Róża ponawia kwitnienie. W tym roku były 3 fale kwitnięcia. Tak wyglądało "drugie tłoczenie".
Jest rzeczywiście piękna i na dodatek obłędnie pachnie. Kupiona w sklepie ogrodniczym w Mościskach, ale bez nazwy odmianowej.
Naszym ogrodem osiedlowym zajmuje się profesjonalna firma ogrodnicza. Liczę więc, że jak dostali zielone światło od Zarządu Wspólnoty, to podejdą do sprawy poważnie.
Mój niebieski clematis to odmiana Cecile. Dzięki za przypomnienie, żebym go nie cięła. Ide oglądać do Ciebie.
Dzisiaj rano u nas było biało, mróz -3. Pojechałam na działkę pochować moje ceglane dodatki, niby są mrozoodporne ale wolę dmuchać na zimne Niestety nie zabrałam aparatu i fotek nie ma. Ale też powoli nie ma co pokazywać ...liście opadły, kwiaty już zbrązowiały jedynie Pomonella ma dalej pąki i kwitnie, bez oglądania się na porę roku
Później zajęłam się stroikami na groby dla Mamy M
Tak ....sama te obrzeża wykopałam ..... ale nawet dobrze mi poszło ....było mokro i jak zaczęłam podważać łopatą ,to bez problemu wychodziły w całości ....najgorzej było rozbić na mniejsze kawałki ,ale siekiera ,młotek i udało się .....
Widocznie były kiepsko zabetonowane
Jak zrobi sie troszkę ładniej i jak przestanie mnie w plecach łupać ,to pomierzę i rozrysuje całą tą rabatę i będę prosić o pomoc
Napewno muszę zrobic ścieżkę na kosiarkę i taczki - bo to jedyna droga do przejścia na tyły czy pasowałoby by tu zrobic z krawężników ścieżkę ?
Nie śmiej sie strasznie z moich rysunków
Po lewej by były cisy jako kontynuacja od brzozowej i rodkowej , a tam gdzie teraz trawa nie wiem co .....
Jaka inna, każda przygoda ogrodowa podobna (no możne oprócz tych jak wpada firma ogrodnicza i urządza ogród w tydzień). Każda/każdy z nas planuje, sadzi, zmienia, przesadza. Jeden pomysł okazuje się byc strzałem w dziesiątkę a inny nietrafiony...
Najważniejsze chyba, żeby pracować w ogrodzie z przyjemnością i pasją i nie ulegac modom. Każdy ma swoje ukochane rośliny, dla Ciebie (i dla mnie też) będą to np. hortensje, żurawki, dla innego bukszpany a jeszcze dla kogoś innego iglaki
A chciałabys miec taki wysublimowany ogród, zimozielony bez koloru? Jakos to sobie u Ciebie ie wyobrażam. Ty kochasz kolor, faktury, zmiennośc (przynajmniej o tyle o ile zdąrzyłam się zorientowac po przeglądnięciu twojego wątku ogrodowego).
Ja lubię symetrię, geometrię ale przeciez każdy z nas jest inny!!! i to jest extra.
Podobnie jak ty lubię bardzo żurawki (jak juz pisałam wyżej), hortensje, funkie.
Twój ogródek bardzo się zmienił od zeszłego roku, gratulacje!!! Mnóstwo pracy
Nie usnęłam, wręcz przeciwnie i dziękuję za kawkę i szarlotkę, była pyszna
Aaa i kocham GDAŃSK!!!! To moje drugie po moim Wrocku ukochane miasto
dla Ciebie hortki z mojego ogródka :
witaj u mnie..
trampoliny nie skreslam bo coś tam podprostuję i powinno być... zakotwiczyc tez miałem na wiosnę ale oczywiście zapomniałem.. a rok temu też mi wiatr powywracał tyle tylko że rok temu się zatrzymała na ogrodzeniu a w tym roku przeleciała pond bo nie widac sladów ani na tujach ani siatce że był z trampoliną jakis kontakt...
Krakuski to z tego co pamietam dawno temu wystawiałem....chyba mojej najmłodszej Ogrodniczki nie było... trochę ogrodowo tez będzie żeby nie usunęli z forum