Ponieważ powyższa rabata na razie bez odezwu, wzięłam się za planowanie długiej rabaty wzdłuż płota.
Rośliny które już są to Thuja Brabant, Czeremcha pospolita, Piwonie
Część z rododedronami zacieniona. Im dalej tym więcej słońca.
Kolory/odmiany przypadkowe z próbnej wersji programu.
Rośliny na projekcie:
1. Thuja Brabant
2. Różnaneczniki 5 szt
3. Azalie 3 szt.
4. Turzyca do wypełnienia
5. Czeremcha pospolita
6. Hortensje Annabel 5 szt
7. Rozplenica do wypełnienia
8. Piwonie
9. Żurawki
10. Brunnera
11. dereń biały elegantissima
Cały przód wygląda tak, i jednak zastąpienie seslerią smętnego trawnika, dobitego pracami przy elewacji, ma duże uzasadnienie.
Nie bardzo to widać, ale na przedpłociu też jest sesleria, chciałam, żeby te części się przenikały, a nie podkreślać malutkich rabatek przed płotem (początkowo myślałam o berberysie green carpet, jako straszak na psy).
Wyszło 100 seslerii i jeszcze będzie potrzebne 50 około na likwidację trawnika, ale to już wiosną.
Kuflik umarł ale znów żyje Wyniosłem go w kwietniu na zewnątrz i tak zostawiłem. Pod koniec maja zobacyzłem pierwszy listek, przez kilka miesięcy do teraz stał na zewnątrz i wygląda jak na zdjęciu poniżej. Teraz na zimę wraca na strych, tym razem jak będa mocne mrozy to zabieram go do domu, drugi raz nie pozwolę mu umrzeć
Piękny zestaw. Jeszcze z kolorami i ze słonecznikiem I z ciepelkiem.
Teraz to już wspomnienie . I marzenie i cieple.
Ten zestaw z dynkami też mi się podoba
Pozdrawiam
Mira, czym się wyrzyna tę prowadnicę na deski w belce? Jak to jest zrobione. Podoba mi się rozwiązanie (przewidziałam z zawiasami bramkę i zasuwę ale to świeci metalem z daleka).
Między tą już rosnącą P. a ścianką jest ok 12/13m.Kiedyś planowałam tam ścieżkę (taką bardziej nieformalną) i te kaliny to ten biały pas. Ale to tak wiesz, nie musi być. Śś po drugiej stronie ścianki też? Wymyśliłam tę drugą Pissardii bo byłaby symetrycznie na trzonie tej rabaty, ze śś byłoby względnie symetrycznie przy ściance.. nie wiem jak lepiej. Nie zmieściło mi się na rysunku ale pod tą starą P. też chciałabym jakieś poduchy. Musi mi się to zazębić z rabatą z hortkami. Boższszsz.. strasznie mieszam, rozumiesz coś z tego?
a ile będzie na oko między śliwami P?
Zastanawiam się, czy nie dać przed pissardii SŚ od strony ścianki. Wtedy mamy taką grupkę, która jest kontrastowa wzrostem, kolorem ale spina. między ścianką a tą grupką musi być miejsce na anabelki, więc tzreba odsunąc troszkę tę pissardii. Ta grupka by tez mocno dzieliła przestrzeń od rabaty tej dużej- na niej mają być łany, tak?
A kaliny na cypelku, czyli gdzie, bo nie wiem o czym piszesz
Widzę, że masz zamontowane obrzeża (chyba plastikowe) oddzielające trawnik od rabat i w tym miejscu pojawia się moje pytanie: czy jesteś z nich zadowolona?
Pytam, ponieważ szukam rozwiązania na moje kanciki
Ela gdyby nie zamiłowanie do "wykopków" i przesadzania wszystko byłoby jeszcze większe
a "wykopki" to pozostałość po pewnym etapie z przeszłości
Podobną niespodziankę znaleziono wczoraj w Głogowie, dzisiaj wielka ewakuacja i akcja usuwania. Saper myli się raz - a ja dawno dawno temu jako młody i dziarski podchorąży częstując kolegów wódka weselną przemyconą do koszar objawiłem im następującą tezę: od dziś saper myli się trzy razy
1. gdy idzie do szkoły oficerskie- w domyśle wojska inżynieryjne
2. gdy się żeni
3. i ten ostateczny - oby nigdy (i tu posypało się szkło)
po latach tę wersję usłyszałem gdzieś w telewizji (zasiałem ziarno)
Witaj Toszko.
Bardzo ci dziękuję za te fachowe informacje.. różnię już myślałam z tą trawą..
Dziś nawet tam są prace, i jeszcze będą w tym tygodniu.Na razie dalej karczowanie i wywożenie krzaków, drzew, korzeni.Potem ma nam pan wyrównać ten teren i wykopać staw.
Ok, w takim razie jeszcze zrobimy wałowanie ,I damy czas.Zobaczymy jak teren osiądzie.
Boję się ,że pusty teren będzie mi zarastał zielskiem i innymi niechcianymi roślinami ..Ale najwyżej trzeba będzie oczyszczać.I na wiosnę zasiać trawę.Tylko kiedy najlepiej ??
Sianie trawy na takim terenie to trochę wydatek i nie chcialabym aby to mi nie wyszło.A raczej ona.
ph ziemi sprawdzę . Dolomit nawet jeszcze mam.Tam też będzie nowy warzywnik.
Na ten teren chcemy dać obornik jeszcze w tym roku.
Ti chyba dobrze ?