Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Mały ogródek, a dużo przyjemności 08:38, 23 sty 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Do góry
Witam cieplutko
Ogród do kwadratu 08:24, 23 sty 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Do góry
I ja, cichy podczytywacz też setki gratuluję będę częściej zaglądać
pozdrawiam

Mój jesienny ogród 05:50, 23 sty 2013


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Do góry
Witajcie, najpierw odpowiem Toszce, nie buduj im żadnej budowli, udepcz lub odgarnij śnieg,tylko gdzieś w zacisznym miejscu,osłoniętum od wiatru. Budowle buduje się na jesieni a teraz je wypłoszysz. Ja tak zrobiłem kiedyś w stołówce i bały się podejść musiałem rozwalić szałaś.
Haniu, wiem że nic to nie pomoże, tak tylko wspomniałem sobie o działeczce. Staram się w ogóle nie myśleć żeby się nie denerwować.
Marzenko, Aldonko, tu jest też przepięknie, od dwu dni jest taka szadź na drzewach że przypominają bałwany ale jest za ciemno i nie mogę zrobić zdjęcia, jutro powinno mi się udać. Cieszę się że Wam się podoba.
Aniu, jeśli chodzi o zdjęcie z kaczkami, to budynek poczty sprzed 100 lat. A jeśli ten budynek ze zbocza, to restauracja. To miasto ożywa tylko latem a przez resztę roku jest nieczynne i nie ma żywej duszy.
Pokażę zdjęcia z dzielnicy Kalamalka.









Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB 04:35, 23 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Do góry
Lustro z zimozielonego dało mi do myślenia



Za nim mamy tylko jakieś niewielkie "krzaczory" od sąsiadów.
Klasy temu lustru nadaje stylowa rama muru. I nie wydaje mi się by panowała pustka nad nim. Chyba dlatego, że uwage przyciąga pięknie zrobiony stelaż.
Przyszła mi do głowy kolejna koncepcja, ale nieco długoterminowa w realizacji
I wydaje mi się, a jestem raczej o tym przekonana, że może to przy okazji rozwiązać problem bezpośrednio wpadającego słońca do lustra.
Ale ta koncepcja to już prawdziwe wyzwanie...
Mianowicie można by było obsadzić cisami i prowadzić w ramę nad lustrem. Lustro znalazło by sie w płytkim tunelu z cisa...W takim cisowym wgłębieniu. Efekt będzie piorunujący, bo dobrze prowadząc cisa można by uzyskać złudzenie bramy prowadzącej gdzieś dalej...
I wpadające, tańczące słońce będzie tu dodatkowym efektem wizualnym, a wręcz atrybutem... głównym aktorem spektaklu
A jakby juz tak poszaleć to w cisie można dosadzić np. biały clematis (zależy od koncepcji kolorystycznej rabaty) i dać temu powojnikowi wrosnąć w taxus... No ale to trzeba przemysleć by nie przeładować ew. rabaty.
Po bokach cisa mozna prowadzić w kanty, lub zaokrąglić....

Wrócę do tego serba. Nigdy nie mówiłam, że on nie pasuje do wiśni. On mi nie pasował na pierwszym planie jako koncepcja bryły rabaty. Mam takie zboczenie, że myślę jak to będzie wyglądać za 10-20lat.
A będzie to wyglądać tak, że nad kulami z wiśni będzie górować pojedyńczy 10cio, 15sto metrowy iglak. Dodam, samotny iglak. No dobrze, można powiedzieć "będzie strzyżony". Tylko jak długo dasz radę go strzyc bez specjalistycznego sprzętu? Bez, dajmy na to - wysięgnika. Latka też lecą... nie tylko drzewom... Jeśli zetniesz mu "czub" to sens serba w tej rabacie zatraci się zupełnie. I będziesz go chciała wyciąć. Samo wycięcie drzewa (pomijam przeskoczenie urzędowych procedur) to nie tylko piła i już. Największy problem zostaje z karpą-korzeniem... a to już nie takie proste i nie zabawne
W cieniu drewnianego kościoła 01:32, 23 sty 2013


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
Do góry
Toszko, lejesz miód na serce moje... Dziękuję pięknie
W takim razie jeszcze droga pod moimi modrzewiami i... znikam

U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :) 01:32, 23 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Do góry
Sebek :Zaległe życzenia imieninowe i kfiotek imieninowy dla Ciebie

W cieniu drewnianego kościoła 01:22, 23 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Do góry
agrokotlina napisał(a)


To zdjęcie, jest dowodem na to, że żyjemy tu w zamrażarce...

To zdjecie jest dowodem jak Natura jest niedoścignionym Mistrzem rzeźby i malarstwa.
Pszczelarnia 01:19, 23 sty 2013


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
Do góry
Ewo, gratuluję jubileuszu i posyłam zdjęcie z cyklu: "Górskiego ogrodu zimowe opowieści"



Nasiona powalają kolorami... Ależ się będzie wiosna działo
W cieniu drewnianego kościoła 01:15, 23 sty 2013


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
Do góry
I ja Ciebie pozdrawiam Jolu z mroźnej Kotliny. Miło mi, że tu zajrzałaś



To zdjęcie, jest dowodem na to, że żyjemy tu w zamrażarce...
Mój jesienny ogród 01:02, 23 sty 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Ta góra w słońcu......kosmos!PO uroczystościach babciowo -dziadkowych pora jeszcze zajrzeć tu i tam.
Nie spodziewam się,,że w tygodniu znajdziesz czas na pisanie,ale widzę,że dzielne trwasz na posterunku.Nie myśl teraz o wodzie w Twoim ogrodzie,co będzie ,to będzie.Może będzie sucha wiosna?
Wiem ,nie jesteś zwyczajny ogród na pastwę losu zostawiać,a ja tak mam co roku.Co zastanę 1 marca? Też nie wiem.......
Nie nabijaj sobie głowy problemami,bo i tak na odległość nic nie zrobisz. Trwaj! I korzystaj z każdej wolnej chwili na spacery.
Pozdrawiam.....

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 00:59, 23 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Z dedykacją dla Sebka za toffanie



Mój S (syn) bardzo lubi bajkę "Przygody Goździka Ogrodnika" Sebuś normalnie jak zobaczyłam to Twoje nakrycie głowy to jakbym Goździka widziała.....tu fotka :
http://www.filmweb.pl/serial/Przygody+Go%C5%BAdzika+Ogrodnika-2005-263232

Ogród niby nowoczesny ale... 00:55, 23 sty 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
Do góry
Magda70 napisał(a)
Kochani moi Pomocy

Na tej rabacie modrzewiowej musz cos pozmieniac.
Już wiem, że ją prostuję - nie będzie fal.
Kabelki do oświetlenia podciągnę chyba bliżej modrzewia i będą tuby.
I zastanawiam sie co tam dosadzić

Miedzy kule myslałam o jakiejs trawce...wysokiej ale nie wiem czy nie bedzie sie gryzla z modrzewiami. A z przodu przed modrzewiem coś niskiego...i wlasnie co??





A może pomiędzy te jałowce bordowa żurawka (tak przy obrzeżu bo piszesz , że będziesz je prostować chociaż ja bym je złagodziła dała tylko mniej i łagodniejszych fal)
Naparstnica purpurowa - Digitalis purpurea 00:51, 23 sty 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Do góry
Lek na całe zło czyli mój ogród 00:42, 23 sty 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Witaj, Aldono
Zaglądałam do ciebie niejednokrotnie, bo przecież poznałyśmy się osobiście u Bogdzi. Zbliża nas ta sama profesja i miejsce gdzie Ty mieszkasz, a ja prawie stamtąd pochodzę
Przybiegłam zobaczyć ten kataklizm jaki was dotknął a z którym spotkałam się dokładnie trzy lata temu.
To było wstrząsające a zarazem piękne zjawisko. Świat bajkowy, ale groźny dla roślin. Mnóstwo drzew do samej ziemi pochylonych, wyrwanych z ziemi razem z korzeniami, połamanych gałęzi i... te refleksy świetlne, bo akurat słońce wyszło, przenikające przez lodową warstwę.
Zrobiłam sporo zdjęć, na pamiątkę...
Twoje - widzę - podobne...
Trzy lata minęły i śladu po tym co było u nas nie znajdziesz. Przyroda podniosła się i sadzę, że na waszym terenie będzie tak samo.

A było tak:
Mój jesienny ogród 00:41, 23 sty 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Do góry
Zdjęcia obłędne. Dzięki za wizytę u mnie. Od wczoraj mój ogród zamienił się w lodową krainę z bajki. Po raz pierwszy widzę coś takiego. Pozdrawiam



Lek na całe zło czyli mój ogród 00:22, 23 sty 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Do góry






Lek na całe zło czyli mój ogród 00:14, 23 sty 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Do góry
Jeszcze parę roślinek uwięzionych w lodzie.





Krowy, staw i my... 00:09, 23 sty 2013


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Do góry
Kochani pomóżcie Całą zimę zastanawiam się co zrobić z moim kątem przy stawie. Mąż zgodził się pomóc, załatwia sprzęty do wiosennych robót, a ja ciągle nie wiem co chcę.
Najpierw miał być to kącik owocowy, kilka stron wcześniej była o tym dyskusja.
Ostatnio wpadłam na pomysł aby zostawić tam tylko borówki i podsadzić wrzosami, trochę męczyłam szefową w tej sprawie Mam już mętlik w głowie. Wiem jedno na pewno będziemy robić murek z kamienia i będą tam borówki. Murek robimy ponieważ chcemy zniwelować skarpę. Ona tam jest, tylko na zdjęciach słabo widać
Nie ukrywam wrzosy pod borówką bardzo by mi pasowały


Widok z domu. Zaznaczyłam miejsce o które mi chodzi, aby było mniej wiecej wiadomo co i jak.




A teraz zbliżenie tego miejsca tylko z innej strony, ( zdjecie robiłam stojąc na skarpie) nie mam innego zdjęcia, ale mam nadzieję, że widać o co chodzi Zdjęcie robione w 2010 roku.



i jeszcze kilka moich przemyśleń:
- do tych 3 thui zamierzałam dosadzić jeszcze jedną lub dwie aż do murku aby stworzyły mini ścianę, zamierzam je strzyc aby zbyt wiele nie zasłoniły, szczególnie światła
- ostatecznie stary krzak borówki mogę całkiem wyrzucić albo go odmłodzić tak jak radzi Hania
- młode krzaki mogę spokojnie przesadzić, zależy mi tylko aby w obrębie tego miejsca. tzn. inna część działki nie wchodzi w grę
- oczywiście borówki może być więcej niż te krzaczki które mam
- jestem tak zdesperowana, że thuje mogę też przesadzić
- zdaję sobie sprawę, że widok siatki i pokrzyw za nią, nie jest atrakcyjny. Tylko jak ją zasłonię to chyba będzie za bardzo zacienione jak dla borówki, nie wspominając o wrzosach. A może jakoś da się zasłonić siatkę, a przy okazij zbyt dużego cienai nie zrobić
- murek będzie miał ok 1m wysokości,


Bardzo proszę o pomoc i wasze wizje tego kawałka.
Po prostu muszę mieć jakiś plan na to miejsce bo spać nie mogę, a mąż wciąż dopytuje czy już coś wymyśliliśmy, czyli ja i WY
Wszystko o czym ... Marzysz 23:59, 22 sty 2013


Dołączył: 11 lip 2012
Posty: 3194
Do góry
lodowy ogród cd.











Lek na całe zło czyli mój ogród 23:57, 22 sty 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Do góry
Najbardziej boję się o ten las brzozowy - ma już około 20 lat. Drzewa coraz bardziej wyginają się do ziemi. Jeśli szybko nie odpuści, połamią się lub zostaną takie zdeformowane. Na dodatek jeszcze śnieg pada, co je dodatkowo obciąża.





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies