Na wstępie witam, z tego forum wyniosłem już wiele lekcji, a przynajmniej tak mi się wydaje.
Mój trawnik wysiany w maju, trawa barenbrug sport. Nawożony co miesiąc Yara Mila Hydrocomplex. Niestety jeszcze nie posiadam systemu nawadniania.
Trawnik robiony od zera, starą trawę zerwałem spalinowym wertykulatorem do zera. Została tylko ziemia którą przekopałem i dodałem trochę piasku, około 1,5 tony na 150m2 trawnika. Niestety po wysiewie okazało się że nie do końca pozbyłem się starej trawy i zaczęła szybko wybijać po wysianiu nowej.
Efekt był taki że jak robiłem pierwsze koszenie po 3 tygodniach to stara trawa a raczej jej pozostałości miała już 20 cm i więcej a nowa dochodziła do 10 cm.
Po czerwcowych upałach wygląda to tak jak na zdjęciach, miejscami trawa jest ok, miejscami jest przerzedzona a w kilku miejscach stare ususzone źdźbła kuja w nogi - mimo że te miejsca były systematycznie podlewane.
Co mogę zrobić z tymi kującymi miejscami?