Z moich doświadczeń - sadziłam w ubiegłym roku w doniczkach za radą Toszki czosnki Gladiator. Wykopałam w tym roku z czystej ciekawości we wrześniu i faktycznie cebulki się rozmnożyły. W każdej doniczce miałam 2 cebule, ładne duże, większe niz te, które w tym roku kupowałam w markecie.
biała cebulka - marketowa
I cała hodowla:
Największym problemem było dla mnie znalezienie doniczek w ziemi. Toszka też radziła, by zakopać doniczki tak, by cebula była min. 20 cm pod ziemią, wtedy czosnki się nie pokładają. Więc posadziłam dość głęboko... i teraz pół rabaty przeorałam (dosłownie!), by te doniczki odnaleźć. Toszko, jak zajrzysz, doradź, jak to oznaczyć???