Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 13:51, 18 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Sima napisał(a)
Mam bardzo pojedyncze pytanie bo nie wiem już co posadzić. Pomóżcie - proszę

Jakie drzewo?

Warunki:
Pełne słońce - wybitne południe.
Rozgrzana kostka betonowa w kolorze grafitu
Podłoże rozgrzebane po budowie - raz glina raz piasek.
Zakładam susze bo będzie na pustyni betonowe,j ale na 1 metrze mamy już wysokie wody gruntowe.
Rozgrzana (tak że jajka w lecie można smażyć) ciemna fasada (w odległości 5 m od planowanego drzewa)
Klimat to Wrocław






W tych warunkach należy poprawić sytuację dla drzewa. Nie można go narazić na glinę/piasek i smażenie i patelnię. Przynajmniej warunki glebowe koniecznie popraw. Wzbogać glebę dużą ilością kompostu + łopata obornika spróchniałego, żeby nieco uzdrowić życie glebowe. Wtedy wybór drzew będzie większy, a teraz to ja nie doradzę niczego. Chyba, że zwykłą brzozę.

Magnolia odpada. Nie znosi takich warunków.
Kwiaty we włosach 13:46, 18 lis 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
zawilec i inne tj. wspomnienie po nich



kłosowiec



jeżówka



perukowiec, każdą porą zachwyca




Słoneczny Ogród 13:45, 18 lis 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Skalniak z szerszej perspektywy, no u mnie szerokich kadrów dostatek, bo i teren rozległy.




Słoneczny Ogród 13:43, 18 lis 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry



Słoneczny Ogród 13:40, 18 lis 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
A nad głową ptaki, dzikie gęsi- uwielbiam ich gęganie , wysłuchuję i z daleka wypatruję skąd lecą.



Słoneczny Ogród 13:37, 18 lis 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
No to w lewo i do tyłu, na skalniak zapraszam



Słoneczny Ogród 13:34, 18 lis 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
I rzut z góry, tu widać różnicę, bo poznikało co nieco z trawnika.




Skarpa w ogrodzie 13:34, 18 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Tutaj strona bez murka


Skarpa w ogrodzie 13:34, 18 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Tutaj z murkami, wtedy może być skarpa krótka i stroma bo murki niwelują tę wysokość







Słoneczny Ogród 13:29, 18 lis 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Zrobiło sie przestrzenniej, kilka roślin przeniosłam, bo były porozrzucane po trawniku, no i ten rząd tuj przed hortkami też juz prawie znikł. Zostały tylko 4szt, nie wiem czyt teraz to juz nie jest za późno, pewnie do wiosny muszą poczekac.



Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 13:28, 18 lis 2017


Dołączył: 05 lis 2017
Posty: 9
Do góry


Co moge zmienić na tej rabacie?Założona jest w tym roku.
Skarpa w ogrodzie 13:27, 18 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
rafu napisał(a)
Cześć,
Przy naszym domu powstał ostatnio podjazd wraz z miejscem na altanę/drewutnię.
Niepokoi mnie tylko skarpa, która powstała przy przyszłej altanie - czy nie będzie się osuwać, a woda nie będzie wymywać ziemi i za kilka lat rozjedzie mi się altana w skrajnych jej fragmentach?
Jak można ją zagospodarować i wzmocnić? Póki co jest to skarpa z gliny, jak cała działka zresztą. Skarpa ma około 0,5 metra wysokości.
W miejscu gdzie widać paletę jest granica działki z sąsiadem i docelowo tam będzie ogrodzenie.

Myślałem o takich kratkach ogrodowych - zdjęcie nr 4 - czy to się nada?
Ewentualnie jakieś inne opcje - może obsadzenie jakimiś roślinami, kamienie?

Proszę o Wasze propozycje.

Rafał





[zdjęcie zmoderowane]


Skarpą jest zbyt stroma i zbyt "krótka". Należy ją nieco rozciągnąć, złagodzić, aby nie leciało się na "łeb" na szyję.

Masz dwa wyjścia, albo budować murki oporowe, nawet dwa poziomy, albo złagodzić, wzmocnić kratkami, siatką lub inną technologią umacniania skarp, i obsadzić roślinami płożącymi.

W każdym razie kiepska jest ta ziemia, w takim cieście sinym to nic nie urośnie. Rozważ domieszanie ziemi polnej, rozluźnienie pisakiem i użyźnienie kompostem.
Kwiaty we włosach 13:26, 18 lis 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry
gosika67 napisał(a)
Elu [/b

[b]Gobasiu
rano było -3, rośliny wyglądały jak zaczarowane.

Tak dziś było u mnie rankiem.

żarnowiec









bajkowy wygląd...

u mnie dziś rankiem byla politurka i mgła jak mleko
Słoneczny Ogród 13:25, 18 lis 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Hortensjowa rabata w lewo i w prawo.



Kwiaty we włosach 13:20, 18 lis 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Elu dużo jeszcze mamy do ogarnięcia co? Też mam odkurzacz ( od niedawna)
i muszę go puścić w ruch,dziś po tych przymrozkach opadły liście z forsycji, jest ich mnóstwo i to w kamykach.Z tyłu mam wygrabione liście pod drzewami owocowymi na kupki też muszę je uprzątnąć.Zakopcowałam nowe róże, 2 hortensje od Ani,posprzątałam meble, jeszcze jest trochę roboty a dzień krótki.

Gobasiu rano było -3, rośliny wyglądały jak zaczarowane.

Tak dziś było u mnie rankiem.

żarnowiec



ognik



róże







Słoneczny Ogród 13:10, 18 lis 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
No i w druga stone rzut okiem.
Darń zdarta, ale jeszcze na wiosne będę tu działać, na pewno poszerzę i czyms podsadzić by sie zdało.



Słoneczny Ogród 13:05, 18 lis 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Perukowce jak malowane...




Ogród zapracowanej mamuśki 13:04, 18 lis 2017


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
Słoneczny Ogród 13:03, 18 lis 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Idziemy dalej , wzdłuż szosy . Trzy stozki, kula na pniu , dwie kulki na dole , krzewuszka Alexandra, dwie hortki po bokach stozków. Perukowce...
Tu rabata będzie na wisne podsadzona albo runianką albo trawkami. Tu posadziłam kilka , a moze kilkaset tulipanów hihi




Ogród zapracowanej mamuśki 12:59, 18 lis 2017


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies