Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogródek Hanusi po zimie 11:51, 02 lut 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
O ! Jeszcze jedna Bogusia! Dzięki za wizytę i życzenia!
Dla wszystkich......dziś na niebiesko!
.
Moje ukochane miejsce na ziemi 11:48, 02 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
to na pewno krokusiki
oj będzie się działo....będzie !!!!!



Moje ukochane miejsce na ziemi 11:45, 02 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
to chyba przebiśniegi....?????

Moje ukochane miejsce na ziemi 11:44, 02 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Dziewczyny i chłopaki.....

mimo, że jeszcze tyyyyyyle mam śniegu tooooo...
zobaczcie sami

Moje ukochane miejsce na ziemi 11:42, 02 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 11:42, 02 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Hej Ewo! dzięki Cośtam napisałam w wolnej chwili, a że chcieli to wydrukować - i zapłacić - to same plusy
Na konkurs Danusi o warzywach chyba nie było konkurencji haha

Szkoda że pogoda taka smętna, ale jeszcze z miesiąc i można myśleć o moich zasiewach Nie mogę się doczekać! Białą włókninę muszę kupić nową, bo ta którą mam cała ubłocona - chyba że spróbuję ją wyprać w pralce???

miłego dnia!

mój bób z połowy maja ubiegłego roku
Moje ukochane miejsce na ziemi 11:41, 02 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Kolorowe rabaty 11:39, 02 lut 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Martek napisał(a)
Wracając jednak do świata roślin.
Taka zagadka na weekend cóż to za roślinka na moim parapecie zakwitła ?Niech się wygi wstrzymają do wieczora wiem,że wiedzą





Heliotrop????Pozdrawiam.
Moje ukochane miejsce na ziemi 11:39, 02 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Moje ukochane miejsce na ziemi 11:37, 02 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
za oknem szara rzeczywistość...
a nawet biała, bo śniegu mnóstwo....
2 st. na plusie, wieje jak diabli.....

Moje ukochane miejsce na ziemi 11:31, 02 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Moje ukochane miejsce na ziemi 11:29, 02 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
szaleństwa szafirkowe
Moje ukochane miejsce na ziemi 11:29, 02 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Moje ukochane miejsce na ziemi 11:26, 02 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
dalszy ciąg doniczkowych....
z dnia na dzień coraz bardziej rozkwitnięte tulipanki....


Moje ukochane miejsce na ziemi 11:24, 02 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Moje ukochane miejsce na ziemi 11:23, 02 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
jeśli jestem przy doniczkowych to poproszę WAS o pomoc....
kupiłam przed świętami taki iglaczek w kwiaciarni,
(o ile dobrze pamiętam to cyprysik Lawsona czy coś takiego) ustroiłam go świątecznie.....
a teraz stoi na oknie....
czy mogę go wiosną do ogródka wsadzić, czy to tylko w domu może być???????

pomóżcie !!!!!!
plisssssssssss...........
Moje ukochane miejsce na ziemi 11:14, 02 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Moje ukochane miejsce na ziemi 11:13, 02 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
kupiłam w tym tygodniu kliwię....
bez kwiatka....ale za 10 zł.
zaopiekuję się nią, myślę, że się odwdzięczy....


lubię takie wyzwania, tzn, odratowywanie roślinek....
miło jak się udaje....

przesadziłam do większej doniczki, ustawiłam ją na oknie od północy....
podobno nie lubi pełnego słońca, nie lubi też obracania na oknie....

trzymajcie kciuki
Blaski i cienie nowego życia 11:10, 02 lut 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Myślałam że wiosenne plany mam ustalone i coś się znowu zrodziło......oczywiście z nudów....i...Ani Monte, która co chwilę gdzieś buszuje po różnych stronkach................
jak tu nie zaglądnąć ..na te stronki-ciekawostki, które kuszą.........
ale kto by pomyślał że róże będę kupować....nawet ja sama nie przypuszczałam.



z lewej ma być rabata z Rh wg projektu Danusi (2 projekt)
dla przypomnienia
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2065-blaski-i-cienie-nowego-zycia?page=129
tak to teraz wygląda...tu od drzewa do budy psa będą cisy



z prawej strony (na zdjęciu widać z tyłu) posadziłam tuje do cięcia na żywopłot...........



W tym przesmyku -pomiędzy żywopłotem cisowym a tujami - ok. 2 m szerokości na długości 3 przęseł ogrodzenia
zaplanowałam bluszcz na siatce i róże pnące które mają stworzyć kwitnącą ścianę
na dole czymś niedużym podsadzone...może lawendą.

zainspirował mnie ogród angielski Gardenarium w Zalesinku
http://www.gardenarium.pl/photos/project/4/1704/ogrod-w-zalesinku-06.jpg

Cały problem powstał z różami, bo nie mogę się zdecydować:
wybrałam różę pnącą klasztorną
http://www.starkl.pl/view/p-1026/Szczegoly-produktu/Roze-pnace-Roza-klasztorna-%27Uetersener-Klosterrose%27/?selected_shop_item=default_rest_id7401_113230

a teraz biję się jeszcze z myślami nad Elfe
http://www.starkl.pl/view/p-1026/Szczegoly-produktu/Roze-pnace-Roza-pnaca-%22Elfe%22/?selected_shop_item=default_rest_id7401_113190

Obie kwitną od czerwca do października- obie piękne......którą wybrać
A będą też w pobliżu na trawniku posadzone hortensje Limelight...
która różą będzie lepsza???
jesienią horti różowieją więc myślałam że lepsza ta klasztorna nostalgiczna


Drugi problem :
1.czy te róże sadzić co 0,8m tak jak piszą i przypinać im ramiona na siatce (bo są długie do 3m) żeby się nie przewieszały do sąsiadki
2. czy posadzić 3x po 2szt. w jednym miejscu żeby było gęściej kwitnąco?

Moje ukochane miejsce na ziemi 11:08, 02 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies