Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

Dragonka 19:16, 03 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Anda napisał(a)


Zobacz, u Mariposy podałam listę bylin pasujących do róż

https://www.ogrodowisko.pl/watek/8102-motylogrod?page=75#post_6

No tak! Ja to czytałam przecież..wiedziałam, że gdzieś u kogoś, ale tyle wątków ostatnio podczytuję, że oszołomiona jestem całkiem chyba już Lecę z notatnikiem, jeszcze raz dzięki, Ewo
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Anda 19:21, 03 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33749
Dragonka napisał(a)

No tak! Ja to czytałam przecież..wiedziałam, że gdzieś u kogoś, ale tyle wątków ostatnio podczytuję, że oszołomiona jestem całkiem chyba już Lecę z notatnikiem, jeszcze raz dzięki, Ewo


Mam nadzieję, że wybierzesz z listy coś odpowiedniego dla Ciebie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dominika11 19:25, 03 lut 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
O faktycznie lista niezła napewno coś wybierzesz
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sylwia_slomc... 19:27, 03 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82329
Wiolka5_7 napisał(a)
Super, że będziesz Basiu sadzić brzozy Doorenbos, bo piękne są
ja nie mam na nie miejsca,bo blisko tuji nie można sadzić bo bym posadziła u siebie....

A z jakiego powodu bo ja mam posadzone brzozy purpurea w odległości jakieś półtora do dwóch metrów od szmaragdów, jedne i drugie ładnie rosną. Brzozy pójda w górę i zostana od dołu podgolone, a tuje pod nimi będą. Brzoza to pijak wiem, ale i na suchszym daje radę tuje mogę podlać od czasu do czasu, ale ściółka z trocin dobrze wodę w ziemi trzyma, u mnie gleba ciężka.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wiolka5_7 19:40, 03 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20720
sylwia_slomczewska napisał(a)

A z jakiego powodu bo ja mam posadzone brzozy purpurea w odległości jakieś półtora do dwóch metrów od szmaragdów, jedne i drugie ładnie rosną. Brzozy pójda w górę i zostana od dołu podgolone, a tuje pod nimi będą. Brzoza to pijak wiem, ale i na suchszym daje radę tuje mogę podlać od czasu do czasu, ale ściółka z trocin dobrze wodę w ziemi trzyma, u mnie gleba ciężka.

Danusia pisała kiedyś,ze brzozy od tuji sadzić min. 2m a najlepiej kilka metrów.... a ja bym musiała bliżej ...brzozy właśnie pijoki a tuje też mają płytko korzenie i lubią wodę i będzie konkurencja o wodę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 19:49, 03 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82329
Wiem, ale tak na chłopski rozum to by żadnego lasu nie było bo tam nikt nie podlewa , a konkurencja o wode ogromna i drzewa sobie świetnie radzą, a my przecież nie sadzimy tak gęsto jak w lesie
Wydaje mi sie , ze kluczowym jest czy się sadzi te rośliny jednocześnie czy dosadza do dorosłych tui młodziutkie brzózki lub odwrotnie, wtedy może być problem, ale tak to nie wydaje mi się
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wiolka5_7 19:54, 03 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20720
sylwia_slomczewska napisał(a)
Wiem, ale tak na chłopski rozum to by żadnego lasu nie było bo tam nikt nie podlewa , a konkurencja o wode ogromna i drzewa sobie świetnie radzą, a my przecież nie sadzimy tak gęsto jak w lesie
Wydaje mi sie , ze kluczowym jest czy się sadzi te rośliny jednocześnie czy dosadza do dorosłych tui młodziutkie brzózki lub odwrotnie, wtedy może być problem, ale tak to nie wydaje mi się


No ja bym dosadzała do dużych tuji, więc odpada dam sobie spokój
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Dragonka 12:33, 06 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Anda napisał(a)


Mam nadzieję, że wybierzesz z listy coś odpowiedniego dla Ciebie

Już właściwie mam swoje typy to znaczy nie w konkretnej konfiguracji jeszcze ale takie, które mi się podobają, a co z tego wyjdzie, to jak zwykle się okaże.. Niemniej jednak Twoja ściąga okazała się bardzo pomocna.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 12:33, 06 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Dominika11 napisał(a)
O faktycznie lista niezła napewno coś wybierzesz
Jak dobrze, że dobrzy ludzie lubią się dzielić z innymi
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 12:51, 06 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
cos popsułam
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies