Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 21:30, 05 mar 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
eda napisał(a)


tak też miałam ... i powiem że po czasie też mi wychodzi gdy wiesz sprawy kobiece się zbliżają ... ale znika

Pocieszyłaś mnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:32, 05 mar 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Wiolka5_7 napisał(a)
Fajne słoneczka kupiłaś i ta kwitnąca magnolia,super
Zdrówka Sylwia

Magnolia w wazonie szybko oblatuje, ale nie rozwija wszystkich kwiatków na raz więc już od tygodnia zdobi dom
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:43, 05 mar 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wiolka5_7 napisał(a)
to pewnie przez to , że ostatnio dużo osób rzuciło się na bankomaty i nie nadążają uzupełniać.No ale te limity w banku to przesada...


Wiola, jeśli jest panika, to ludzie swoim zachowaniem potęgują problemy. Żaden bank na świecie nie ma w skarbcach gotówki. Pieniądze z rachunków oraz lokat krążą i zarabiają. Te z lokat są podstawą do udzielania kredytów. Nie da się fizycznie wypłacić ludziom i firmom naraz całej gotówki.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 21:50, 05 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wiola, jeśli jest panika, to ludzie swoim zachowaniem potęgują problemy. Żaden bank na świecie nie ma w skarbcach gotówki. Pieniądze z rachunków oraz lokat krążą i zarabiają. Te z lokat są podstawą do udzielania kredytów. Nie da się fizycznie wypłacić ludziom i firmom naraz całej gotówki.



Wiem wiem... Jest niby ten limit,ale jeśli dzień wcześniej zgłosimy chęć wypłaty większej kwoty to nie ma problemu ... więc nie jest tak źle

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 21:52, 05 mar 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
sylwia_slomczewska napisał(a)



Staramy się żyć normalnie, ale zaczęliśmy żyć tak jakby każdy kolejny dzień miał być ostatnim dniem pokoju.... zwłaszcza po tym jak zajęli elektownię na Zaporożu Wiesz ja mam trzech chłopaków w domu w razie czego wszyscy będą wzywani...



Sylwuś, też mam dwóch synów plus męża.
Owszem, sytuacja jest trudna, ale nie na tyle, żeby już w tym momencie myśleć o najgorszym.
Póki co nikt u nas i w sąsiednich krajach nie ogłosił powszechnej mobilizacji. Pożar w elektrowni został ugaszony.
Zadbajmy o nasze zdrowie psychiczne. Ciągłe słuchanie złych wieści źle działa na zdrowie. I nie potrzeba będzie działań wojennych, żeby ludzie sami wykończyli się nie tylko psychicznie.
Organizm nie pociągnie długo na zbyt wysokiej dawce adrenaliny wywołanej lękami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:57, 05 mar 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wiolka5_7 napisał(a)


Wiem wiem... Jest niby ten limit,ale jeśli dzień wcześniej zgłosimy chęć wypłaty większej kwoty to nie ma problemu ... więc nie jest tak źle



Biorąc pod uwagę aktualną sytuację na świecie, to mamy się całkiem dobrze. Prąd jest, woda jest, nie ma alarmów, w lodówkach jest jedzenie, działa komunikacja, internet i sieci komórkowe, Jest normalne życie i nim trzeba się zająć. Tym, co jest dzisiaj.
A tym, co będzie za tydzień, za miesiąc, za rok zajmiemy się w odpowiednim czasie.
Tak mi podpowiada mój wrodzony pragmatyzm.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 22:08, 05 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Biorąc pod uwagę aktualną sytuację na świecie, to mamy się całkiem dobrze. Prąd jest, woda jest, nie ma alarmów, w lodówkach jest jedzenie, działa komunikacja, internet i sieci komórkowe, Jest normalne życie i nim trzeba się zająć. Tym, co jest dzisiaj.
A tym, co będzie za tydzień, za miesiąc, za rok zajmiemy się w odpowiednim czasie.
Tak mi podpowiada mój wrodzony pragmatyzm.


Tak trzeba doceniać to co mamy.
To prawda trzeba się starać żyć normalnie ... A co czas przyniesie zobaczymy...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eda 22:40, 05 mar 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
sylwia_slomczewska napisał(a)

Pocieszyłaś mnie


super
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Mirka 23:08, 05 mar 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja na razie je hartuję na ganku bo one ze szklarni na pewno, do tego w markecie ciepło było, przyzwyczajam je do zimna, a do gruntu daję jak widzę pączki na tych które już w ogrodzie rosną
One cudownie przyrastają z roku na rok, najbardziej obficie

Dzięki od jutra je hartuję na dworze.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Magara 23:13, 05 mar 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
Sylwia, zaglądam i ja
Dbaj o siebie, zdrowie najważniejsze.
O sytuacji wojennej staram się nie myśleć, z przewagą "staram". Czytanie wiadomości ograniczam. Telewizji nie mam. W panikę nie wpadam, zakupów na wojnę nie robię, chociaż z tyłu głowy mam opowieści mojego Taty, który wojnę przeżył i całe życie był przygotowany z zapasami do kolejnej...
To co się dzieje jest niejako "poza nami". To nie polityka krajowa, na którą teoretycznie możemy mieć wpływ. Będzie co będzie. Nie, żeby być obojętnym, ale żeby nie zwariować od natłoku myśli i lęków.
Hania niedawno linka do świetnej rozmowy z Ewą Woydyłłó wkleiła, warto przeczytać.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies