Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Kolorowe rabaty 10:45, 05 lut 2013


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
A to ja tak jak to się mówiło dawniej "na pasierba" wpadam. Nasycę i spadam. Ale kwiatek zostawię.


Letnie światło zostawiłaś i tęsknotę Pszczółko
Dziękuję

A co to jest za pozycja "na pasierba"???
ogrodoweimpresjejolki 10:36, 05 lut 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
jotka napisał(a)
Bogdziu, jak się poznałyśmy z hostami, to okazało się, że to nie jest przelotna znajomość. I przyjaźń, a może nawet coś więcej objęła całą ich rodzinę. Za rada Danusi wsadzę pomiędzy moje hosty tawułki





Bardzo dobra rada, będzie więcej kolorów i dłuższy okres kwitnienia. Ładne masz hosty, moje dotąd były traktowane po macoszemu a i teraz niewiele lepsze warunki mogę im zapewnic bo miejsca wogóle nie mam .
Działka prawie w Borach Tucholskich 10:35, 05 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
modelka na wybiegu a w tle brzoza Youngii (ma ponad 6m)

ogrodoweimpresjejolki 10:32, 05 lut 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Bogdziu, jak się poznałyśmy z hostami, to okazało się, że to nie jest przelotna znajomość. I przyjaźń, a może nawet coś więcej objęła całą ich rodzinę. Za rada Danusi wsadzę pomiędzy moje hosty tawułki



Łąki z roślinami cebulowymi 10:23, 05 lut 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry








Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 10:22, 05 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Do góry
alinak napisał(a)

Jak patrzę na te ogrody...to się cieszę że mam tylko dwa hektary.


o boziu 2 hektary



Nie noooo podzielcie się z biedną użytkowniczką 30 m2 plizzzzzzz
ogrodoweimpresjejolki 10:21, 05 lut 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Agnieszko, przedszkole potem. Ja zaczynam od porodówki na parapecie
Też wędruję po różnych watkach i w każdym coś znajdę dla siebie

Małgosiu, zdrówko może być, tylko boje się chwalić. jak się pochwalę, to zaraz coś wyskoczy
Zaraz idę do Ciebie, bo ostatnio nie było mi po drodze







Łąki z roślinami cebulowymi 10:20, 05 lut 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
To ja dołoże kwitnace cebulice w parku koło hali sportowej w Łodzi miedzy Al. Politechniki a ul Wólczańską.







Ogród w skali mikro :) 10:07, 05 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Do góry
Oprócz licznych planów na wiosnę i nie tylko ,doszłam do wniosku ,że muszę zliftingować moją rabatę przed domkiem ... Mam tam dwa bidne rododendrony , które uwielbiam i będę reanimować wg opisu Bogdzi ...z tylu jest tam cis , którego chyba przytnę w stożek ... Ale może coś mi tu podpowiecie???


Liczę na Was




Z przodu przed rh jest teraz hebe i irga
Ogródek na trzy lata 09:58, 05 lut 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
ewalm napisał(a)

i wiosna też już zagląda - u sąsiada kwitnie forsycja







Ewa, nie daje mi to spokoju - czy to nie jest jaśmin???
Zakładam ogródeczek 09:55, 05 lut 2013


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
Do góry
Porobiłam kilka projektów i.... nadszedł mąż.... spojrzał na wszystkie i stwierdził, ze miały być iglaki a ja tu coś ćwiczę. Więc zgodził się ewentualnie na taką wersję.... minimalistyczną... nie wiem co o tym myśleć. Myślałam że uda mi się wrzucić tu kilka gatunków roślin...
Zastosowałam: Cis pospolity 'Elegantissima' i znalazłam hortensję drzewiastą, ale nie wiem gdzie taką dostanę (mówię o zakupie takiego drzewka jak widać dość wysokiego)?


A moze dorzucić gdzieś rhododendrona w jakiejś czerwonej lub różowej barwie. Biały akcent dawałaby hortensja.
Będę musiała w związku z tym przesadzić wszystkie iglaczki łącznie z cyprysikiem lawsona do ogródka nr 2...
Sami widzicie że oboje z mężem mamy specyficzny gust... - raczej nie pasują nam delikatne kwiatki typowo ogródkowe, tylko coś konkretnego, wręcz dużego...

Myśle, ze jeśli uda się w tym roku jeszcze zmienić elewację to może to mieć ręce i nogi, a w ogródku nr 2 troszkę bardziej nasłonecznionym bardziej "poszaleję" z iglakami i nie tylko.

Ogólnie posesja u mnie nieciekawa no i trzeba coś z tym zrobić.
Na polbruk czy ładne ogrodzenie niestety jeszcze troche poczekamy, tak więc może ten ogród byłby ciekawym akcentem...

Bardzo was prosze o wszelką krytykę.... i dziękuję za wszelkie dotychczasowe pomysły i podpowiedzi...
Zakładam ogródeczek 09:55, 05 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
hania78 napisał(a)

Jedyna rzecz która mnie przekonuje do takiego obsadzenia, to fakt, że większość z tych roślinek (dużych): jałowce, forsycja dadzą się formować-przycinać. Może za wyjątkiem jałowca pospolitego "horstman:.
Jeśli ma ktoś jakiś pomysł na moją działeczkę według wytycznych z pierwszego postu to proszę, chętnie poczytam


Witam serdecznie Fajnie zrobiłaś ten "projekcik" Jestem laikiem przyznaję, jednak wydaje mi się - tak tylko patrząc że takie nasadzenia ciut przytłaczają. Pewnie w realu wyglądałoby to inaczej Ja bym chyba jednak odwróciła to w drugą stronę - czyli dalej od domku - ale wiem że nie chcesz. I trochę delikatniejsze. Masz fajny kawałeczek ziemi, na pewno pomogą Ci tutaj zrobić z niego niezłe cacko Wg twoich gustów.
Też nie sadziłam nic trującego w ogrodzie jak dzieciaki były "młode" Niby wiedziały, że nie wolno, ale w końcu "zakazany owoc"... kusi Potem dzieciaki wyrosły i już nie trzeba ich pilnować, ale psinka jak była szczeniaczkiem zjadała wszystko. Delektowała się np. jagodami cisa - a potem chorowała - obraliśmy wszystkie cisy ze wszystkich jagód dwa lata temu Teraz jest już mądrzejsza - no to znowu siostrzeńcy w wieku bardzo młodym przychodzą i tak na okrągło
Miłego dnia
Łąki z roślinami cebulowymi 09:28, 05 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry


Łąki z roślinami cebulowymi 09:27, 05 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Holandia









Łąki z roślinami cebulowymi 09:22, 05 lut 2013

Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 366
Do góry
I jeszcze kilka fotek:







Łąki z roślinami cebulowymi 09:18, 05 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Robimy dziurę na odpowiednią głębokość (dwa, trzy razy wysokość cebulki) wkładamy cebulę i powstałą dziurę zasypujemy albo kompostem albo piaskiem, albo wkładamy wyciętą darń.

Efekt będzie taki







Łąki z roślinami cebulowymi 09:16, 05 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Następnie dobieramy cebule



Powinny być zdrowe, rozrzucamy je po trawniku, aby wyglądały naturalnie, nie sadzimy rządkami





Łąki z roślinami cebulowymi 09:14, 05 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Sadzenie cebul w trawniku odbywa się jesienią.

Przygotowujemy narzędzia: sadzarkę do cebul z długą rękojeścią

http://sklep.ogrodowisko.pl/produkty/sadzarka-do-cebul-dluga-joseph-bentley





albo taką

http://sklep.ogrodowisko.pl/produkty/sadzarka-do-cebul

krótkie sadzarki i łopatki

http://sklep.ogrodowisko.pl/produkty/sadzarka-do-cebul-i-pikowania-siewek-joseph-bentley
http://sklep.ogrodowisko.pl/produkty/sadzarka-ze-skosna-raczka-joseph-bentley



Łąki z roślinami cebulowymi 09:11, 05 lut 2013

Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 366
Do góry
To może ja wrzuce fotki z naturalistycznych nasadzeń parkowych. Takie łany krokusów można podziwić gdzieś po połowie lutego Odliczam dni, żeby znowu cieszyć oczy takimi widokami:







Łąki z roślinami cebulowymi 09:01, 05 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Cebulowe na wyspach w trawniku, pozostawione bez koszenia (Bressingham)





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies