Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 15:11, 03 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Ewaa_91 napisał(a)


Przesyłam rzut przedogrodka, gdyby coś trzeba było jeszcze dorysowac to poprawie. Chciałabym jakoś ładnie zagospodarować plac przed domem, w końcu to takie reprezentacyjne miejsce. Myślałam o rabate wzdłuż kostki i wzdłuż ogrodzenia. Tak by wszystko w miarę wspolgralo z takim lekko lesnym charakterem ogrodu. Marzyła mi sue magnolia ale nie wiem czy poradzi sobie w kwasnej glebie, a między kulami z tui myślałam o posadzeniu hortensji ? Sama nie mam pomysłu ba ren mój ogród


Magnolia akurat lubi ziemię lekko kwaśną, ale czy poradzi? Nie podchodź do tego czy sobie poradzi, a przede wszystkim zapewnij jej godziwe warunki, aby była wdzięczna, że tak o nią zadbałaś. Daj jej próchnicy kwaśnej, nie posadź za głęboko, bo nie lubi.
Zmień swoje podejście do ogrodu. Ogród nie ma sobie poradzić, a rosnąć zdrowo i silnie, aby być odpornym na szkodniki i choroby.

Tylko dobrze pięlęgnowane ogrody żyją długo! Pamiętaj o tym.

Ogród aż się prosi o zlikwidowanie chaosu, krzewy pojedynczo porozrzucane bez ładunie wyglądają dobrze w trawniku. Trzeba wyraźnie wytyczyć gdzie są rabaty a gdzie trawnik.

Proponuję taki układ, albo jesli nie lubisz prostych linii, wykorąglij na rogach



1. Drzewo o fioletowych liściach (kwitnące śliwa wiśniowa NIgra, albo nie kwitnące - buk na wysokim pniu nad płotem korona.
2. Świerki serbskie strzyżone lekko, aby tworzyły zasłonę
3. Pozostawione tuje kuliste
4. Róże na stelażu mogą tu pozostać. Daj im obornika, próchnicy, dosadź Clematis. Dodaj lawendę jeśli tu jest słońce lub żurawki bordowe jeśli półcień lub cień
5. Drzewka na pniu, niewielka korona, albo trzmieliny na pniu, albo cyprysiki na pniu wys. 120-140 cm kula na pniu, czy miłorzęby Mariken
6. Mogą być krzewuszki, ale jednakowe 3 szt np. o bordowych listkach, albo berberysy Bagatelle
7. Hortensje Vanille Fraise, pod nimi Carex morrovii 'Variegatus' w nim tulipany burgudnowe i jasnoróżowe
8. przy płocie żywopłot z grabów, tui Aureospicata lub Smaragd
8. gwiazdki szare - miskant 'Morning Light.
9. Miskant 'Variegatus'
10. żółte coś, cyprysiki 'Filifera Aurea Nana', albo zielone turzyce (cyprysiki mogą się okazać za duże potem tak na brzegu.
11. obwódka z bukszpanu
12. ciekawe drzewko o parasolowatej koronie lub wzniesionej (wiśnia Kanzan, miłorząb Pendula, grujecznik Pendulum.

Kreski zielone to uzupełnienie zimozielone, Carex Kyoto, lub cokolwiek, ale jednakowe i ładne.
Wśród brzóz i dębów 14:59, 03 sty 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Do góry
AnnaMS napisał(a)
Ja na jedną nogę pergoli wybrałam winobluszcz trójklapowy, a na dwie nogi - tam gdzie trochę słońca dociera - powojniki, są jeszcze małe, ale poczekam , winobluszcz tak jak napisałaś szybciej sobie poradzi, zastanawiałam się nad winogronem - ma piękne liście ...

Aniu, u mnie tych nóg jest aż sześć, a przy wyborze pnącza będzie decydować szybkość wzrostu. Bardzo podoba mi się kokornak, ale obawiam się, że na takiej całodziennej patelni zjedzą go wciornastki. Najbardziej brakuje nam tam cienia i chyba winobluszcz zapewni go najszybciej. No, ale plany mogą się jeszcze do wiosny zmienić. Zobaczymy.
A dziś na rozświetlenie pochmurnego dnia: moja świecąca zimą sosenka (to chyba Wintergold). Latem jest szmaragdowo- zielona, a zimą żółto-złota.
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 14:47, 03 sty 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
Postanowiłam sobie jeszcze pofocić bombki, póki choinka stoi Niektóre są bombkami z mojego dzieciństwa, część kupiona, część dostana w prezencie, a renifer z filcu zrobiony własnoręcznie







Śliczna kolekcja bombek, różnorodna, prawdziwa kolekcja. A ten prosiak, z którego jest roku, jest cudowny!
Ogrodowe kreacje 14:02, 03 sty 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry
Tak ładnie w kwietniu mioduneczki kwitły i bzyczek się załapał
Słoneczny Ogród 13:55, 03 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Oczko jeszcze nie skończone... i okolica wkoło oczka tez będzie robiona w 2018


Oczko i okolice skarpy



Słoneczny Ogród 13:44, 03 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Narodziny oczka wodnego lato 2017



Słoneczny Ogród 13:42, 03 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry



Słoneczny Ogród 13:40, 03 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry



Słoneczny Ogród 13:37, 03 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry



Słoneczny Ogród 13:35, 03 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry




Słoneczny Ogród 13:32, 03 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry




Słoneczny Ogród 13:28, 03 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry



Słoneczny Ogród 13:26, 03 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry





Słoneczny Ogród 13:23, 03 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry




Słoneczny Ogród 13:19, 03 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry




Słoneczny Ogród 13:13, 03 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry



Słoneczny Ogród 13:11, 03 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry




Słoneczny Ogród 13:09, 03 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry



Słoneczny Ogród 13:08, 03 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry




Słoneczny Ogród 13:04, 03 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies