Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród Mirelli 18:43, 31 paź 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
MirellaB napisał(a)


Alez piekna fotka Cala jesien masz cudna ale ta fotka...
Ogródek podwórkowy 18:42, 31 paź 2017


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Do góry
Róża ponawia kwitnienie. W tym roku były 3 fale kwitnięcia. Tak wyglądało "drugie tłoczenie".


Jest rzeczywiście piękna i na dodatek obłędnie pachnie. Kupiona w sklepie ogrodniczym w Mościskach, ale bez nazwy odmianowej.
Naszym ogrodem osiedlowym zajmuje się profesjonalna firma ogrodnicza. Liczę więc, że jak dostali zielone światło od Zarządu Wspólnoty, to podejdą do sprawy poważnie.
Mój niebieski clematis to odmiana Cecile. Dzięki za przypomnienie, żebym go nie cięła. Ide oglądać do Ciebie.
Bawarka 18:26, 31 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Kasiek napisał(a)


Krople rosy kupilam i jeszcze w tym roku dokupie, pieknie sie prezentuja na kazdej dekoracji. A na choince po prostu sa cudne, odbija swiatlo lampek i pieknie sie iskrza



Tak robilam choinke w tamtym roku ( to rowniez sciaga dla mnie, bo to juz przeciez niedlugo )

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6483-bawarka?page=250&quoted_post_id=2936842

Te krople rosy to klejem na gorąco się przykleja ? .... przecudna Twoja choinka .....odgapię troszkę
Ciekawe ,czy te krople kupię u nas ..... hmm ....
Kwiaty we włosach 18:26, 31 paź 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Witam Was, u nas dziś ziąb, nic nie robiłam, nawet nie ma kiedy posprzątać na podwórku.
Pozdrawiam wszystkich.





Bawarka 18:19, 31 paź 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
Cieplutko i przyjemnie, pachnie lasem w calym domu ...
...uDany ogród 18:18, 31 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Dzisiaj rano u nas było biało, mróz -3. Pojechałam na działkę pochować moje ceglane dodatki, niby są mrozoodporne ale wolę dmuchać na zimne Niestety nie zabrałam aparatu i fotek nie ma. Ale też powoli nie ma co pokazywać ...liście opadły, kwiaty już zbrązowiały jedynie Pomonella ma dalej pąki i kwitnie, bez oglądania się na porę roku
Później zajęłam się stroikami na groby dla Mamy M



i dla mojego Taty



Ogród z wilkiem zamkn. 18:15, 31 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
AngelikaX napisał(a)


No roboty odwaliłaś... pytanie co w tym redbulu jeszcze było powiedz, że sama jeszcze walczyłaś z tymi obrzeżami to szczękę z podłogi będę zbierać odpoczynek do wiosny nalezy Ci się, a jakże!

Postaram się pomóc (jak będę potrafić )... coś tam dodać chcesz, ująć...?

Co do rabacie z wanilkami to pierwsze co mi do głowy przyszło to aby poprowadzić rabatę tak jak idzie ścieżka komunikacyjna ( w sensie tak zostawić trawnik) tylko nie wiem jak tam na końcu skos jest na rabacie?



Tak ....sama te obrzeża wykopałam ..... ale nawet dobrze mi poszło ....było mokro i jak zaczęłam podważać łopatą ,to bez problemu wychodziły w całości ....najgorzej było rozbić na mniejsze kawałki ,ale siekiera ,młotek i udało się .....
Widocznie były kiepsko zabetonowane

Jak zrobi sie troszkę ładniej i jak przestanie mnie w plecach łupać ,to pomierzę i rozrysuje całą tą rabatę i będę prosić o pomoc
Napewno muszę zrobic ścieżkę na kosiarkę i taczki - bo to jedyna droga do przejścia na tyły czy pasowałoby by tu zrobic z krawężników ścieżkę ?
Nie śmiej sie strasznie z moich rysunków

Po lewej by były cisy jako kontynuacja od brzozowej i rodkowej , a tam gdzie teraz trawa nie wiem co .....




Ogrodowe szaleństwo ... 18:13, 31 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Nowalijka napisał(a)

Zapraszam choć moja przygoda jest zupełnie inna niż Twoja. Ja jestem ogrodnikiem "beztalenciem". Wszystko mi się podoba, wszystko chcę a nic nie umiem potem dopasować. Wtedy improwizuję, wymyślam i cuduję. Podglądam na O, sledze Maje w ogrodzie i inne programy i publikacje i zazdroszczę że ogrody innych są takie eleganckie, wysublimowane i z gustem. Ja ogrodnik z chaosem i brakiem zdecydowania... Ewa mam nadzieję że nie usniesz podczas odwiedzin. Dlatego tez zapraszam na mocną kawę i szarlotkę na ciepło. Wczoraj piekłam


Jaka inna, każda przygoda ogrodowa podobna (no możne oprócz tych jak wpada firma ogrodnicza i urządza ogród w tydzień). Każda/każdy z nas planuje, sadzi, zmienia, przesadza. Jeden pomysł okazuje się byc strzałem w dziesiątkę a inny nietrafiony...
Najważniejsze chyba, żeby pracować w ogrodzie z przyjemnością i pasją i nie ulegac modom. Każdy ma swoje ukochane rośliny, dla Ciebie (i dla mnie też) będą to np. hortensje, żurawki, dla innego bukszpany a jeszcze dla kogoś innego iglaki
A chciałabys miec taki wysublimowany ogród, zimozielony bez koloru? Jakos to sobie u Ciebie ie wyobrażam. Ty kochasz kolor, faktury, zmiennośc (przynajmniej o tyle o ile zdąrzyłam się zorientowac po przeglądnięciu twojego wątku ogrodowego).

Ja lubię symetrię, geometrię ale przeciez każdy z nas jest inny!!! i to jest extra.

Podobnie jak ty lubię bardzo żurawki (jak juz pisałam wyżej), hortensje, funkie.

Twój ogródek bardzo się zmienił od zeszłego roku, gratulacje!!! Mnóstwo pracy

Nie usnęłam, wręcz przeciwnie i dziękuję za kawkę i szarlotkę, była pyszna

Aaa i kocham GDAŃSK!!!! To moje drugie po moim Wrocku ukochane miasto
dla Ciebie hortki z mojego ogródka
:
Ogród w Klein Kottorz 18:08, 31 paź 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4757
Do góry
Druga strona ogrodu jesiennie:











Sezon 2017 u Hanusi 18:03, 31 paź 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry



Haniu,ale piekna fotka U mnie dzisiaj cieplutko i slonecznie, roznice miedzy noca a dniem bardzo duze ale...Co tam, tak jest i juz
Ogród w Klein Kottorz 17:50, 31 paź 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4757
Do góry
Trójkącik frontowy w ostatni dzień października:











Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 17:29, 31 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Zimno więc wymyślam nowe rabaty na wiosnę
stipowo-bukszpanowa wąska rabatka (1,5 m) przytarasowa inspirowana pinterestem:

https://pl.pinterest.com/pin/539587599088373546/
https://pl.pinterest.com/pin/514677063646942531/
https://pl.pinterest.com/pin/422634746263152711/

dosadzę czosnki na wiosnę i szałwię omszoną, chyba będzie ok, tak lekko i nie będzie przysłaniać widoku rabat w głębi ogrodu.




Będzie ok?
Róże Davida Austina 17:26, 31 paź 2017

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Do góry
Witam nie wiem czy to dobre miejsce na to pytanie ale doradźcie proszę jak ciąć te róże mam 2 odmiany
Alexandra princess of Kent i Falstaff



Zielonym do góry... 17:23, 31 paź 2017


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1436
Do góry
Lulilaj napisał(a)


Magicznie...

Na wiosnę tego roku wiały u nas mega silne wiatry i moja trampolina wyglądała niemal identycznie... Wydawało mi się, że już nic z niej nie będzie. Ale M pokombinował i może jeszcze trochę posłuży. Pierwsze co zrobił to dobrze ją zakotwiczył

Małe Krakuski urocze

Witam się u Ciebie oficjalnie


witaj u mnie..
trampoliny nie skreslam bo coś tam podprostuję i powinno być... zakotwiczyc tez miałem na wiosnę ale oczywiście zapomniałem.. a rok temu też mi wiatr powywracał tyle tylko że rok temu się zatrzymała na ogrodzeniu a w tym roku przeleciała pond bo nie widac sladów ani na tujach ani siatce że był z trampoliną jakis kontakt...

Krakuski to z tego co pamietam dawno temu wystawiałem....chyba mojej najmłodszej Ogrodniczki nie było... trochę ogrodowo tez będzie żeby nie usunęli z forum


Ogród to moja bajka 17:13, 31 paź 2017


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
Do góry
Teraz wcześnie robi się ciemno więc odrobina światła się przyda.
Zamieszkać w ogrodzie 17:09, 31 paź 2017

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Do góry
Ambrowce po silnym wietrze z reszta liści
róże które mimo śniegu stałe kwitną
Zamieszkać w ogrodzie 17:05, 31 paź 2017

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Do góry
Klon sunsed red czeka na posadzenie przyjechał wczoraj
Zamieszkać w ogrodzie 17:03, 31 paź 2017

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Do góry
Jesień i kilka urokliwych widoków

Miskant - Miscanthus 17:02, 31 paź 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry


Jubilaris ....................................................................................................Rosi


Memory
Działka prawie w Borach Tucholskich 16:59, 31 paź 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
ogród o zmierzchu





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies