Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogródek Hanusi po zimie 10:27, 31 sie 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Karolinko,U Was musowo musi popadać,Bożenka Rh przesadzała!
Tess ,Tobie słoneczko niech świeci!Cały weekend!
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 10:24, 31 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Dzięki, Reni!

Grandiflora jest cudna Muszę ją chyba bardziej wyeksponowac, jak ona duza rosnie? Po prawek Anabelka.



Piórkówki szaleją


Druga kulka bukszpanowa na pniu padła w tym sezonie


I wylądowała tu... będzie wielkie ognisko jesienią...



Czas na zmiany - najwyższy czas 10:20, 31 sie 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Do góry
Ptaszki i latarenki - zgrabne, zgrabne, nie wzgardziłabym

A nie myślałaś, aby tej szopki (za hostami) pokryć np. takimi poziomymi deseczkami z drewna (i przed papą i na tym szczycie) - koszt tego jeste niewielki i można zrobić samemu, a może wyjdzie zgrabny domek ogrodnika, jeszcze z podporą na pnącza w zamian. Coś w tym stylu (mogą być rzadsze no i bez dachu ze słomy ), na żywo, zwłaszcza brzydka betonowa elewacja z tyłu wygląda jeszcze lepiej:



elewacja z bliska:
Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska 10:11, 31 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Piękny projekt zrobiłaś Ewci !!!! Nie mogę się doczekać kiedy zabierzesz się za mój .
Może coś mam już pomierzyć?
Moja pierwsza hortensja w ogródku. 10:07, 31 sie 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Do góry
asc napisał(a)




Oj wcale nieprawda! Jeszcze tylko 4-6 lawend w środek, kora/kamyczki dookoła i skończone! A żywopłocik potrzebuje czasu, żeby się zrosnąć i zagęścić

A ja pod katalpą posadziłąm lawendy i było łądnie przez rok... katalpa się rozrosła i lawendzie było ciemno W tym roku wykopywałam zdechlaki..... w nowym miejscu się reanimują.... co najmniej 40 krzaków, z czego połowa wymarzła zimą......
Wiec mój zachwyt jest ograniczony .

Aniu, ale katalpy duuużo szybciej rosną niż platan, a ten u Ewy jeszcze dużo musi papu dostać, żeby cos zacienić A poza tym, co Ewa za te parę lat będzie robić, jak już cały ogród będzie dopieszczony? To chociaż sobie lawendę spod platana-giganta przesadzi
Zielony galimatias 10:06, 31 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Ewcia! Nawet nie wiesz jak ja się cieszę, że Anitka zgodziła mi się na pomóc przy moim projekcie
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 09:49, 31 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Najazd motyli na rozchodniki - wczorajsze fotki




Owocowe krzaczki








Tu brzydko popękały, ale i tak będą pyszne


Mini borówki - z niedoboru wody na jesień czeka je przeprowadzka


Malinki nie przestają owocować


I malinowa miniaturka - pyszne owoce, a jaki plenny krzaczek! Za rok będę je uprawiać w doniczkach do góry nogami
Ogród... reni 09:45, 31 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Do góry
Teraz myślę co posadzić przed hortensją- tu fotka jeszcze bez traw
chcę dosadzić lawendę ... bo już posadzona gdzie się kończy kratka, pociągnąć ją naokoło całej rabaty

- róże, tylko nie wiem czy tylko po prostej, a po tym łuku dalej trawy... jak myślicie





Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu 09:33, 31 sie 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Do góry
Kindzia napisał(a)
Ludu złoty!!!! Jaką masz przechowalnię. Kobito!!! Będziesz sadzić to potem dwa tygodnie
Piękna ta żurawka! Daje radę w słońcu? Wiesz może?
Chodzę koło heuchera Southern Comfort już jakiś czas i na wiosnę będę musiała się zdecydować na duże ilości żurawek. Bardzo chcę wiedzieć, czy mogę ją posadzić na słońce. Mam dwa gatunki z czerwoniastych i dają radę





Kindziu nie mam pojęcia !!!
Gdzieś przeczytałam, ze daje radę na słońcu i dlatego ją kupiłam. Ale z tego co czytam to te żurawki robią jak chcą u innych rosną na patelni a u innych nie.
Nie trafisz za nimi
Ogród... reni 09:26, 31 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Do góry
U mnie leje okropnie, a wczoraj podlewałam...ech

Posadziłam hortensję Hydrangea arborescens odmiana - Hayes Starburst




koło niej dosadziłam trawy.. tam gdzie puste miejsce po prostej pójdą róże





Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi 09:25, 31 sie 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
E,to była chyba chwilowa niedyspozycja?
Beatko,Betysiu droga,wpadłaś,namieszałaś i nas samych z tym sosem zostawić chcesz?
Nie musisz pisać historii ogrodu,dawaj jego teraźniejszość,ta też jest niezmiernie ciekawa.
Pewnie masz masę zajęć, ale te kilka słów o tym,że żyjesz,jak najbardziej postaraj się znaleźć!

Na francuskiej ziemi zapuszcza korzenie,
ale chyba nikt nie wie ,co jej w duszy drzemie!
Ma tu przyjaciół,sąsiadów i chatkę,
Ogródek z fontanną,przemoczoną pannę,
Ale ma też marzenie ,by zwiedzić Lozannę!

Na stówkę więc życzę wielu jeszcze gości,
wrażliwych,mądrych,do łez skorych,
I wnoszących ze sobą iskierki humoru,
Ściskam serdecznie,aż do chrzęstu kości!
Kolejna stówka.... niech szybko zagości!



Ania z zielonego wzgórza :-) 09:19, 31 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Do góry
Moniika napisał(a)


Pyknęłam rano kilka zdjęć, chodź światło ostre i ciężko coś wybrać , wszystko dość dużo urosło, zwłaszcza żurawki, hosty, trawy, na bukszpanach też widać przyrosty, no i oczywiście hortensje które u mnie dopiero zaczynają kwitnienie


A tutaj przyrosty bukszpanów

i trawy którymi jestem zauroczona

a citronelle ? chyba bardzo dobrze się czuje






Ja również jestem pod ogromnym wrażeniem... Pięknie


Aniu witam ,
I na Twoim przykładzie widać jak z bardzo ładnego ogrodu, zadbanego, Danusia i tak potafiła wyczarować CUDO.
Piękny masz ogród, różanka piekna, a w szałwi omszonej sie zakochałam.
Zimozielony ogród przy białym domu 09:12, 31 sie 2012

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Do góry
Danusiu, to wrzosy czy wrzośce?

Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska 09:11, 31 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Do góry
A tu wspomniana rabata, na której będę jutro przeprowadzać swój eksperyment Runianki pójdą w inne miejsce, a tu będzie bukszpanowa szachownica

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ... 09:02, 31 sie 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Jak się chce,to wszystko można dopasować.......
Zobaczcie ile tu skojarzeń! Miłego dnia wszystkim!
Mój kawałek raju II 08:59, 31 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Do góry
monteverde napisał(a)
Ale mało prawusy zamroziłam do risotta, a z kurek i kołpaków jutro będzie zupka

Rozkwitła znowu Twiggy's Rose Harknessa




Ale cudo..pozdrawiam
Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi 08:54, 31 sie 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Do góry
Kojarzy mi się to zdjęcie z Tobą i twoim domem

Rododendronowy ogród II. 08:48, 31 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Do góry
Bogdzia napisał(a)




na dobranoc drozdy które przed spaniem przylatuja wykapac sie w jeziorku. Dobrej nocy wszystkim życzę.

Ależ ty cudne fotki robisz
Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 07:03, 31 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
magos napisał(a)

Verbena bonariensis Liliput



Chodzi mi o to powyżej...z pewnej odległości od przodu.Bo z boku widziałam.Chciałam zobaczyć jak się te trawki z bukszpanami komponują.


Cud, miód, malina i orzeszki
Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ... 06:53, 31 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Kiedyś pokazałam tego kfiatka.....i zaraz były skojarzenia ........ dobrze, że nikt nie poleciał do moderatora.... witam Panie w nowym dniu...to już piątek.... ufff
Ja myślałam, że to serce, a ktoś inny że...... samo życie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies