Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 09:01, 18 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Jola o tak sasiadow mamy super

Justyny wszystko mozna hodowac. Wczorajmialam przerwe w podrozy, bo kilka bazantow na drodze sie rozsiadlo i nie chcialy zejsc.

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 08:43, 18 lis 2018
Do góry
Basilikum napisał(a)
przedstawiam Wam moje bazanty
juz sa dorosle i tak pieknie sie wybarwily, teraz juz widac, ze mamy samca i samiczke



nie wiedziałam że bażanty sie hoduje ....u mnie tylko dzikie są ...czasem sie przechadzają po moim trawniku ...lubie je bo nie dawastuja mi ogrodu ...przynajmniej tak mi sie wydaje
Moja działka na Dębowym Lesie 08:36, 18 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Monia81 napisał(a)
No Anuś dzieje się u Ciebie, czytam, że staw w planach super dobrze, że zostawiasz sianie trawy na wiosnę buziaki i pozdrawiam

Ano trochę się dzieje.W końcu.
Mam nadzieję,że ta pogoda nie przeszkodzi i staw jeszcze w tym roku zostanie wykopany.Mężowi tez na tym zależy. Bo i woda będzie się zbierała i po pól roku od wykopania będzie mógł zarybiać go sobie
sianie trawy na wiosnę się odbędzie .Teraz aby jeszcze zaorać i nawieść obornik.
Dziękuję i i ja buziaki przesyłam

Staw będzie tam gdzie te paliki za siatką
Mam nadzięję,że za rok bedą stąd już fajniejsze zdjęcia


Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 08:36, 18 lis 2018
Do góry
Agania napisał(a)
Luk z mojej pracowni




Agatko może zrób sobie zbliżenie na twarz .....wyjdzie ci takie samo fajne zdjęcie jak ma Andzia.
Ogród Muszelki 08:17, 18 lis 2018
Do góry
Muszelka napisał(a)


Tak, zima niesie trudności w realu. Ale wynagradza je swym pięknem





taka zimę poprosze na świeta z do nowego roku
Le Jardin de Ginny et John 08:13, 18 lis 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Anda, oo popatrz się, nie wiedziałam że byłaś, ale powiem Ci że i ja tam byłam w ramach Rotary Garden drugiej edycji w Belgii.
Mówisz że niewielki spadek.... spory on tam był .
Właściciele mówili, ze to był nieużytek, zapuszczony jakies 20 czy 30 lat temu i oni się zdecydowali na budowę. dom jest w miarę młody. Nie pamiętam już w metrach ale różnica w poziomie jest spora.

Ogród zwiedzałam 27go maja, róże jeszcze nie szalały - a szkoda, ale i tak było rewelacyjnie.

Znalazłam zdjęcie z broszury z nazwą i adresem ogrodu: Chemin du Champ Mahau 10, 1470 Bousval, Belgia.



i parę fotek z ogrodu, szkoda że już na nim padła mi bateria....
więcej zdjęć z różnych ogrodów w linku z mojej stopki - ostatni link jest z Rotary Gardens.


i te super lustra...szkoda że lawenda jeszcze nie kwitła.
Ogród do odnowy 07:55, 18 lis 2018
Do góry
Gosiek33 napisał(a)






te zawilce też lubie ...nie wiedziałam ze jeszcze jesienia one umieja pkazac nieliczne kwiatki.
Ogród Małej Mi 2017 07:28, 18 lis 2018
Do góry
Mala_Mi napisał(a)

Nie wiem czy godzina była.... szkoda.
I mialam pokazac lizaki cisowe..jakie malutkie są...



Cieszę się że widzę was razem i Marzenkę z lizaczkiem


Działka prawie w Borach Tucholskich 07:01, 18 lis 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
ZbigniewG napisał(a)
Ela skłamałbym mówiąc że nie czułem respektu przed potęgą gór



świerk Glauca Pendula i serbski Bruns ostatni po prawej świerk bicolor chyba do eksmisji

Wydaje mi się, że ci śmiałkowie, którzy nue czują respektu przed górami często z nich nie wracają. Brak wyobraźni i brawura to wybitnie źli doradcy w tym miejscu. A czemu tego świerka ch esz wksmitować? Fajny jest. Ma tak uroczo powyginane gałązki jakby chciał łapkę na powitanie podać
Ogród Muszelki 02:53, 18 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
Wczoraj u mnie był pierwszy przymrozek. Rzucił cukier puder na moje żurawki



Ogród Muszelki 02:50, 18 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
anabuko1 napisał(a)
Zima...piękna. .ba zdjęciu. W realu to różne odczucia z nią są.


Tak, zima niesie trudności w realu. Ale wynagradza je swym pięknem



Ogród Muszelki 02:33, 18 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
Wiklasia



Ogród Muszelki 02:30, 18 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
koliber napisał(a)
Ależ to zdjęcie jest piękne i - prawie że - takie nierealne Jak z bajki



Bo zima jest bajeczna. Schronisko "Szrenica" w zimowej odsłonie
Za drzwiami do ogrodu... 01:24, 18 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Adela napisał(a)
Od razu wywrotka! Podoba się mi konkretne działanie, a nie takie troszkowanie jak u mnie.
Muszę sobie założyć specjalne subkonto w banku pt: ogród będzie na konkretne zakupy

Jak szaleć ,to szaleć...ale zdradzę Ci...łatwo nie było.Oby się opłaciły te koszty, wyrzeczenia(coś kosztem czegoś),trochę nerwów ,czas na telefony, załatwienia i jeszcze tyle pracy przed nami...
Za drzwiami do ogrodu... 00:49, 18 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Pięknie uchwyciłaś zmrożone roślinki. Do czego wykorzystasz tą ziemię?

Dorotko,ziemię kupiłam z myślą o trawniku,który częściowo zakładam od nowa.Chcę poprawić strukturę mojej piaskowej ziemi.Jak trochę zostanie,to podobno dobra jest też do ściółkowania rabat.
Mróz nieźle pomalował roślinki,tak wyglądały moje żurawki

Ptasi gaj 00:20, 18 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Cd


Fajne te Twoje trawiaste chochoły i wierzbowe słoneczko w oddali
Dobrze że udało Ci się zrobić co zaplanowałaś.Ja dzisiaj też okopcowałam część róż,ale wszystkich nie dałam rady,zaszło słoneczko.Tak się zastanawiałam,czy iść bo jeszcze kaszlę,że poszłam zbyt późno.Ale ciepło się ubrałam i poszłam,bo jak kompost zamarznie, to czym obsypię?
Ogród Małej Mi 2017 23:21, 17 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Hogata napisał(a)


Anka pozdrawiam i zazdraszczam tych odwiedzin to są bezcenne chwile.

Musiałam zacytować, aż miło się patrzy na was


Dobrze napisane....to były chwile.. szkoda. Powtarzam, bardzo lubię Madżen.. za całokształt..

Narobiłam fotek pięknej zimy... wszytko zmrożone.. i nie ma fotek.. jest tylko ostatnie.. byle jakie i z późniejsza..
Trawki posadziłam, byle jak i byle gdzie..tzn tam gdzie mają być ale w nieprzygotowane. Jak Madżen się zatrawkuje, bo to prostsze w obsłudze i przyjemne dla oka
Rdesty zadołowała po namyśle w szklarni.. i stipy pozbierałam te fajniejsze..może przeżyją
Korę nasypałam na ostatnie rewolucje..
Trawnik skoszony ostatni raz mam nadzieje w tym sezonie.. byle jak to byle jak, ale skosiłam..
Zielsko wywiozłam, osobówką i wyciepłam w pojedynkę.. eM w pracy .. łokieć mi dokucza od jakiegoś czasu..teraz mnie nie tylko dokucza ale i wnerwia.. Pełne kontenery.. te ludziska jeszcze wywala co się da z ogrodu.. ja malutka ledwo sięgałam.. i się przesiliłam..

Może róże zakopczykuję, ale te pod oknem .. 4 krzewy ,a reszta niech sobie rośnie albo nie..
Wydmuchać instalacje wodne i reszta niech się sobie radzi sama.. filtr wyjąc .. schować lotosy bo zamarzły w kastrach.. ale w pojedynkę mam szans wciągnąć do kotłowni..

I finito.. ogłaszam koniec sezonu 2018.

Ogrodowe szaleństwo ... 22:26, 17 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Do góry

No i oczywiście zrodzil się nowy pomysł. Poszerzę rabatę. Prace już zaczęłam. Tylko co ja tam posadzę. Przez zimę pomyślę
Ogrodowe szaleństwo ... 22:23, 17 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Do góry
Byłam, okopczykowalam, klematisa i macierzankę okryłam stroiszem.
Późnym latem wysiałam nasiona z czosnku ozdobnego (dużego). Tylko w jednym miejscu wykiełkował.

Jednoroczne jeszcze kwitną, inne kwiaty też dokazują

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 22:15, 17 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Jak kiedys ten film znajde na DVD to sobie kupie. Dla mnie to perelka

Elu sciany oczywiscie beda. Taka budowle trzeba tylko zglosic, jesli jest do celow rolniczych i ma nie wiecej niz iles tam metrow. No i Niemcy to pojecie wzgledne, bo to co ja pisze jest u nas na Bawarii a dokladniej piszac w naszym powiecie, gdzie indziej moze byc inaczej.


rano bylo tak


tak sobie po akcji dachowkowej pogadalismy z sasiadami i stalismy nad rzeczka i temat zszedl na przyrode i sasiad wypatrzyl w rzece muszle. Ponoc sa tylko w bardzo czystej wodzie.


i mostek przez ktory chodzimy do owiec od innej strony widziany



a przy mostku oko ciesza



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies