Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 14:35, 07 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
popcarol napisał(a)
Irenko jakbym wiedziala ze TYLE ich bedzie (ukryly sie pod ogorkami) i ze JUZ zakwitna, to bym Ci wiecej sadzonek wyslala... a tamta wykopywalam z rabaty
Nie ucinaj kwiatostanow jak przekwitna - i bedzie to samo za rok A pomyslec ze mialam rok temu 3 doniczki z 3 lodygami w kazdej na krzyz...

Zobacz co wyczynia trawka od Ciebie - ta stara zmarniala, za to ma 3 malutkie dzieciaczki obok

zrobię jak mówisz; to się cieszę, że ruszyła, będziesz z niej zadowolona
dostałam jeszcze rudbekie od Bogdzi u Ani na spotkaniu, będę więc miała 2 rodzaje, bo jej trochę inny
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 14:32, 07 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Karolina, tak myślałam, ze dziś już będą gratki z okazji 400!
Kompletny brak pomysłu 14:32, 07 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
Do góry
Też pomyślałam o różach miałam zrobić różaną rabatę w innym miejscu ale raczej się ono nie nadaje bo jest raczej zacienione, teraz rosną tam porzeczki
Tu fotka troszkę nieaktualna ale innej nie mam


Niestety ogrodzenia nie mogę "dotykać" bo to sąsiada wszędzie mam pomalowane ogrodzenie na zielono a z tej stronie niestety sąsiad się nie zgodził. Tak samo nie podobało mu się że jezyna która nie wiem skąd sie wzięła uczepiła się siatki.
Kompletny brak pomysłu 14:26, 07 sie 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Do góry
dorota_davussum napisał(a)
Witam
z poprzednią rabatą już sobie poradziłam. Teraz powstała kolejna i poprosiłabym o pomoc w aranżacji


A może zakątek różany??? Róże nie są trudne w uprawie aż tak bardzo jak się wydaje, można je połączyć z powojnikami z tyłu. To opcja jeśli ta rabata ma być "używana" latem- bo będzie kwitnąco
Z przodu dać róże okrywowe - np niezawodne the fairy(różowe), z tyłu wielkokwiatowe, z przy ogrodzeniu powojniki
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 14:26, 07 sie 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Do góry
Gratulacje

Kolorowe rabaty 14:22, 07 sie 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
irena_milek napisał(a)










Mam słabość do acidanter - szkoda, że je wykończyłem Ale róża i lelije też boskie

No i z tymi słonecznikami to się wycwaniłaś, że aż wyślę Ci trollfejsa

Trzeba z tobą ostro widzę )))))))))))))))))))))))))


piękne, ale najbardziej zachwyca mnie ostatnie extra połączenie, pozdrawiam Marta


Pozdrawiam Miła
Kompletny brak pomysłu 14:19, 07 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
Do góry
Witam
przed

Po

posadziłam na tej rabacie cyprisiki Lawsona Columnaris, pomiędzy nimi rosną canny, thuje globosa, hortensje.
Moje spełnione marzenie Małgocha 1960 14:18, 07 sie 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Do góry
Maju,kolorowo,na pewno,ale czy pieknie?Chyba u siebie zawsze najmniej sie podoba.







Arboretum w Wojsławicach 14:11, 07 sie 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Do góry



Arboretum w Wojsławicach 14:06, 07 sie 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Do góry



Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 14:04, 07 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Hej Maju! Widze ze to srednia cena "na wsi"w takim razie - z dostepem do asfaltu, nie gdziestam w szczerym polu, bo takie sa tansze.

Chcialabym miec np po dziadkach pole, ktore moznaby przeksztalcic... ehh... ale niestety u nas sami miastowi nawet babci z kurami na wsi nie mialam, buu
Podlewalam wieczorem tylko warzywnik, bukszpany i cisy. A w nocy lalo, i to porzadnie chyba bo rano kaluze byly. Dzisiaj mocno wieje, kolo 20 stopni - fajnie
Pracuje w domu, wiec jak mam mniej, to cos sprzatne czy zupe na obiad ugotuje -to jest fajne. W biurze sie siedzi czy praca jest, czy nie ma. Ogrodek to moje hobby, a do ogarniecia jest niewiele - mala dzialka.
Dom duuuzy, za duzy... ale przestrzeni sporo ogarniami etapami... a i tak wszedzie Gabi zabawki

Za plotem cale zboze u nas skoszone juz, niestety... jesien idzie

Dowody ogrodkowe...
owoce na rozy...


wrzosy kwitna...
Moje spełnione marzenie Małgocha 1960 14:04, 07 sie 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Do góry






Arboretum w Wojsławicach 14:03, 07 sie 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Do góry




Ogród Bogusława 13:57, 07 sie 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Do góry
Nowe jesienne przyrosty zachwycają kolorem


wielkością
miejscem szczepienia
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta 13:56, 07 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12483
Do góry
wanda7 napisał(a)
Przyjaciele


Zapatrzona...


Czyżby już niedługo jesień?




Wandziu, pięknie te swoje roślinki pokazujesz I krwawnika masz?
No tak, chyba łatwiej powiedzieć, czego nie masz..
Droga do mojego małego raju 13:55, 07 sie 2012


Dołączył: 24 sie 2011
Posty: 91
Do góry
Witam. Ewelinko, no miejsca sporo Kiedy te puste placki zapełnię roślinami to nie wiem


Na razie czekam aż trawa się pojawi,zdejmę wtedy ekobord przy cisach i będę miała równy kancik (mam nadzieję). Czy cisy mogę podsypać korą? Sadząc je podsypywałam im ziemi do kwiatów bo tu nikt nie słyszał o próchnicy odkwaszonej
Nie mam pomysłu czym podsypać rabatę z żurawkami,może kamykiem?
Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu 13:54, 07 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Do góry
Madzioskoczek napisał(a)
No to udało mi się zrobić coś takiego




Witaj Przyjemny etap przed Tobą Nie wiem, czy jestem już uprawniona do wyrażania opinii i dawania rad , bo właściwie jestem tu od wczoraj i jeszcze niczym, oprócz chorych szmaragdów, się nie pochwaliłam , ale zastanowiłabym się nad przeniesieniem drzewka w bardziej centralny punkt rabaty. Rabatka będzie wtedy bardziej proporcjonalnie z każdej strony wyglądać, np zamiana miejsca drzewka i stożków kwitnące kulki bliżej siebie, drzewo jakby w poduszce z nich (nie bardzo wysokiej). Korona ładnie będzie się odznaczać na ścianie - chyba że jest tam gdzieś okno

Pozdrawiam i miłego planowania
Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy 13:50, 07 sie 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
Do góry
Witajcie w ten dziwny dzień U mnie pada deszcz, za chwilę wychodzi słońce i znowu pada A do tego wiatr, dość mocny. Nawet nie zdążyłam dzisiaj obchodu zrobić. Odwiedziałam kilka ogrodów, m.in. Kondzia - bądź dzielny!!
U Kondzia właśnie napisalam, ż ew tym roku kończę zakup roślin i robienie jako tako rabat. W zamiarze mam natomiast kupienie kilku drzewek agrestu, porzeczek. U jeden z Was (przezpraszam ale nie pamiętam u której) widziałam czeresnie koło podjazdu, pięknie to wygląda. I to dało mi do myślenia. Mam drogę dojazdową ok 60 m długa i na 6 m szeroka. Z jednej strony chodniczek do bramki będzie, po środku dojad, a po drugiej coś należałoby wsadzić. Od jednego sąsiada chcemy się oslonić a drugi ma żywotniki z tej strony więc nie zalezy mi jakoś szczególnie żeby się od niego odgrodzić. Od słupa zaczyna się ten drugi sąsiad dlatego mamy posadzone tuje. Może tam wsadziłabym te drzewka owocowe?????????????????

Czy może jakieś drzewka ozdobne, a z tymi owocowymi gdzies indziej wpaść??? Muszę mieć owoce, bo mój straszy syn juz teraz chodzi na pachtę do sąsiadów, teściów, a za chwilę ten młodszy też będzie chciał, a i ja z mężem lubimy podjeść Zresztą jedno jabłko mi urosło Oto dowód:

Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta 13:48, 07 sie 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
wanda7 napisał(a)
Przyjaciele


Zapatrzona...


Czyżby już niedługo jesień?




Moje krwawniki rozrzucone w różnych miejscach i nie mają "odpowiedniego" towarzystwa To mój pierwszy sezon z krwawnikami - muszę je poprzesadzać, tylko nie wiem kiedy można?

Uwielbiam zdjęcia z komentarzami
Ta "zapatrzona" świetnie oddaje to co dzieje się na zdjęciu Zdjęcie nie jest statyczne, ale opisuje pewna sytuacje
Moje spełnione marzenie Małgocha 1960 13:47, 07 sie 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Do góry
Witaj Wandziu,podglądałam zdjęcia ze spotkania u Ani,miałas być,ale nie widziałam cię na zadnym.Myślę,że ze spotkania u Szmita nie zrezygnowałas?
Liatry u mnie rosna bezproblemowo,kupowałam sadzonki w biedronce i rozrastaja się pieknie,ale denerwuje mnie to,że tak krótko kwitną,potem stercza takie zdrewniałe łodygi.Dziewczyny ostatnio na spotkaniu u mnie mówiły,że zakopuje się przekwitniety cały kwiatostan i w ten sposób jest kolejna sadzonak.







Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies