Taki śliczny złocień-margaretka mi zakwitł. Na razie pierwszym kwiatem, ale jest sporo pąków. Szkoda, że jest wrażliwy na mróz.Kiedyś miałam już tę bylinkę, ale nie przezimowała.
Lubię też jeżówki
i kupiona tydzień temu
Jeśli ktoś lubi pomponikowy kształt kwiatów róż, to polecam odmianę Pomponella - wspaniała róza
Ewo ... nie opowiem się za konkretną wersją ... bo nie ma łatwo niestety ... ... trzeba wybrać samodzielnie ... nikt nie mówił, że będzie łatwo ... ale ... no pewnie, że jest zawsze jakieś ale ... zatem moje "ale" to oczywista oczywistość, że jest zawsze coś za czym opowiadamy się zdecydowanie i jest tego łatwiejsza alternatywa będąca jednakże li tylko namiastką ... z reguły to co nam podpowiada chciejstwo nadrzędne jest trudniejsze ... budzi kontrowersje i wymaga od nas odwagi i trzeba zawalczyć ... za to gdy już przejdzie się mozół przekonania samego siebie i całej reszty i rzecz ciałem się stanie w tym wypadku ogrodem duma rozpiera i serce siem raduje ... nie oszukuj się, że to co Cię nie kręci będzie ładne ... nie będzie ... nie wahaj się zburzyć jednej alejki gdy jeszcze to kwestia jednej alejki bo zapewne warto ... żadne zamiast z reguły nie cieszy a jedynie jest aby być ...
zacytuję z powyżej bo dla mnie Twój wybór jest oczywistą oczywistością
*** Chciałabym, by ogród był zamknięty w ramy, geometryczne
*** na pierwszym miejscu jest bukszpanowy i tu pokochałam geometrię kształtu roślin
*** na drugim miejscu jest Madżenie Ogrodnika i tu pokochałam geometrię rabat
*** obwódki bukszpanowe na części rabat
Ewka czy masz świadomość, że wybrałaś ... ...
edit: przy okazji ... Madżenie Ogrodnika ... dobre ... ...
drugie przy okazji ... powinnam to też sobie wydrukować i powiedzieć sobie ))
rabata rh - hostowo - żurawkowa z domiszką szczepionych drzewek na trawniku
Ogród pięknie się prezentuję.... gratuluję
A ta część...ze zdjęcia, najbardziej mi się podoba.....pięknie
No i super BOISKO też mam boisko...
Pozdrawiam Karolinko.....
Masz boisko? Chyba nie pokazywałaś go lub też umknęło mi a odwiedzam Cię regularnie... Choć przemykam po cichutku i na paluszkach, żeby nie zdeptać zadbanej murawy
http://www.charlesluck.com/products/falcon-mist pomysł na ścieżkę
przy tym zdjęciu wbiłam zęby w klawiaturę... http://www.botanicaatlanta.com/photogallery.htm ..
patrz jakie ognisko (źródło jak powyżej)