Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Kwiaty we włosach 22:08, 17 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry






Kwiaty we włosach 22:02, 17 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry






Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 21:58, 17 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
We wrześniu zadzwonili do mnie z propozycją jakieś inwestycji... Pomyślałam o zagródce psa, a może jednak? Bałam się tego, ale postanowiłam że spróbuje bez względu czy się uda czy nie
Najpierw zdjełam zagródkę

Pomysł na kominek pojawił się bardzo szybko - rach ciach i zbudowałam go z bloczków Itonga

W październiku przyjechali na dogrywki, było bardzo klimatycznie

Od połowy października do poł. listopada realizowałam dzien po dniu swoje wielkie marzenie

Co bedzie dalej? Zobaczymy, na razie marzę by odpocząć...
Kwiaty we włosach 21:56, 17 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Asia, Zoja dzięki za wizytę. Trawy i liście ogarnęłam.Nie wszystko zdążyłam, jutro muszę pochować węże.

U mnie też pocukrzyło.







Miłkowo - sezon 2016-2022 21:54, 17 lis 2018


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Milka napisał(a)

Ania, było..2x szybko
trzeci na spokojnie
tu walczy ekipa
oby dokończyła, tak im śrubę dokręciłam, że..
Oglądałam walkę z konarami na fb, jestem pod wrażeniem, ale widzę, że musisz ingerować jak to u nas
Ciekawe czy trzeci raz będzie, na razie się nie zanosi
pożyjemy...
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 21:53, 17 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Z końcem lipca podjęłam decyzje o powiększeniu oczka i wymianie folii. Zaczęło się od niewinnego wyznaczania kształtu...

Pod koniec sierpnia nastąpiła wymiana folii

Także w tym samym miesiącu postanowiłam zrealizować jeszcze jedno moje marzenie - o mostku ... Zdjęłam darń a przestrzeń wysypałam żwirem
Miłkowo - sezon 2016-2022 21:50, 17 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
an_tre napisał(a)
No popatrz a ja nie wiedziałam, że ono zaczarowane
...a ja często wspominam masze expresowe spotkania w podróży, jest chociaż temat do wspomnień
pozdrawiam

Ania, było..2x szybko
trzeci na spokojnie
tu walczy ekipa
oby dokończyła, tak im śrubę dokręciłam, że..
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 21:50, 17 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
28 maja przyjechała ekipa - wielkie przeżycie dla ogrodnika, cieszyłam sie że zdarzyłam przygotować ogród i wszystko ładnie kwitło

W czerwcu musiał nastać odpoczynek... Trzeba było podleczyć biedny kręgosłup
Przyjechało więc jakuzzi

W lipcu mój piękny perukowiec zachorował, to był początek jego konca - moja piekność ukochana

Pojawiła się także ćma bukszpanowa i musiałam ratować bukszpany. Pryskałam co 4 tyg. chemią
Miłkowo - sezon 2016-2022 21:46, 17 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)





Milus tez w tym roku przycinalam brzozy bardzo wyrosly. W przyszlym roku trzeba by bylo juz podnosnik z koszem zamowic, a nie ma jak wjechac.
Mialam takich 2 sprawnych chlopakow i po przycinali. Mjelilam w rozdrabniarce przez 3 dni. Wrzucilam do kompostu. Czesc zostawilam na podsypke.
Lisci tez duzo tez dalam do kompostu zmieszalsm z trawa.

Milus czy to dalie takie piekne poznaje po liscisch, bo piszesz o rudbekiach moze zle zrozumialam.
Jaka nazwa tej dalii/rudbekii bardzo ladna.

Na wiosne wg wskazan hakome posadze i bede podlewala, chociaz moje sa podlewane nie wiem dlaczego tak powoli rosna. Zienie im miejsce i bede podlewac.

A co to za drzewo to dab? Taki ogromniasty. Nie podcinsliscie od dolu i takie sa efekty. Roboty od groma z tymi przycinkami.

Pozdrawiam

Ela, brzozy sadziłam na początku, 98r., 30 szt,. wszystkie padły i ...nie wiem czemu, a dziś, dzięki bogu.
Dalia na fotce razem z rudbekią, dalia z Niemiec, oj cała historia z nią, a rudbekia to Cherry Brandy, lub jakoś takoś... dalia Bishop of Uandaff.
Drzewo chyba nadal nie wiem jakie, chyba wiąz...ogromne, nie moje.
Buź
ale piękne i absolutnie nie chcę się go pozbyć
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 21:46, 17 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Maj... najbardziej emocjonujący miesiąc
14.05. dostałam taki mail

Dzień dobry, w zeszłym roku otrzymaliśmy od Państwa zaproszenie. Czy jest ono aktualne? Nasz kolega redakcyjny Zbyszek Pachulski wybiera się w końcu tego tygodnia do Krakowa i chętnie obejrzałby Państwa ogród, żeby ewentualnie się umówić potem z Mają Popielarską i nakręcić program.
Pozdrawiam
Anna Słomczyńska
producent programu "Maja w ogrodzie"

No i szok przerodził się w eksplozje entuzjazmu
19 maja przyjechała ekipa na zwiad

I rzucone zostało hasło o przebudowie lustra - taka luźna propozycja ,,nie do odrzucenia"
Zerwałam więc lustro i przesadziłam świerka

I przesadziłam z kręgosłupem. Położyło mnie do łóżka. Za 2 dni zadzwonili z TVN czy mogą przyjechać z Mają - (a mieli w sierpniu). Stwierdzili że mogę za pomocą balkoniku doczłapać się do altany a dalej to oni nakręcą... No też cos, dobrze ze leków miałam zapas i za kilka dni ściana z lustrem była gotowa



Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 21:39, 17 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Porządkuje zdjęcia i wzieło mnie na podsumowanie roku ogrodniczego 2018..
To byl niesamowicie emocjonalny rok. Pracowity jak zawsze ale i bardzo satysfakcjonujący...

Zmiany zaczęły się w marcu... Poprowadziliśmy prąd po ogrodzie, zaświeciły sie lampy dookoła...

W kwietniu wymieniłam folie w małym oczku Oliwii

i w oczku przy japońcu

Zaczeliśmy też budowę małej wiaty na motor

RODOS - trochę inaczej 21:11, 17 lis 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Witaj Sylwio, już wróciłam i nie mogłam nie zajrzeć do Ciebie.
Bardzo się stęskniłam za Wami wszystkimi, byłam jak bez ulubionego zajęcia.
Czytam, że miałaś imieniny, więc przesyłam spóźnione życzenia spełnienia wszystkiego czego pragniesz
Kwiatuszki dla Ciebie

Czy mieczyki zdążyły zakwitnąć?
Zakochałam się w kominku, jest super, też bym taki chciała, ale na zewnątrz w altance.
Ogród Małej Mi 2017 21:02, 17 lis 2018


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1988
Do góry
Mala_Mi napisał(a)
Dziś był bardzo miły dzień, a na pewno jego część.. to są te momenty dla których nie żałuje pobytu na Forum.
I co mi dało forum?... dało dużo fajnych znajomych... przyjaciół... a w nastepnej kolejności dopiero pożytek z porad i inspiracji ogrodowych.
Wybacz ale to musiałam uwiecznić w dzienniku ogrodowym. Flagowa postać tego forum... pierwszy rząd za Danusią.


Anka pozdrawiam i zazdraszczam tych odwiedzin to są bezcenne chwile.

Musiałam zacytować, aż miło się patrzy na was
Gutlandia 20:34, 17 lis 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Do góry
Dziewczyny, strasznie mi miło, że ktoś tu zajrzał . Jestem, żyję, nie utknęłam zasypana w lochach mojego zamczyska . Niestyty nic nowego nie wykopałam, w ogóle nie kopałam niestety. Nic nie zrobiłam tak w zasadzie. No truskawki posadziłam na szmacie. Tak, na szmacie właśnie i nie boję się tego powiedzieć . Nie miałam czasu porządnie odchwaścić a sadzonki zaczynały mi umierać. Dzisiaj dopiero zadołowałam to co ukorzeniałam od wiosny i wsumie to wszystko co zrobiłam przez ostatnie dwa miesiące. Nawet mieczyków nie wykopałam, szlag je pewne trafi a takie ładne były . Ale żeby nie było, że pojawiam się po dwóch miesiącach i tylko narzekam to się też pochwalę, a co . Takie dziś znalezisko poczyniłam:


Lecę „kuknąć” co u Was słychać
Wymarzony sielankowy ogród..... 20:22, 17 lis 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Zana napisał(a)


Pokazałam to zdjęcie mojemu eMowi celem mobilizacji. Skutek: powiedział, żeby Cię wykasować. Czyli nie zrobi...


Anula... bo oplułam monitor celem głębszej moblizacji pokaże co eMuś dzisiaj robił... rurki wkopywał, wykorzystał fajną pogodę jaka się zrobiła po nocnych przymrozkach, stwierdził, że wiosną będzie mniej..


dobrze, bo trawnik planujemy zakładać w przyszłym roku, po tych wszystch pracach, czyli pewnie jesienią...
Wymarzony sielankowy ogród..... 20:14, 17 lis 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Monia81 napisał(a)


Plan pomaga i to bardzo, już wiem co w przyszłym sezonie będzie robione w pierwszej kolejności eMuś chce mi ułatwić troszku życie, więc za nawodnienie się weźmie


Zmienia się powoli nasz kawałek planety i to cieszy nas bardzo buziaczki


Pokazałam to zdjęcie mojemu eMowi celem mobilizacji. Skutek: powiedział, żeby Cię wykasować. Czyli nie zrobi...
Moja bajka 19:58, 17 lis 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Takie fajne coś dziś kupiłam za 9zł
W moim małym ogródeczku - Dorota 19:54, 17 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry

Żal by mi było zjeść
Skąpana w słońcu 19:50, 17 lis 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
Butterfly Kisses

Również niska odmiana nadająca się na obrzeża rabat. Jest niższa od poprzedniczek. Szybko przyrasta i buduje ładną kępę, która wypuszcza dużo kwiatostanów. Kwiatki są koloru różowego, z pięknymi pomponikami. Pedy są sztywne. Bardzo sympatyczna odmiana. Nie mogę dużo o niej napisać bo mam ją krótko, ale podbiła moje serce.





Dixie Belle

Kolejna bardzo fajna odmiana. Również niska na obrzeża rabat. Szybko buduje ładne kępy, które obsypane są dużą ilością kwiatów. Są one pojedyncze w kolorze mocnego różu. Pedy są bardzo sztywne.

Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 19:47, 17 lis 2018


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Berberys









Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies