Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

leon60 08:04, 30 kwi 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Gosia cylindry tylko w szklarni czy w gruncie konkretnie skrzyniach też polecasz ? Jaka średnica doniczek ?
U Ciebie też turkucie...
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
malkul 08:17, 30 kwi 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
olu ja nic nie polecam bo ja dopiero zaczynam swoją przygodę i ze szklarnią i z warzywami, ja tylko mogę czytać , uczyc się od mądrzejszych i doświadczonych oraz cieżko pracowac na efekt.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 08:17, 30 kwi 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Tu Danusia pisała http://www.ogrodowisko.pl/watek/1390-ogrod-warzywny-warzywnik-kolezenskie-porady?page=12
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 10:43, 30 kwi 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Ważne o parpryce. Agniecha mi przypomniała:
Papryka jak rośnie to tworzy pierwszy kwiat w rozwidleniu dwóch, trzech gałązek które wyrastają z pieńka głównego. Na tych gałązkach rozwijają się kwiaty i dalej się rozgałęziają tworząc całą koronę krzaka papryki. Ten pierwszy kwiat ( w rozwidleniu), może być dwa, usuwa się gdyż roślina przy tworzeniu gałązek zatrzymuje się w rozwoju, a swoją energię kieruje na wytworzenie z tego pierwszego kwiatu owocu papryki. Gdy go usuniemy i na krzaczku nie będzie tego jednego czy dwóch kwiatów, roślina zacznie się rozkrzewiać i tworzyć gałązki na których pojawią się kwiaty( jednocześnie na kilku gałązkach). W ten sposób roślina będzie zasilać jednocześnie kilka kwiatów a nie jeden.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 10:43, 30 kwi 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Idę do szklarni dziś sznurkuję
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
agniecha973 11:57, 30 kwi 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
malkul napisał(a)
Ważne o parpryce. Agniecha mi przypomniała:
Papryka jak rośnie to tworzy pierwszy kwiat w rozwidleniu dwóch, trzech gałązek które wyrastają z pieńka głównego. Na tych gałązkach rozwijają się kwiaty i dalej się rozgałęziają tworząc całą koronę krzaka papryki. Ten pierwszy kwiat ( w rozwidleniu), może być dwa, usuwa się gdyż roślina przy tworzeniu gałązek zatrzymuje się w rozwoju, a swoją energię kieruje na wytworzenie z tego pierwszego kwiatu owocu papryki. Gdy go usuniemy i na krzaczku nie będzie tego jednego czy dwóch kwiatów, roślina zacznie się rozkrzewiać i tworzyć gałązki na których pojawią się kwiaty( jednocześnie na kilku gałązkach). W ten sposób roślina będzie zasilać jednocześnie kilka kwiatów a nie jeden.


Bardzo często rośliny naturalnie zrzucają ten kwiat/zawiązek owocu, ale jednak nie zawsze.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
mirela 11:58, 30 kwi 2014


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
to se przyleź po ta stipa .
____________________
Walczę z ogrodem...
Jagodaa 12:02, 30 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Gosia, powala mnie to Twoje profesjonalne podejście do warzywnika/szklarni. Ja to wszystko tak "na czuja" robię. Chyba w końcu muszę zacząć sobie kopiować do notatnika wszystkie te wskazówki.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Magda_ 13:47, 30 kwi 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Hejka Gosiu wpadłam się przywitać
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
malkul 13:57, 30 kwi 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
NAstawiłam zupę:
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies