Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

...uDany ogród 19:51, 20 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Placyk rewelacja bardzo mi się spodobał wzór w jaki jest ułożony


Miło,że Ci się podoba
Wszystkie placyki sa otoczone jakby ścieżką , a potem na prosto. Takie powtórzenie. Już kiedyś pisałam,że jestem strasznie nudna i monotonna

Tu placyk z ławką nad stawem

Ogród z wilkiem zamkn. 19:48, 20 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
pokochalam mój nowy odkurzacz do liści ,tani ,lekki i szybciutko z kamorów liście odkurzone ..... ten sam lub bardzo podobny co polecała Angela i Jola z naca tu po odkurzaniu ,a przed ,gdzieś tam wyżej wstawiałam
Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 19:48, 20 paź 2017


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 140
Do góry
Mam sześcioletnią Pinki Vinki. Nigdy się nie pokłada, po deszczu kwiaty oczywiście lekko ciągną w dół, ale pędy szybko wracają do pionu. Rośnie na dość słabej, piaskowej glebie. Wiosną czeka ją radykalne cięcie.
Ta na zdjęciu ma 180 cm szerokości i 160 cm wysokości.
Czosnek ozdobny (Allium) 19:47, 20 paź 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Do góry
Z moich doświadczeń - sadziłam w ubiegłym roku w doniczkach za radą Toszki czosnki Gladiator. Wykopałam w tym roku z czystej ciekawości we wrześniu i faktycznie cebulki się rozmnożyły. W każdej doniczce miałam 2 cebule, ładne duże, większe niz te, które w tym roku kupowałam w markecie.

biała cebulka - marketowa


I cała hodowla:


Największym problemem było dla mnie znalezienie doniczek w ziemi. Toszka też radziła, by zakopać doniczki tak, by cebula była min. 20 cm pod ziemią, wtedy czosnki się nie pokładają. Więc posadziłam dość głęboko... i teraz pół rabaty przeorałam (dosłownie!), by te doniczki odnaleźć. Toszko, jak zajrzysz, doradź, jak to oznaczyć???
Ogród z wilkiem zamkn. 19:43, 20 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Patrząc na kadr szerszy nie ruszaj świerka , zostaw gdzie jest
Naćkane mówisz, na razie zostaw, miejsca jest dużo między nimi, za dwa trzy lata zawsze możesz przenieść gdyby się okazało, że coś czemuś w paradę wchodzi
Rośliny słabo rosną jak są co chwilę z miejsca na miejsce przenoszone


Masz rację na razie zostawiam tak jak jest
Jeszcze mi zostało wyprostować skalniak na dole na ten sezon i chowam łopaty
Można jeszcze dzielić żurawki ??? Dałabym je w nóżki buków Purple.....
O tym mówię


A góra skalniaka ( ambrowcowa ) wg Twoich sugestii bardzo mi sie podoba

...uDany ogród 19:41, 20 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

Majstersztyk


Dziękuję!

...uDany ogród 19:40, 20 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Kasya napisał(a)


klimat angielski


Czyli taki jak lubię najbardziej

No to jeszcze trochę mgły

...uDany ogród 19:38, 20 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Placyk biesiadny rośnie w siłę

rano



popołudniu



Jeszcze trochę i będę mogła postawić meble, niestety mur chyba poczeka do wiosny


No to jeszcze róże, nie wiem dlaczego na jesień są najpiękniejsze






Miłego wieczoru!!
...uDany ogród 19:36, 20 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
dana1s napisał(a)


Izuniu mnie nawet w tym roku słota nie przeszkadza, muszę wreszcie zresetować mózg...
Ja nawet tęsknię za zimą...jak nigdy

Jesień w kropli



Majstersztyk
...uDany ogród 19:35, 20 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
dana1s napisał(a)
Dzisiaj ranek był mglisty, lubię mgłę jest taka klimatyczna






klimat angielski
Ogród z wilkiem zamkn. 19:34, 20 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Zakończyłam górę skalniaka ...
Efekt .....okaże się jak urośnie
Dosadzone dokupione 3 szt miskant memory ....... dodatkowo nie kupowane ,a przesadzane z innych miejsc : lawenda ,bergenia (z jednej własnej 7 szt zrobiłam ) zebrinus i red barony
Przed

Po

Wiem ,że okulary trzeba nałożyć urośnie.....oby ....



...uDany ogród 19:32, 20 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Ogród w odświętnej szacie, same brylanty











Czy może być coś piękniejszego?
...uDany ogród 19:29, 20 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Dzisiaj ranek był mglisty, lubię mgłę jest taka klimatyczna










...uDany ogród 19:25, 20 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Kaska napisał(a)


Dana nie może być inaczej jak tylko u Dany uDany ogród .I jest jak najbardziej udany
Ścieżki pięknie się wiją.I zastanawiam się ile kilometrów tworzą bo wydaje się,że się ciągną i ciągną przez ten cudny ogród.
Też lubię jesień.Nawet jak zasnuta mgłami czy deszczowa.Ciepły koc i kubek herbaty przy kominku to jest to Marzeniem by była złota ale nie zawsze tak jest.Na razie jest piękna i cieszmy się z tego.


Kasiu bardzo Ci dziękuję za komplementy
Ścieżki połączyły cały ogród, biegną wokół całego stawu. Wreszcie będę miała czyste buty
Za kominkiem bardzo tęsknię, często wracam do tych chwil kiedy z lampką winka delektowałam się żywym ogniem...ciekawe, czy kiedyś znów będę miała taka możliwość...
Słoneczna jest piękna, ale taka deszczowa jest bardzo romantyczna

Jesień jest jak pięknotka

...uDany ogród 19:16, 20 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Basilikum napisał(a)
ja tez kocham jesien ale jak nadejdzie slota i bedzie ponuro pewnie ta milosc mi szybko przejdzie.


Izuniu mnie nawet w tym roku słota nie przeszkadza, muszę wreszcie zresetować mózg...
Ja nawet tęsknię za zimą...jak nigdy

Jesień w kropli


Ogród z wilkiem zamkn. 19:15, 20 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
A ja bym tego świerka nie ruszała, klony palmowe zrobią mu świetne tło w przyszłości , a on im podbije kolory zielenią, do tego te świerki , aż się proszą o sadzenie jako soliter i taki wysunięty ma to zapewnione. Wiadomo, że z biegiem lat jak się wszystko rozrośnie to i ta rabata zmieni swój charakter, ale przecież ogród rośliny mają budowaćmoim zdaniem jest dobrze i dobrze będzie w przyszłości

Na razie nic nie zmieniam .... może do wiosny coś wymyślimy .... tylko czy tu nie jest zabardzo napaćkane ,kosodrzewiny,bukszpany ,kilka iglaków ..... no sama nie wiem po prostu
....no i jeszcze są gracki i vanilki i stipa i rozchodniki i jeżówki( jako kontynuacja boku z vanilkami ) , a rabata ok 6 na 7 m .....
Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :) 19:14, 20 paź 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Do góry
...uDany ogród 19:12, 20 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)


Ja też. Jest takich więcej. Ja jesień i przedwiośnie uwielbiam.



Witaj w klubie, jesień i przedwiośnie...to lubię
U mnie w ogrodzie na jesieni przedwiośnie

Bez rurkowy Basia

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :) 19:12, 20 paź 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Do góry
...uDany ogród 19:10, 20 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Bardzo wydoroślał ogród mając te ceglane ścieżki - przepięknie jest


Gosiu tez mam takie uczucie, już nie jest taki goły i niedojrzały
Dziękuję!

mgliste, jesienne róże

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies