Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Działka prawie w Borach Tucholskich 15:11, 30 gru 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Do góry
Wszystko widziałam jestem pod wrażeniem,
Fotkę zacytowałam bo jest przepiękna....spokój....cisza....
Ładny chłopczyk, tyle pierogów? to dziadek chyba trzy razy więcej zjadł
fotki z szadzią też piękne
a gdzie te wilki ......



Norweski ogródek... 14:56, 30 gru 2014


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 1168
Do góry
i z drugej strony






i nowoczesne sanki



Działka prawie w Borach Tucholskich 14:45, 30 gru 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
wnuczek strzelił 21 pierogów z jabłkami (jego ulubione) wynik godny mistrza, swoich ruskich nie liczyłem



dwaj panowie H. Hoopsii i Horstman
Wilcza Góra 14:33, 30 gru 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Do góry
Kasya napisał(a)
Śliczna kolekcja białych czapeczek


po jesiennych "czarnych łebkach" nastały "białe czapeczki"
piękna ta nasza przyroda i jak różnorodna ...

w ostatnich dniach zachwycają mnie również takie obrazki:





..najprostsze piękno...ukryte na pobliskich polach, w chwastach...
Wilcza Góra 14:30, 30 gru 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Do góry
eda napisał(a)
Ślicznie migotliwie za Iwonką przyleciałam

łapmy te piękne, zimowe chwile razem...
Nadchodzi wiosna - czas na ogród 14:26, 30 gru 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Do góry
Nadchodzi wiosna czas na ogrod



Nadchodzi wiosna - czas na ogród 14:26, 30 gru 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Do góry




Nadchodzi wiosna - czas na ogród 14:26, 30 gru 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Do góry




Nadchodzi wiosna - czas na ogród 14:25, 30 gru 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Do góry
A na tą chwilę jest tak





Wilcza Góra 14:23, 30 gru 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Do góry
lojalna_ napisał(a)
Czekam .... Rozkoszuje sie chwila


miałam dziś gościa w ogrodzie...a raczej gościówę ... mam nadzieję, że jak zwykle zostanie na dłużej...



Figowiec pospolity (figa) 14:23, 30 gru 2014


Dołączył: 30 gru 2014
Posty: 19
Do góry
Coś w tym jest, że wiele osób próbuje, ale nie wszystkim się udaje. Myślę, że zbyt często na siłę próbuje się to drzewko uprawiać jak każde inne, a wymaga nieco innego traktowania (i prowadzenia). Uprawiamy figi w ogrodzie od wielu lat i to na północy gdzie jest najzimniej.

Najłatwiej przezimować je wtedy gdy pędy są prowadzone nisko - równolegle do ziemi. Takie rośliny dość łatwo osłonić w gruncie. Pod osłoną np w inspekcie lub w szklarni (bez dogrzewania) zimowanie i doprowadzenie do owocowania jest oczywiście znacznie łatwiejsze niż na zewnątrz. Figi tworzą owoce na pędach ubiegłorocznych. Dojrzewają one w dwóch cyklach - wiosną lub jesienią. Do uprawy w naszych warunkach warto wybierać figi adriatyckie, bo nie wymagają zapylania i sa najodporniejsze na mróz, poza tym rosną najszybciej. Figi odmianowe które uprawiamy lub uprawialiśmy były dużo bardziej problematyczne. Łatwiej wymarzają, wolniej rosną, mają mniej smaczne owoce lub nie zawiązują ich wcale.

Życzę Państu takich efektów jak na poniższym zdjęciu figi którą roboczo nazwaliśmy `Gdynia`. Owoce z własnego drzewka są pyszne i zdrowe! Nie ma co porównywać do owoców które można kupić w sklepie

Jeśli będzie zainteresowanie tematem poinstruuję jak należy przycinać figi by dały się łatwo przezimować.



Wilcza Góra 14:22, 30 gru 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Do góry
Agania napisał(a)
Kryształki...brokacik...juz tworzysz sylwestrowy klimacik....

Macham przedsylwetrowo

Będzie więcej kryształków i świecidełek


i baloników i serpentyn
Norweski ogródek... 14:14, 30 gru 2014


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 1168
Do góry
Norweski ogródek... 14:13, 30 gru 2014


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 1168
Do góry
pozagladamy przez okno



Ogród pełen złudzeń i niespodzianek 14:02, 30 gru 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Śnieg został juz strzepnięty z większosci iglaków bo było go za duzo....

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek 13:56, 30 gru 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
I kto tu sie najbardziej cieszy z przyjścia zimy?

Ogród tworzony z pasją 13:54, 30 gru 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Do góry
I w jesienno-zimowej odsłonie:


Ogród tworzony z pasją 13:51, 30 gru 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Do góry
Kolejne zdjęcia traw nie mogłem sie powstrzymać



Ogród pełen złudzeń i niespodzianek 13:48, 30 gru 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Ogródek Iwony 13:35, 30 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Agania napisał(a)
Jak oglądam Karol Klein to od razu chciałabym wysiewać nasionka

Iwonko, a gdzie twoje sopelki?...miało być więcej

Agatko, sopelki som, tylko słoneczka nie ma.
Dodatkowo komp do naprawy poszedł, mogłabym dziś odebrać, ale nie mam jak do miasta podjechać. Będę mieć jutro. Ten, na którym piszę, taki powolny, że przy zgrywaniu zdjęć obiad bym zdążyłą zrobić. A ja myślałam, że szybkość przesyłu, to kwestia szybkiego Internetu.
Wychodzi na to, że jakość komputera, karty graficznej, etc. ma wielkie znaczenie.

Dziś chyba zgarnę śnieżek z karmnika, żeby ptaszki go lepiej widziały
Agatko sopelki dla ciebie i wszystkich zaglądających Teraz w południe -8 jest. W nocy było -15



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies