Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 22:30, 05 lip 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12511
Do góry
Urocze maleństwa Delicious Nougat

Buterfly Kisses
Ogród wśród pól i wiatrów 22:30, 05 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
BasiaLT napisał(a)
Ależ u ciebie pięknie, w szoku jestem jak szybko ci wszystko porosło. Wspaniały efekt.


No tak, szybko wszystko rośnie.
Właściwie to mogę powiedzieć, że teraz to ja więcej wycinam niż sadzę
Dziękuję uprzejmie za miłe słówka i zostawiam zieloności



Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 22:25, 05 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Radość tworzenia :-***
Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 22:24, 05 lip 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12511
Do góry
Kociaki dziękują
Jeżówki Raspberry Truffle

Jeżówki Bon Bon
Ogród wśród pól i wiatrów 22:24, 05 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
Jak już jestem w temacie jeżówek... to właśnie delikatnie zaczynają

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 22:21, 05 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Ale też i paprocie..
To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:20, 05 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Po południu przemieliłam w rozdrabniarce resztki ściętego ognika. Wykopałam karpę korzeniową. Na szczęście nie siedziała głęboko. Jakieś pół metra.
Przekopałam glebę z końskim obornikiem i wiórkami rogowymi. Zrobiłam obchód po ogrodzie w poszukiwaniu roślin do cienia. Wykorzystałam sporą tawułkę Arendsa z rodkowej, zagubione w czeluściach hosty, bergenię Flirt nabytą wiosną, żółtolistne żurawki z czerwoną żyłką na liściu i turzyce SS jako zadarniacze. Tawułkę podzieliłam szpadlem.

Tłem jest choina kanadyjska w narożniku, wokół niej rosną paprocie. Uzupełniłam rośliny do brzegu trawnika. Kolory w cieniu nieco przekłamane.
Po prawej rośnie pęcherznica bordowolistna. Mam nadzieję, że będzie rosło bez mojej ingerencji. To pierwsza rabata typowo cienista.







A tuż obok skrajnie odmienne warunki. Wschodnia strona budynku, pod okapem. Zawsze o tej porze trawa zamienia się tam w siano.



Kolekcja tawułek naprzeciw tarasu- drzewka i krzewy podkradają im składniki odżywcze i zabierają przestrzeń życiową.



Tym też już kurczy się przestrzeń życiowa. Na początku rosły na patelni przez cały dzień. Teraz o połowę krócej.


Przedziwny Ogród 22:19, 05 lip 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
Richie napisał(a)
Twój ogród zachwyca przemyślanymi kompozycjami i barwą kolorów. Jest pięknie
Pozdrawiam


Bardzo, bardzo dziękuję Przeczytać takie słowa od Ciebie, to zaszczyt

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 22:18, 05 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Bugenwille, które lubią słońce
Rododendronowy ogród II. 22:13, 05 lip 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Bogdzia napisał(a)




No jeszcze te zacytuje
Przerwa na kawę... 22:12, 05 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
gosika67 napisał(a)
Jeżówki zachwycają , u mnie też kwitną, co do przetaczników - u mnie w tym roku słabe, przekwitły.Obcięłam. Róże masz piękne, moje słabo kwitną , ten rok jakiś taki, sama nie wiem. Gorsza kondycja.Pozdrawiam cieplutko, bo u nas chłodniutko, buziaki.
u mnie po upałach ogród słabo wygląda. A jeszcze zachciało mi się cięcia więc królują takie widoki

Jabłonka musiała zmniejszyć koronę i chyba zbyt drastycznie pojechałam w tym temacie ale ona tak szybko rośnie, że rośliny pod spodem marniały. Musiałam trochę światła wpuścić i podwyższyć pannę.

Ale większość bukszpanów nabrała normalnych kształtów
Rododendronowy ogród II. 22:12, 05 lip 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Bogdzia napisał(a)
Wstawie troche zdjec z ogrodu ale niech Was nie zmylą bo zdjecia nie oddają stanu ogrodu, szerokich kadrów brak z wiadomych przyczyn.






To są te kiepskie liliowce ??
Przerwa na kawę... 22:10, 05 lip 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12511
Do góry
inka74 napisał(a)
ta to akurat nowość z ZP. Butterfly są niskie, te w stipie u mnie - te


Blackberry Trufle w tym roku małe i jasne jakieś

Masz rację. U mnie Butterfly bardziej rozwinięte i bardzo podobne do tych z ZP.
A Blackberry Trufle u mnie dużo ciemniejsza.
Zachwycona jestem Raspberry Truffle. Taka ciemna morela.
Ogród wśród pól i wiatrów 22:09, 05 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
nicol21 napisał(a)
Wow! ale ten sad wystrzelił w górę. Owoców że pewnie poł wsi na siłę uszczęśliwisz . Chyba że przetwory, przetwory i jeszcze trochę przetworów będzie?!
koło uli fajnie, naturalnie. Zrób trochę łąki kwietnej żeby urozmaicić im jedzenie .
Myślisz że miód już w tym roku będziesz mieć?
Widoki super, jak zawsze!


Sad owszem wystrzelił w górę, ale z owocami słabiutko. Gruszek nie ma prawie wcale, jabłka byle jakie, całe w parchu. Troszkę wiśni i brzoskwiń może będzie. Śliwki i czereśnie słabiutko. Dodatkowo na gruszy rdza, na jabłoniach mszyce a na brzoskwini kędzierzawość. Ot, co Tak więc muszę się do przyszłego sezonu bardziej zdoktoryzować w temacie sadu, bo mi intuicja podpowiada, że jak nie wjadę od wczesnej wiosny z konkretnymi opryskami, to nic z tego nie będzie!! Ale na przetwory mam sporo materiału Truskawki, jagody kamczackie, agrest i czerwone porzeczki Niedługo będą czarne porzeczki i borówki.

Ule sprawiają mi dużo przyjemności obecnie Jutro się wybieram na konferencję naukową dot. pszczelarstwa, organizowaną przez Bartnika Sądeckiego.. dużego lokalnego producenta miodów. A czy ja sama będę miała miód w tym roku... nie wiem. Nawet jeszcze nie mam miodarki (urządzenie do odwirowania miodu z ramek). Ale muszę coś poszukać, bo inaczej to nawet jak będzie - nie będę miała jak go pozyskać




Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 22:07, 05 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Strelicje - rajskie ptaki
Przerwa na kawę... 22:05, 05 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
JoannA napisał(a)

Ta fotka to Butterfly Kisses.
Blacberry Truffle ma ciemne pędy. Na zdjęciach jej nie widzę, ale może fotki przekłamują.
ta to akurat nowość z ZP. Butterfly są niskie, te w stipie u mnie - te


Blackberry Trufle w tym roku małe i jasne jakieś
Ogród kwiatowy 22:04, 05 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry
Czubajkowy Ogród 22:04, 05 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
Aby nie tworzyć fałszywego obrazu - są też na działce bardzo niepiękne zakątki. Jak na przykład ten:



Tojeść pochłonęła wszystko na jednej rabacie. A zaraz za nią królestwo miskanta cukrowego, który również zagarnia wszystko co napotka na swojej drodze ...



Uwielbiam jego kwiatostany jesienią, szum na wietrze, ale przesadził! W tym roku aronia poległa - zduszona przez trawę, do tego susza, no i proszę jaki efekt - niemal brak liści, brak owoców. A to był zawsze taki zdrowy krzew!
Od dwóch czy trzech lat usiłuję go ograniczyć, ale idzie wzdłuż ogrodzenia jak taran, wyszedł już na zewnątrz. Zagarnia krzewy porzeczek i wiele, wiele innych roślin. Tam gdzie wrósł w środek krzewu, będzie już nie do usunięcia - jedynie wraz z całym krzewem Walka czeka mnie więc nierówna, ale muszę ją podjąć dla dobra innych roślin i sąsiedzkich stosunków Jutro planuję zacząć od wycięcia go sierpem nisko przy ziemi. Wiem, że będzie odrastał, ale taki niższy będzie można po kawałeczku za każdym razem wyszarpywać z ziemi. Na szczęście korzeni się płytko. Jednak jego korzenie nie nadają się na kompost, są zbyt masywne, mogłyby się nie rozłożyć. Dlatego planuję je suszyć i potem palić. Taki jest przynajmniej plan, oby był dobry i realny!
Tak więc czeka mnie - kiedyś - skopanie całego narożnika działki i porządne oczyszczenie. To praca, którą odkładam od kilku lat z powodu braku możliwości jej wykonania. Za cztery tygodnie zaczynam urlop. Jeśli okoliczności, zdrowie, siły i pogoda pozwolą, to mam nadzieję nieco nadgonić zaległe prace tego typu.
Udanego weekendu!
Przedziwny Ogród 22:02, 05 lip 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

Cudo, nie wiadomo co najpierw chwalić, lilii masz całe morze


Dziękuję Sylwuś Co roku coś dosadziłam, bo widziałam wolne miejsca w ogrodzie. I teraz jest tego taki efekt

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 21:58, 05 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
W ogrodzie rosną banany i kawka..
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies