Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

Dragonka 19:36, 31 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
gogo napisał(a)
Mi się podoba brzoza brodawkowata Gracilis, ma ładne liście.
Ale te, o żółtych liściach, też są ciekawe, fajnie rozświetlają.
Toszka pisze, że przypala żółte liście, więc bym nie ryzykowała.
Ja z tego powodu wyrzuciłam wierzbę Hakuro, bo ją przypalało i nigdy nie była ładna.

oglądam ją właśnie- nie jest wielka, pasuje do małych ogrodów, tylko ma takie fikuśne listki a ja chciałabym zwykłe brzozowe, tradycyjne

Jeśli jest ryzyko, że by listki się przypalały- miejsce wystawione na słońce, patelnia jest w lato- to nie będę ryzykować, dzięki Grażynko!
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
gogo 20:16, 31 sty 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ja lubię fikuśne liście, w ogóle lubię nietypowe rośliny
Jak posadzisz brzozy, będę je ciągle oglądać, bo już sobie to wyobrażam.
Będzie pięknie
A pro po przypalania, to dopiero " w praniu " widać, że nawet jak w szkółkach napiszą, że na słońce, to nie zawsze jest to prawda.
Mam krzewuszkę o żółtych liściach i wygląda w lecie fatalnie.
A miała być na słońce
Pójdzie do cienia.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Wendy79 09:10, 01 lut 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Dzień dobry w lutym Nie było mnie z 2-3 dni (zakopałam się w kompostowaniu i odkrywaniu świata "no dig"), ale piszę teraz, choć to pewnie ustalone już - sadź doorenbosy.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
kawa8002 09:16, 01 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Tak, brzozy, jestem ich fanką os niedawna.
Tata mówił "sadź", a ja nie, bo śmieciuchy, a teraz szukam ich wszędzie i się nimi zachwycam.
Pozdrawiam w lutym. U mnie nadal mocno śnieżnie
____________________
Kasia między polem a lasem
Dragonka 10:49, 01 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
gogo napisał(a)

A pro po przypalania, to dopiero " w praniu " widać, że nawet jak w szkółkach napiszą, że na słońce, to nie zawsze jest to prawda.
No właśnie w opisach to większość jest cacy- a potem wychodzi co innego Krzewuszki tez mam na liście chciejstw, ale to na razie plany, zweryfikuje je rzeczywistość jak stworzę ramy.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 10:56, 01 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Wendy79 napisał(a)
Dzień dobry w lutym Nie było mnie z 2-3 dni (zakopałam się w kompostowaniu i odkrywaniu świata "no dig"), ale piszę teraz, choć to pewnie ustalone już - sadź doorenbosy.

Hej Aga aa widzę, ze lektura u Asi- Makadamiii była? Ona niedawno zupełnie niechcący wywołała niezłą lawinę, też podczytywałam ale nie wgłębiałam się w temat jeszcze choć 'no dig' oznaczałoby dla mnie mniej pracy.
Doorenbosy raczej będą bo chyba najpiękniejsze z brzóz, jeszcze papierowa fajna bardzo, ale duża rośnie, więc niestety.

____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 11:00, 01 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
kawa8002 napisał(a)
Tak, brzozy, jestem ich fanką os niedawna.
Tata mówił "sadź", a ja nie, bo śmieciuchy, a teraz szukam ich wszędzie i się nimi zachwycam.
Pozdrawiam w lutym. U mnie nadal mocno śnieżnie
Mnie śmieciuchy nie przeszkadzają, niech sobie lecą liście, teraz to cenny towar, na ziemię liściową się przydadzą
U mnie lokalnie są w szkółce ale chyba małe bo tylko ok. 1,5 m ale jak nie będzie innych, to wezmę i te, kiedyś urosną choć niecierpliwość początkującego ogrodnika chce jak największe
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
kawa8002 11:20, 01 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Dragonka napisał(a)
niecierpliwość początkującego ogrodnika chce jak największe



Oj, znam ten ból
____________________
Kasia między polem a lasem
Wendy79 11:21, 01 lut 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Dragonka napisał(a)

Hej Aga aa widzę, ze lektura u Asi- Makadamiii była?


No nie, temat nie od Asi podjęty, tylko z FB i towarzyszek-ogrodniczek nieogrodowiskowych, ale zajrzę co tam u tej Makadamii się porabia
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Anda 11:24, 01 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Wendy79 napisał(a)


No nie, temat nie od Asi podjęty, tylko z FB i towarzyszek-ogrodniczek nieogrodowiskowych, ale zajrzę co tam u tej Makadamii się porabia


Na Ogrodowisku się świat nie kończy

Ewa Bacowa tym sposobem rabatę zrobiła.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies