Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Moje ukochane miejsce na ziemi 16:59, 19 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
a tu różowy....
rano i teraz...
jaka różnica.....

Moje ukochane miejsce na ziemi 16:57, 19 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Czerwony Amarylis pomalutku budzi się do życia.........



Moje ukochane miejsce na ziemi 16:55, 19 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
udało mi się upolować białego Amarylisa....cebulkę oczywiście....
fajnie jest samemu nasadzić i obserwować jak zmienia się z dnia na dzień......

już posadziłam....
i czekam.......

Moje ukochane miejsce na ziemi 16:52, 19 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
kupiłam dzisiaj ładne funkie.....
posadzę do doniczek, a wiosną do ogrodu....

baaaaaaardzo się cieszę....



Moje ukochane miejsce na ziemi 16:49, 19 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
wiosny jeszcze nie widać.....
ale nie można czekać i nic nie robić...

ziemia kupiona....
przesadzam kwiaty domowe....

no i specjalna ziemia do siewu.....





Całkiem nowa i całkiem zielona....przyszła oby ! ogrodniczka 16:47, 19 lut 2013


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 6
Do góry
Witam,
U nas dzis przepiekny sloneczny dzien!, Byłam na swojej dzialeczce pomierzyc to i owo, i przywitaly mnie male krokusiki

Jak tylko zrzuce zdjecia z aparatu to je tu wkleje .
a póki co narysowalam w paincie mniej wiecej jak teraz wyglada moj ogrodek i wymiary, Mam nadzieje ze uda wam sie cos zobaczyc!..

wiec długosc dzialki od narzedziowni to 13m szerokosc od brzegu do plotka 5.60. taka zielona obwodka to cebulki kwiatowe ogolnie w zamysle rabatka kwiatowa o wymiarach 120x450cm. zaraz przy wejsciu mam posadzonych 5 krzewow malin i 1 porzeczke czarna i bedzie jeszcze jagoda, oraz truskawki. zajmuje to tak od plotka do 60cm dlugie na 300cm. jesli macie jakies pomysły to bede wdzieczna.
pozdrawiam
Ogrody przy zamku Crathes - luty 16:45, 19 lut 2013

Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 366
Do góry
Wejscie do zamku nie jest specjalnie reprezentacyjne:


Ogrody otoczone murem:



a sam Crathes Castle słynie z wiekowych, wymyślnie strzyżonych cisów. Te najbardziej charaktersytyczne dla tego zamku pilnuja furtki



Jadalne chwasty i inne rośliny 16:40, 19 lut 2013


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 256
Do góry
Dziękuję bardzo za gwiazdnicę nie miałam o niej pojęcia przegooglowałam internet wszerz i wzdłuż .Ta niepozorna roślina ma wiele właściwości leczniczych: zawiera saponiny a te są przeciwzapalnie, przeciwbakteryjne, pierwotniakobójcze, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe, pobudzają wydzielanie soku żołądkowego, żółci i soku jelitowego. Mogą wpływać na poziom cholesterolu.,wit C, E,PP,B1,B2, potas, fosfor, żelazo, wapń, cynk, magnez, selen, jod i krzem. Odwar pije się podczas kuracji odchudzających.Działa przeciwmiażdżycowo, zawiera spore ilości beta-karotenu
teraz praktyka
wystarczyło wyjść na tył ogródka gdzie nie ma śniegu



smak listków znośny delikatny, idealnie do kanapek
zmiksowana z jogurtem nie do zjedzenia ,smak zielska ale dodałam ćwiartkę małej cebulki i około 50 gram sera typu bałkańskiego Feta chyba byłaby lepsza .Po zmiksowaniu wyszła kremowa pasta. Dziecię moje poprosiło dokładkę

Ogród niebieski 16:37, 19 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
goryczka trojeściowa w Dolinie Jaworowej (Słowacja)


goryczka dynarska w moim gródku

Co z tym ogródeczkiem począć 16:11, 19 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry

Ewo dzięki.....

co dwie głowy to nie jedna....
pozdrawiam........

Mój 4 arowy azyl... 16:10, 19 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Basiu dzięki.....

co dwie głowy to nie jedna....
pozdrawiam........

Czas na zmiany.... 16:03, 19 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
DZIĘKUJĘ WAM DZIEWCZYNY......

baaaaaaaaaaaaardzo mi pomagacie !!!!!!!!!!!!
wysyłam ukłon w Waszą stronę...
razem z moim kwiatuszkiem...

Ogródek Hanusi po zimie 15:44, 19 lut 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Fajnie dziewczynki, że z uśmiechem! Zawsze to miło widzieć pogodne wpisy!
Był dziś mój dyżur w kuchni, ale poszłam na łatwiznę.
Barszczyk czerwony i szare kluski z sosikiem grzybowo- cebulowo-szynkowym. Na najbliższy miesiąc wystarczy smaku.
Pozdrawiam.


Same wątpliwości 15:22, 19 lut 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Do góry
Na podwieczorek coś słodkiego do kawki
Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... 15:19, 19 lut 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Dziękuję Ci serdecznie za tak wyczerpujące informacje o agapantach Ja też lubię widzieć, a to zimowanie w piwniczce świetnie pokazałaś i wytłumaczyłaś. Czyli cierpliwie zakładam że mój w tym roku może nie kwitnąć Dobrze że dałam do donicy produkcyjnej

Doczytałam co za okaz lilii kupiłaś. Gratuluję

A propos książek - dobrze jak w nich znajdujemy interesujące nas rzeczy a nie leżą całkiem bezwartościowe. Mnie ostatnio kilka pochłonęło trochę z nadmiaru czasu a trochę z chęci poszukiwania
Pozdrawiam Cię,
Same wątpliwości 15:17, 19 lut 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Do góry
Właśnie myślę o jednolitym żywopłocie mam już obsadzoną dalszą część (wzdłuż tej siatki) obawiam się czy będzie ok
Może zdjątko aby było lepiej widać
To jest fragment tej samej części
Mam nadzieję że jest to widoczne po zdjęciach
Tu odpoczywam 15:06, 19 lut 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Przyleciałam z rewizytą, piękny ogród masz! I dziecko lutowe tak jak ja To te tulipany ze zdjęć nornice Ci zeżarły???!!!
Kwiatucha zostawiam i do pracy wracam


Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 15:02, 19 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Do góry
Gardenarium napisał(a)
A w domu





Piękny ten biały pierwiosnek!
Chciałabym takie w ogródku mieć.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies