Śliczne kolory masz w ogrodzie Twój stawik niezmiennie mi sie podoba
Dzień dobry! Od kilku lat rośni w moim ogrodzie bylina. Liście ustawione parami naprzemianlegle, piłkowane. Kwiaty rosną w górnej części łodyżki, wyrastają z kątów liściowych. Na zdjęciu nie widać, ale za pomocą lupy ustaliłem, że każdy kwiat składa się z 4 małych, ostrych i owłosionych płatków oraz piątego płatka znacznie większego.Kwiaty w kolorze jasnofioletowym. Roślina kwitnie w końcu lata i jesienią. Przycinana ładnie się rozkrzewia. Ponieważ zdania co do nazwy tej rośliny są bardzo rozbieżne, od wrzosu (uważam, że zdecydowanie nie) po wrzosiec, czasami ktoś mówi, że penstemon - pytam: co to za roślina Może ktoś wie. Pozdrawiam Andrzej123