Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród leśny na polu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród leśny na polu

Violka 11:57, 16 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
Toszka, ostatnio chciałam podrzucić pod rosnące drzewko trochę próchnicy z kory i podkopując się delikatnie natknęłam się na korzenie brzóz grubości palca! jestem przerażona tym faktem. Jak wsadzałam rośliny, to ich tam nie było. Czyżby przywędrowały za wodą? Mam za płotem cały rząd brzóz, piekne są i ze wzgledu na nie kupiliśmy tą działkę. Ale teraz, zastanawiam się co z tą moją rabatą? Mam tam zamiar wpakować dobroci, posadzić krzewinki itd. a te brzozy mi wszystko zeżrą? No to co tam urośnie? Na razie latam z konefkami nad tym, co tam mam, więc jakoś to wszystko na razie sobie radzi. Toszka, kochana, podpowiedz jak to ugryźć.

____________________
Viola Ogród leśny na polu
Toszka 13:02, 16 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie ma innego wyjścia jak sadzić między korzeniami. Brzozy rosną i ich korzenie też.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AnnaMS 23:44, 16 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Ale masz już piękną rabatę
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
aga55 23:15, 17 sie 2019


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Toszka napisał(a)
Nie ma innego wyjścia jak sadzić między korzeniami. Brzozy rosną i ich korzenie też.

A jak się ładnie sieją na rabatach...szkółkę można założyć
Też takie złodzieje mam za płotem tylko dwa razy większe, sąsiada namawiam coby na opał trochę wyciął, ale jakoś nie pali mu się.
Podglądam zmagania i wsparcie przesyłam
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
Violka 10:20, 18 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
AnnaMS napisał(a)
Ale masz już piękną rabatę

Na razie to wszystko maleńkie, ale cieszy Ja właśnie "Maję w ogrodze" oglądam, ach jakie te ogrody piękne.
____________________
Viola Ogród leśny na polu
Violka 10:30, 18 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
aga55 napisał(a)

A jak się ładnie sieją na rabatach...szkółkę można założyć
Też takie złodzieje mam za płotem tylko dwa razy większe, sąsiada namawiam coby na opał trochę wyciął, ale jakoś nie pali mu się.
Podglądam zmagania i wsparcie przesyłam

Dzięki Aga Co do brzóz, to rzeczywiscie masz rację. Obserwujemy działkę, którą sąsiedzi kupili w tym samym czasie, co my naszą, ale od czasu zakupu nic na niej nie robili. Była porośnięta tylko trawką, a w tej chwili mają gąszcz półtora metrowych brzózek rosnących jedna przy drugiej. Współczuję karczowania, bez ciężkiego sprzętu się nie obejdzie.
____________________
Viola Ogród leśny na polu
MartaCho 08:06, 19 sie 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2170
Wow! Ale u Ciebie się dzieje! Ile już różności na rabacie, gratuluję, będzie piękny efekt na koniec roku
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Violka 10:00, 19 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
No u ciebie też sie dzieje w dobroci sie zaopatrujesz, brawo ty! Będzie wszystko rosło jak ta lala Ja czekam na wrzesień, na urlop, wtedy zaczniemy z eMusiem zwozić co się da i skupiam się w tym roku tylko na tej rabacie i warzywniku, bo nie da się wszystkiego ogarnąć (mam ponad 3 tysiączki na razie na dwie rączki , ale to się niebawem zmieni) Po kolei, kawałkami, a porządnie, za radą Toszki

Toszka, kochamy cię, jak dobrze, że jestes!
____________________
Viola Ogród leśny na polu
basia3012 00:41, 08 wrz 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Violu, witam Cie i kibicuję Ci mocno w podejmowaniu decyzji i sadzeniu roślin. Z koleżankami z O. będzie łatwiej.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
mirkaka 09:28, 24 sty 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Violka napisał(a)
Toszka, ostatnio chciałam podrzucić pod rosnące drzewko trochę próchnicy z kory i podkopując się delikatnie natknęłam się na korzenie brzóz grubości palca! jestem przerażona tym faktem. Jak wsadzałam rośliny, to ich tam nie było. Czyżby przywędrowały za wodą? Mam za płotem cały rząd brzóz, piekne są i ze wzgledu na nie kupiliśmy tą działkę. Ale teraz, zastanawiam się co z tą moją rabatą? Mam tam zamiar wpakować dobroci, posadzić krzewinki itd. a te brzozy mi wszystko zeżrą? No to co tam urośnie? Na razie latam z konefkami nad tym, co tam mam, więc jakoś to wszystko na razie sobie radzi. Toszka, kochana, podpowiedz jak to ugryźć.



Możesz tę rabatę przenieść na drugą stronę, tam gdzie żyto rośnie, a tu w sąsiedztwie brzóz utworzyć rabatę leśną z sosen czy świerków.
Swierki też tworzą płytki system korzeniowy i też wypijają całą wodę w sąsiedztwie, więc po drugiej stronie gdzie chcesz żywopłot z serbów będzie to samo
Ładnie już ta rabata wygląda
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies