Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród Magdalenka 15:50, 07 sie 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Do góry
noemi napisał(a)





Joaśka , Irenko, Evchen, Weroniko dziękuję , że zajrzałyście do Magdalenki ... horti robi furorę w okolicy ...sąsiadki są już zarażone

to super, powstanie nowa nazwa ulicy, hortensjowa, jak u ,,Gotowe na wszystko" Wisteria!

O ja!!! też jesteś fanką tego serialu... ja go uwielbiam ...i nie mogę oderwać oczu od horti Brie

no to jestem trzecia )) ... a u Brie nie tylko hortensje uwielbiam ...

szkoda, że już się skończył, uwielbiałam ten serial! a śmiałam się do rozpuku jak oglądałam ,,Seks w wielkim mieście"

Ja jednak " Gotowe ... " bardziej ... nawet M. zasiadał i obowiązkowo musiał obejrzeć


my też razem oglądaliśmy ... a to duży sukces bo raz, że TV jest baardzo u nas zaniedbane ... seriale to już masakra zaniedbania ... przed "Gotowymi..." była "Ally McBeal" - oj ta to już szaleńczo ... teksty w stylu "było minęło" i piosenka przewodnia są do dziś częścią nas )) ... ale zboczyłam ... i brnę w zboczenie ... jakoś to trzeba uratować ... kfiatki ze stołu Ani



Ogród w Alei Lipowej... 15:46, 07 sie 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Do góry
Dziękuję wszystkim hurtowo za pochwałę Lime. Ta hortensja mnie bardzo zaskoczyła, że tak szybko urosła. To super odmiana, niezawodna. Jeszcze po jednym z programów Mai spodobała mi się Phantom, ale jej nie mam.

A to moje kordyliny. Podsadziłam tojeścią.
Trzecia zaraz po zakupie zmarniała, powodu nie znam. Mam ją jeszcze , ale chyba się nie odrodzi, ciągle marnieje.




Nasz mały raj na ziemi :) 15:44, 07 sie 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Do góry
Dzieciakom chyba tak spodobało się zbieranie kwiatów że postanowiły zrobić mamusi niespodziankę





Kwiatuszki znalazły swoje miejsce w gustownym flakoniku na kuchennym stole



Ogrodowy zawrót głowy (2) 15:42, 07 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Do góry
Karolinka napisał(a)
mój eksperyment - ''bonsai'' z thuji Poprzedni właściciele posadzili 3 obok siebie i chciałam coś urozmaicić bez przesadzania...efekt mocno średni ...
reanimacja iglaków od strony ulicy


Witaj,
Śliczny zadbany ogródek masz
Mam pytanie praktyczne, jak Ci się sprawdza podjazd z płyt ażurowych + kamyczki?? musisz jakoś je uzupełniać?? czy za bardzo się nie panoszą po trawniku?
Nasz mały raj na ziemi :) 15:39, 07 sie 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Do góry
Jeżyna bezkolcowa też pierwszy raz u nas Arek doliczył się 70 sztuk owoców







Nasz mały raj na ziemi :) 15:31, 07 sie 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Do góry
Boróweczki też nam obrodziły Dzieciaki rano i wieczorem zajadały, zresztą my też i jeszcze udawało się zebrać coś do kubeczka....





teraz czekamy na malinki.... też ich sporo będzie w tym roku... Pierwszy raz nie obgryzane przez sarny...
Pszczółki pracują tak że strach podejść w ciągu dnia...





...niekończąca się opowieść... 15:30, 07 sie 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 22
Do góry

W ubiegłym tygodniu powiększyliśmy staw i znów musimy walczyć z widokiem księżycowym .... czyli następny rok przy łopacie
Ogrodowy zawrót głowy (2) 15:30, 07 sie 2012


Dołączył: 07 sie 2012
Posty: 28
Do góry
mój eksperyment - ''bonsai'' z thuji Poprzedni właściciele posadzili 3 obok siebie i chciałam coś urozmaicić bez przesadzania...efekt mocno średni ...




reanimacja iglaków od strony ulicy


thuja przy wejściu też nie wiem czy przetrwa



''wrzosowisko'' teraz




widok z tarasu


i od ulicy


Nasz mały raj na ziemi :) 15:24, 07 sie 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Do góry
Pomidorki dopiero dojrzewają...







Nasz mały raj na ziemi :) 15:22, 07 sie 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Do góry
To nasze pierwsze zbiory ogórasków Mimo że późno posiane to i tak plony obfite... i jest ich coraz więcej....





Te z soboty już kiszą się w słoikach...



Dzisiaj już wyglądają tak... Uwielbiam takie niedokiszone... Mniam... Mniam...



Chyba otworzę pierwszy słoiczek...
Ogrodowy zawrót głowy (2) 15:19, 07 sie 2012


Dołączył: 07 sie 2012
Posty: 28
Do góry
okropnie to wygląda - licze na Wasze sugestie co do zakrycia tego betonu. Myślałam o tawułach ''gold'' lub kosmosach. Z bukszpanów docelowo (nie wiem czy dożyję )mają być kolumny, które utworzą żywopłot.


ścieżka do śmietnika



ścieżka od śmietnika


znów trochę frontu



Ogród w Holandii 15:15, 07 sie 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Do góry
Pochwalę się


Ogrodowy zawrót głowy (2) 15:12, 07 sie 2012


Dołączył: 07 sie 2012
Posty: 28
Do góry
jeszcze trochę skalniaka w pełni rozkwitu




Ogródek vesper - pomożecie? 15:11, 07 sie 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Do góry
Moi Drodzy,
myślę, myślę i nie wiem, co postanowić z kątem, w którym obecnie rosną lilaki (ten po prawej ledwo zipie).

Chciałabym osłonić nieco domek sąsiada, więc może "ściana" z żywopłotu by się tam przydała? Jednocześnie widziałabym tam coś wyższego, może jakieś niezbyt silnie rosnące drzewo? Marzę o kompozycji z trzech brzóz, jak w realizacji Danusi "Ogród nowoczesny rysowany kreską".

Na razie są tam lilaki i dosadziłam dereń biały, jednak słaba to przesłona, nawet jak dereń urośnie, będzie wrażenie nieporządku. Proszę Was zatem o radę, pomysły, jak to obsadzić? A jeżeli zostawić lilaki i derenia, to co dalej? Dodam, że lilaki rosną przy samym płocie, więc nie uda się wcisnąć tam żywopłotu.

Jest to miejsce, gdzie słońce operuje od rana do ok. 17-18 (pd-zach.).

To zdjęcia stanu obecnego:

Ogrodowy zawrót głowy (2) 15:09, 07 sie 2012


Dołączył: 07 sie 2012
Posty: 28
Do góry
rabata rh - hostowo - żurawkowa z domiszką szczepionych drzewek na trawniku





przejście do rabaty z peoniami

Ogrodowy zawrót głowy (2) 15:03, 07 sie 2012


Dołączył: 07 sie 2012
Posty: 28
Do góry
skalniak



Ogrodowy zawrót głowy (2) 15:00, 07 sie 2012


Dołączył: 07 sie 2012
Posty: 28
Do góry
pod ścianą domu planuję rabatę różaną. Niestety po zimie zostały mi tylko 2 sympatie


wierzba nie przetrwała zimy i teraz jest dereń



płot będzie malowany, a rabata też pozostawia wiele do życzenia...Wiem, że jest wąska, ale czy można zrobić nasadzenie, które optycznie ją powiększy a nie będzie wymagało ingerencji w wielkość trawnika?


sen z powiek spędza mi miejsce pod brzozą - nie mam pomysłu jak zagospodarować ten kawałek
Ogrodowy zawrót głowy (2) 14:53, 07 sie 2012


Dołączył: 07 sie 2012
Posty: 28
Do góry
Witajcie Ogrodomaniacy!

Tak, jak większość z Was jestem Zosia Samosia i samouczek w jednym Na Ogrodowisko trafiłam niedawno.. przypadkiem i postanowiłam zostać.

Nie miałam pasji ogrodniczej dopóki z moim M. nie kupiliśmy czegoś własnego Ogród powstaje od 2009 roku. Na początku był założony tylko trawnik, system nawadniania oraz zrobione pojedyncze nasadzenia od frontu. Niestety nie mam zdjęć Potem zaczęły się rabatowe rozterki, które trwają do dziś! Mam ogromną nadzieję, że z Waszą pomocą uda mi się dopracować to i owo, aby powstał ogród moich marzeń.
Ważna rzecz - większe obsadzenie trawnika nie wchodzi w grę, ponieważ mój M.z synem mają zamiar - cytując klasyka - ''haratać w gałę''
A oto co udało mi się zdziałać do dziś:
''zakładanie wrzosowiska''



''od frontu''


''boisko''




Moje spełnione marzenie Małgocha 1960 14:38, 07 sie 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Do góry
Irenko,uwielbiam hortensje,mam juz tak ciasno,ale robię roszadę i znalazłam miejsce na kolejne 5 odmian.Oby tylko były te odmiany,które sobie wypisałam.





Ogród Leny. 14:35, 07 sie 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Do góry
Ewo Tiarelki rosną u mnie raczej w słońcu tylko rano mają tak:

.

One według mnie potrzebują czasu i podlewania żeby się dobrze ukorzeniły.Raczej wolno rosną.

Rodgersja , owszem rośnie pod murem,w cieniu i ma stale wilgotno.Zdecydowanie takie warunki jej służą - znacznie się rozrosła po przesadzeniu
Za kury dziękuję w imieniu męża

Anno cieszę się że dostrzegłaś właśnie hosty w tle - lubię to miejsce i ten punkt widzenia

popcarol dziękuję - morwy moje rosną fajnie i mam ich w sumie 5 sztuk

Dwie przesadzałam wiosną - bez szwanku się przyjęły, ale z bujnością dopiero zaczynają

Aniu kłosków przybywa więc i u Ciebie pewnie też

Ewelinko bardzo mi miło
Zapraszam

Beatko dzięki za setunię
A róża przepiękna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies