Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Judith 10:42, 21 lip 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9930
anuska2507 napisał(a)



Wspaniale wygląda ta rabata! Bardzo mi się podoba .
Ganek - piękna robota . U mnie była ppodobna akcja po kupnie domu - stare drewniane schody wymieniane były na niemal dokładnie takie jak Twoje . Tez został mi taki goły pasek, ale my daliśmy na niego tynk mozaikowy taki sam jak na fundamentach. Ty masz chyba klinkier?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
anuska2507 12:43, 21 lip 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Anda napisał(a)
Wg mnie opcja druga. Będzie biały pendant rabaty brzozowej naprzeciwko.

Kiedy opisywałam oba rozwiązanie, to właśnie nasuwało mi się, że lepiej będzie dać hortensje razem, będzie porządek
Mam już wstępny pomysł na pozostałe nasadzenia: derenie Ivory Halo, jakiś dereń Kousa i jabłonka rajska (myślę o "płaczącej" Royal Beauty). Te rośliny będą widoczne z okna sypialni, więc pomyślałam, że ciekawie będzie mieć widok wiosną na kwitnące drzewa, a zimą na kolorowe pędy dereni i drobne jabłuszka.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 12:53, 21 lip 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Judith napisał(a)

Wspaniale wygląda ta rabata! Bardzo mi się podoba .
Ganek - piękna robota . U mnie była ppodobna akcja po kupnie domu - stare drewniane schody wymieniane były na niemal dokładnie takie jak Twoje . Tez został mi taki goły pasek, ale my daliśmy na niego tynk mozaikowy taki sam jak na fundamentach. Ty masz chyba klinkier?

Dziękuję Mnie też już zadowala, choć jeszcze nad nią pracuję i uzupełniam luki
Pasek, który pozostał po zerwaniu płytek ze ściany, spróbujemy pokryć tynkiem akrylowym. Mamy gdzieś zachowane resztki po robieniu elewacji, tylko nie sprawdziliśmy, czy jeszcze nadają się do użycia. Na fundamentach mamy klinkier, ale mąż na pewno nie będzie chciał (delikatnie mówiąc ) kleić jakichkolwiek płytek na zewnątrz
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
edi75 15:57, 21 lip 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Ania dziękuję za zmotywowanie... posadziłam magnolię
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Polon 21:18, 21 lip 2023


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 203
Hej, dotarłam i ja do Ciebie
Przeleciałam pierwsze około 100 stron, reszta później, bo muszę napisać, że jestem pod wrażeniem. Współczuję odgruzowywania terenu pod ogród, ciężka i czasochłonna praca. A chyba w międzyczasie jeszcze powiększyłaś rodzinę - jak Ty to wszystko dałaś radę zrobić?
Fajnie się dzieje u Ciebie, będę zaglądać
____________________
Malgo
Magara 23:13, 21 lip 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6651
Nie wiem jak to się stało, ale umknęła mi ta rabata
A ona pięknie się prezentuje. Spokojna jest i wydaje mi się, że ukojenie przynosi.
Tak myślę, czy dobrze robię, że w kolory idę a nie w spokojność właśnie?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
anuska2507 21:14, 22 lip 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
edi75 napisał(a)
Ania dziękuję za zmotywowanie... posadziłam magnolię

Widziałam, gratuluję szybkiej decyzji.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 21:41, 22 lip 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Polon napisał(a)
Hej, dotarłam i ja do Ciebie
Przeleciałam pierwsze około 100 stron, reszta później, bo muszę napisać, że jestem pod wrażeniem. Współczuję odgruzowywania terenu pod ogród, ciężka i czasochłonna praca. A chyba w międzyczasie jeszcze powiększyłaś rodzinę - jak Ty to wszystko dałaś radę zrobić?
Fajnie się dzieje u Ciebie, będę zaglądać

Witaj, zapraszam
Dzięki za słowa uznania jak dałam radę? Po prostu powoli, swoim tempem mieszkamy tu od 2017 roku - 6 lat to nie tak mało. Zanim skończę zaplanowane rabaty, to te pierwsze będą już wymagać remontu ale jak sama zauważyłaś, nie zawsze jest czas na ogród. Dużo robimy sami, mój mąż to "złota rączka", przy cięższych pracach często pomaga mu brat. Moja "działka" to kopanie, sadzenie, pielenie i -jak twierdzi małżonek - wymyślanie mu kolejnych prac
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 21:50, 22 lip 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Magara napisał(a)
Nie wiem jak to się stało, ale umknęła mi ta rabata
A ona pięknie się prezentuje. Spokojna jest i wydaje mi się, że ukojenie przynosi.
Tak myślę, czy dobrze robię, że w kolory idę a nie w spokojność właśnie?

Ja też nie wiem, jak to się mogło stać, bo ta rabata to moje największe zeszłoroczne "dzieło"
Teraz wygląda trochę inaczej. Zakwitła róża Alden Biesen.
Ja myślę, że kolory w ogrodzie są potrzebne sama zastanawiam się, czy obok róży nie dosadzić pysznogłówek, bo mam je na stanie. Obok posadziłam już jeżówki, ale to maluchy, zakwitną za rok.


____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 21:59, 22 lip 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Pojechałam dziś do szkółki, a moje chciejstwa jakby na mnie czekały:
jabłoń rajska Royalty,
róża Artemis,
3 tawuły szare Grefsheim (posadzę za brzozami).
Wzięłam też świerka Acrocona.
W drugiej szkółce miałam wypatrzone derenie IH, chociaż nie jestem pewna czy to one, bo na razie mają zielone pędy. Ale zaryzykowałam, bo wcześniej nie widziałam ich stacjonarnie.


____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies