Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

abiko 14:34, 12 sty 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Gosia ja na patelnianym tarasie mam w doniczkach million bells surfinie i radzą sobie doskonale. Może takie? Wstawiłam u siebie.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
MirellaB 14:34, 12 sty 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
AngelikaX napisał(a)


Mirellko moim zdaniem lobelia nie lubi mieć sucho, a jeśli to małe doniczusie latem w upały niełatwo o przesuszenie... nie wiem czy to dobry pomysł, ale może się mylę....

Miałam latem w wąskich doniczkach na parapecie w pełnym słońcu lobelię i nic złego się nie działo. Oczywiście podlewanie każdego dnia. By kwitła jeszcze jesienią, ale zmieniałam na roślinki jesienne. Lobelia powędrowała na balkon do mojej mamy i kwitła jeszcze bardzoooo długo

Edit. Doniczki miałam wąskie betonowe
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
malkul 14:35, 12 sty 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Sebek napisał(a)


Może Juncus Spiralis? zawsze coś innego
Jak nie to zielistki może? Albo carexy Bronze form - fajnie by wysiały i falowały z wysokości

zielistki-odpadają nei lubię ich
reszte musze oblukac
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
AngelikaX 14:48, 12 sty 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
MirellaB napisał(a)

Miałam latem w wąskich doniczkach na parapecie w pełnym słońcu lobelię i nic złego się nie działo. Oczywiście podlewanie każdego dnia. By kwitła jeszcze jesienią, ale zmieniałam na roślinki jesienne. Lobelia powędrowała na balkon do mojej mamy i kwitła jeszcze bardzoooo długo

Edit. Doniczki miałam wąskie betonowe


Też miałam w ubiegłym i poprzednich (strona płd-zach) kwitła także do początku października jak pamiętam - ale w donicach "standardowej" wielkości ok 20-25cm średnicy i upalne dni znosiła raczej ok choć zdarzyło się poprzednie lata w mniejszych donicach na zjeżdżalni dzieci że jako pierwsza wypadała ( tu pelargonie dawały radę) - Gosi doniczki są bardzo małe, co się wiąże z szybkim wyparowywaniem wody. Raczej dała bym coś tam z roślin przeznaczonych na skalniaki ale to tylko moje skromne zdanie
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Makao_J 14:51, 12 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
malkul napisał(a)


oj no to nei fajnei miałaś. ciężko się zająć kimś jak samemu ledwo się zipie współczuje ci, dobrze że już to za wami

A co Ty nie jesteś chora?? Jeśli to grypa to masz 90% szansy że zachorujesz. Do mnie mama wtedy przyjechała pomóc ale niestety po 3 dniach sama odjechała z grypą. Straszne choróbsko.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Kawa 14:52, 12 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
zdróweczka i nie lekceważ tego choróbska
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
malgorzata_s... 14:58, 12 sty 2017


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Gosia ale to ma być zwisające,sterczące, kwitnące na jakiś kolor konkretny, zielone, srebrnawe? Coś bliżej napisz.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Magda70 16:01, 12 sty 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Gosia ale to ma być zwisające,sterczące, kwitnące na jakiś kolor konkretny, zielone, srebrnawe? Coś bliżej napisz.


Liczy się każda propozyjca Gosiu
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
leon60 16:13, 12 sty 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
spróbowałabym jeszcze raz z wilczomleczem a może rozchodnik siebolda
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
yolka 16:41, 12 sty 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Zdrowia życzę, podziwiam moc myślenia o wczesnowiosennym ogrodzie, ja jeszcze śpię snem zimowym i pewnie jak co roku obudzę się spóźniona
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies