Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Bozena77 21:27, 27 kwi 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 90
Malkul czyli rozumiem, że kłosownica w półcieniu też daje radę?
Chciałam ją połączyć z hostami na rabacie pod starymi modrzewiami, które są dość wysoko obcięte, ale mimo wszystko dają cień.
____________________
Bożena-Zielona w ogrodzie jak szczypiorek na wiosnę
malkul 21:32, 27 kwi 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Bożenko- kłosownica lubi pólcień (Stanowiska lekko zacienione i zacienione dodają jej powagi i pogłębiają kolorystykę liści).
Zdecydowanie preferuje żyzne podłoże, o stałej wilgotności.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
katiaxx 21:35, 27 kwi 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
to dalczego pod moją agrowlóniną se ładnie rośnie to i owo ? ktoś mi wyjaśni naukowo ?
Agrowłóniny dzielę na dwa ; plastik i inna - jaką macie
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
malkul 21:38, 27 kwi 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Kasiu- ja mam taką AGROTKANINA MATA 1,1x50m 70g/m2 UV Czarna
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
nawigatorka 21:39, 27 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ja używałam i tej miękkiej materiałowej i tej z nitek plastiku. I choć obu nie lubię to ta druga jest do zabijania chwastów lepsza, bo te materiałowa chwasty sobie podnoszą.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
katiaxx 21:49, 27 kwi 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
no wlasnie bo efekt jest jak się ją przygniecie np korą,kamyczkami,ja mam ot tak sobie położoną. W ogóle ta ja rozciągam włókninę - mam pas 3 metry szeroki i 20 długi - w tym w rzędzie kaliny - zanim się rozrosną to zdechnę przy ciągłym plewieniu - a to tylko jedna rabata, więc będzie włókna i duuuże dziury wokół krzaków, zdejmę ją za rok lub dwa, a może się rozpuści .

Od dziś nazywajcie mnie czarną owca

przydałaby się tak włóknina - cośtam z papieru, cośtam z włókna kokosowego czy coś - w formie maty żeby ją połyć, zakorować i żeby ona się rozkładała 2 lata i jeszcze oddawała mikroelementy planecie.

Ktoś na wpadł przede mną ??
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Majena 21:51, 27 kwi 2015


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 484
Gosiu jak pieknie siedze i ogladam i i sie zachwycam
____________________
Majena - wiejsko czardziejsko
nawigatorka 21:55, 27 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
katiaxx napisał(a)
no wlasnie bo efekt jest jak się ją przygniecie np korą,kamyczkami,ja mam ot tak sobie położoną. W ogóle ta ja rozciągam włókninę - mam pas 3 metry szeroki i 20 długi - w tym w rzędzie kaliny - zanim się rozrosną to zdechnę przy ciągłym plewieniu - a to tylko jedna rabata, więc będzie włókna i duuuże dziury wokół krzaków, zdejmę ją za rok lub dwa, a może się rozpuści .

Od dziś nazywajcie mnie czarną owca

przydałaby się tak włóknina - cośtam z papieru, cośtam z włókna kokosowego czy coś - w formie maty żeby ją połyć, zakorować i żeby ona się rozkładała 2 lata i jeszcze oddawała mikroelementy planecie.

Ktoś na wpadł przede mną ??

Ja też miałam i to 80 metrów przed i na początkach zakładania grabowego żywopłotu (ma całe 40 cm wysokości) ale gdy tylko udało mi się okazjonalnie kupić przekompostowane zrąbki zdarłam ja z największą przyjemnością.najgorzej jak chwasty wysieję się na włókninie i w nią wrosną....
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
malkul 21:57, 27 kwi 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
zostawiam coisk: https://www.pinterest.com/papermulberry/?redirected=1
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
nawigatorka 21:58, 27 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A jeszcze mam pytanie jaką odległość masz od siedziska ławki do paleniska ogniska? Bo gdy rysowalam sobie plan mojego pałacyku pod ognisko to trudno było mi oszacować jaka powinna ona być?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies