Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Rozpoznawanie bylin

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie bylin

izabelagw 20:40, 05 wrz 2017


Dołączył: 10 sty 2017
Posty: 7
w ogrodzie mam roślinkę po poprzednich właścicielach. wyszła z ziemi na wiosnę - więc tyle wiem, że bylina. Ma długie zielone liście a kwiaty niebieskie. Po lub przed kwitnieniem zawiązują się na jednej gałązce kuleczki.

Nie wiem jak to wytłumaczyć - w sumie zdjęcia pokazują w miarę dokładnie. Przeszukałam Internet, forum i nie mogę natrafić na taką roślinę, a chciałabym znaleźć dla niej miejsce w ogrodzie a nie wiem co lubi jakie warunki?

MariuszG 21:00, 05 wrz 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
To jest trzykrotka
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
majkamaj 21:03, 05 wrz 2017


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 110

Wg mnie to trzykrotka andersona. U mnie rośnie w słońcu. Rozrasta się w wielką kępę, ale badzo się pokłada po mocniejszym deszczu.
____________________
Pozdrawiam, Marzanna
izabelagw 17:37, 06 wrz 2017


Dołączył: 10 sty 2017
Posty: 7
Super, dziękuję - w końcu wiem co i jakie mam wymagania bo urokliwa jest i nie było jej za dobrze na trawniku, chyba muszę ją jednak przesadzić w półcień bo latem ma w słońcu patelnie... Chyba lepiej będzie jej przed domem.
Gardenarium 19:01, 21 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Andrzej123 napisał(a)


Dzień dobry! Od kilku lat rośni w moim ogrodzie bylina. Liście ustawione parami naprzemianlegle, piłkowane. Kwiaty rosną w górnej części łodyżki, wyrastają z kątów liściowych. Na zdjęciu nie widać, ale za pomocą lupy ustaliłem, że każdy kwiat składa się z 4 małych, ostrych i owłosionych płatków oraz piątego płatka znacznie większego.Kwiaty w kolorze jasnofioletowym. Roślina kwitnie w końcu lata i jesienią. Przycinana ładnie się rozkrzewia. Ponieważ zdania co do nazwy tej rośliny są bardzo rozbieżne, od wrzosu (uważam, że zdecydowanie nie) po wrzosiec, czasami ktoś mówi, że penstemon - pytam: co to za roślina Może ktoś wie.
Pozdrawiam Andrzej123
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
19:01, 21 paź 2017
zasadniczo ja się nie znam na roślinach których nie mam tej raczej nie mam ale mam kilka uwag do twojego zapytania))


kiepska fota - nieostra
nie widać całej rośliny
brak zbliżenia na liść i na kwiat

sugeruje ....zrób lepsze foty może ktoś rozpozna pozdrawiam
andzia 01:12, 22 paź 2017


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
Andrzej to może być Ożanka właściwa.
Gardenarium 16:46, 19 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
makar42 napisał(a)
Może mi ktoś rozszyfrować to ziele ?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 16:46, 19 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Gajowiec
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 16:47, 19 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
elisa_1 napisał(a)
Witam, bardzo proszę o pomoc. Znalazłam taka roślinę i chciałabym poznać jej nazwę i ewentualnie sposób uprawy, czy to się nadaje do ogrodu. Z góry dziękuję, może akurat ktoś mi pomoże

[img
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies