Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

anuska2507 09:42, 26 lip 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Bardzo prosto: patyczki do ziemi w zacisznym miejscu i pilnować podlewania Albo się uda, albo nie, nic nie tracisz, potrzeba tylko czasu. Największy problem jest z pozyskaniem materiału do sadzonkowania, jeśli nie ma się rośliny matecznej. Trzeba kupić albo szukać wśród znajomych.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
edi75 10:11, 26 lip 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2214
anuska2507 napisał(a)
Bardzo prosto: patyczki do ziemi w zacisznym miejscu i pilnować podlewania Albo się uda, albo nie, nic nie tracisz, potrzeba tylko czasu. Największy problem jest z pozyskaniem materiału do sadzonkowania, jeśli nie ma się rośliny matecznej. Trzeba kupić albo szukać wśród znajomych.


Coś próbuję też....trzmieliny ,beberysy,budleja...i hortemsje
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
anuska2507 10:50, 26 lip 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
No sama widzisz, zawsze coś się uda rozmnożyć. Zanim założysz rabaty, będzie mieć trochę roślin. Ja też z różnymi próbuję.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
olciamanolcia 11:51, 26 lip 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7228
Dzięki. Obetnę je tak aby mieć już zarys krzewu
Pod koniec sierpnia sie za to zabiorę . Może ukorzeniacz dam do doniczek to szybciej puszczą i na jesieni wsadzę do gruntu.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
LIDKA 12:27, 26 lip 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7337
Moje laurowiśnie wolno sie ukorzeniają. Mialam patyki aż Belgii i nie wiem co za odmiana.
Pare krzaczków będę miała choc nie wiem gdzie posadzę.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 13:39, 26 lip 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
olciamanolcia napisał(a)
Dzięki. Obetnę je tak aby mieć już zarys krzewu
Pod koniec sierpnia sie za to zabiorę . Może ukorzeniacz dam do doniczek to szybciej puszczą i na jesieni wsadzę do gruntu.

No obetnij poniżej rozgałęzień, żeby mieć kilka gałązek na jednej nóżce to pewnie szybciej się zagęszczą od dołu. Ukorzeniacz możesz dać, ja chyba też stosowałam.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 13:41, 26 lip 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
LIDKA napisał(a)
Moje laurowiśnie wolno sie ukorzeniają. Mialam patyki aż Belgii i nie wiem co za odmiana.
Pare krzaczków będę miała choc nie wiem gdzie posadzę.

Na pewno znajdziesz im godne miejsce Może jakiś żywopłocik albo nowa rabata?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 14:09, 26 lip 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
U mnie w nocy w końcu popadało, ale ja byłam nieufna wobec prognoz i przed deszczem i tak podlałam warzywnik i część rabat. Ostatnio widok przedogródka nie zachwyca. Miskanty Fernen Osten, w przeciwieństwie do niezawodnych Morning Light, wyglądają jak kupka siana. W tym roku są najbrzydsze i najsłabsze od 3 lat, odkąd je mam. Jestem bliska ich usunięcia i zastąpienia cisowym żywopłotem, nad którym kiedyś się zastanawiałam. Jeżówki mdleją. Chyba ususzyłam dużego bukszpana, nie wiem, czy się uratuje, bo cały zrudział.
Susza prawdopodobnie zrewiduje część nasadzeń i wymusi zmiany.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
edi75 16:36, 26 lip 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2214
U Ciebie sucho...a u mnie pada od kilku dni i jeszcze ma padać
Nie widzę jeszcze strat pogodowych... martwią mnie pomidory... zapewne załapią grzyba
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
anuska2507 10:38, 27 lip 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Może spróbuj opryskać czymś pomidory, chociaż drożdżami z mlekiem, żeby nie złapały grzyba.
Jest też środek Cabrio Duo na zarazę ziemniaczaną, który ma tylko 3 dni karencji na pomidorach.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies