Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 16:33, 17 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 16:32, 17 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
GRUDZIEŃ

Początkiem grudnia popruszyło śniegiem od razu zrobiło się jaśniej
Fotek kilka zrobiłam z myślą, że nie wiadomo kiedy i czy wogóle pojawi się biały puch


Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 16:30, 17 sty 2021


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12511
Do góry





Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 16:25, 17 sty 2021


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12511
Do góry
Zanudzę Was zdjęciami ptaszków bo godzinami siedzę przy oknie i obserwuję, a przy okazji pstrykam sporo zdjęć.



Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 16:15, 17 sty 2021


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12511
Do góry
Pamiętacie koteczkę przybłędę która pojawiła się pewnego dnia u Nas?
Okazało się że to ok. 3-letni wykastrowany koteczek Niestety brak czipa i właściciel się raczej nie znajdzie, mimo że ogłaszaliśmy.
Loluś zamieszkał z nami. To bardzo grzeczny i przyjazny kotek. Od pierwszego dnia pokochał nas całym swoim kocim serduchem.
Bardzo lubi obserwować ptaszki, a one nic sobie nie robią z jego obecności w ogrodzie. I ku mojej ogromnej radości łapie nornice w ogrodzie

Ptasia stołówka cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pojawiło się sporo nowych ptaszków.


Na skarju Puszczy Bydgoskiej - wizytówka 16:07, 17 sty 2021


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 326
Do góry
moja ulubiona fasolka tyczna chyba Hilds Neckarkonigin, ale głowy nie dam, bo dostałam nasionka w prezencie
Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 16:02, 17 sty 2021


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12511
Do góry
Parę zaległych fotek z końca listopada.



Mirkowy ogród (początki) 15:58, 17 sty 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Monika zobacz jak przy brzozach rosną u mnie Miskanty.
Dają radę naprawdę

Tu rabata z rozplenicami Moudry . Mają w plecach brzozy i sosny.
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 15:58, 17 sty 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Mirkowy ogród (początki) 15:52, 17 sty 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Mirka napisał(a)
Aniu Trzcinnik Brachytrycha
Wiosną , latem i jesienią.




Fajne te trzcinnki, nosi mnie z zamiarem posadzenia trzcinnika pod brzozą, jestem ciekawa czy dałby radę, bo pod moją brzozą roślinki mają raczej ciężko...
Mirka a masz więcej szerszych kadr, na zdjęciu poniżej tak troszkę widać bo ciekawa jestem tym prostych linii ale ogród ci się ładnie rozrasta buziak
Na skarju Puszczy Bydgoskiej - wizytówka 15:48, 17 sty 2021


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 326
Do góry
różności
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 15:48, 17 sty 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Ogródek Izy-mój Rodos 15:40, 17 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
namawiałam ich na rabatę wzdłuż całego tarasu, tak, żeby w rabacie zatopione były płyty betonowe do przejścia na trawnik. Nie chcieli a szkoda bo fajnie by to wyglądało.
Może z czasem sami do tego dojdą.
Dlatego nie chce za dużo na raz wymyślać

Nie mogę znależć dokładnie tego o czym pisałam, więc wstawię podobne inspirki.
Chodzi mi o sam kształt rabaty

https://pl.pinterest.com/pin/35465915806006796/

Tam, gdzie strzałka, to wejście do komórki z narzędziami.



Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 15:39, 17 sty 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Basia_KRK napisał(a)
Cześć Asiu, wpadłam się przywitać noworoczne

Przepięknie jest u Ciebie w tej zimowej szacie Jestem na bieżąco ze zdjęciami, bo zawsze jak się pojawią na grupie FB to z zachwytem oglądam. Czy Ty też już nie możesz się doczekać wiosny??


Cześć Basia!

Miło mi w Nowym Roku

Oczywiście, że już czekam na wiosnę i ciepło. Ale cieszę się też, że po raz pierwszy od 5 lat moja córka ma prawdziwą śnieżną zimę. U nas od ubiegłego poniedziałku śnieżyło prawie codziennie. A dziś rano było -20.

Zachwycam się zimą, mimo że ja z tych ciepłolubnych
Ale w tym roku jest taaaaka piękna! Właśnie wróciliśmy z długiego spaceru i sanek.

Zostawiam kilka zdjęć mojej okolicy

Ogródek Izy-mój Rodos 15:37, 17 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Tu też Iza nie widziała braku wyższego piętra.
Z tyłu były posadzone trzcinniki i pomiędzy bylinami 3 cisy fastigiata.
Oprócz róży New down na pergoli, na rabacie są jeszcze dwie inne, chyba różowe. Może je dosadzić w nogi do New down byłyby w kupie.

I jeszcze taka inspirka:

https://pin.it/1wOVsAB



Dobrze, że żywoplot sąsiada chociaż daje zielone tło.
Jak sugerowałam tam wyższe rośliny, to usłyszałam, że zasłonią świeżo pomalowaną siatkę na płocie





Ogród Basi i Romka 15:27, 17 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13736
Do góry
Naszczęście beczki z deszczówką wytrzymały mróz, lód wysadziło górą, uf jaka ulga bałam się, że po beczkach zawsze je chowaliśmy a w tym roku zostały bo ostatnie zimy były łagodne



Ogródek Izy-mój Rodos 15:22, 17 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
makadamia napisał(a)


No chyba ze tak. Właśnie wróciłam z Gór Izerskich. Jakie tam kolosy rosną....



Myslę, że to nie kwestia odległości od tarasu, tylko odpowiednich nasadzeń.
Brakuje wyższych roślin. Dlatego po lewej stronie też proponuję coś wyższego na tył. Doświadczenia z własnego ogródka


Jak zobaczyłam tą dziurę pomiędzy świerkami, odsłonięte kompostowniki i widok przez siatkę na ogródek sąsiada to też mi się tam widziały wyższe rośliny, żeby zrobić przesłonę.
Wyrysowałam sobie wtedy taki planik, żeby Izie pokazać o co chodzi, bo ona tego nie widziała, tzn tej dziury, braku wyższego piętra.
Tam kiedyś coś rosło i zasłaniało ale zostało wycięte. Niestety nie mam zdjęć przed.





To strona południowa. Słońce świeci w stronę tarasu.


To jest ta druga dziura




Wymarzony sielankowy ogród..... 15:17, 17 sty 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Mirka napisał(a)

..
Dziękuję Monika właśnie o takie info mi chodziło.
Bardzo fajny w kolejnych fazach przebarwień
Co tam jeszcze za bordo drzewko masz na rabacie?
Wiosną będę chciała go kupić.
Ty stacjonarnie czy przez internet kupiłaś?


Mireczko te bordowe drzewka to też klony, ale ROYAL REDY Princetona kupowałam stacjonarnie, w sumie wszystkie drzewa w moim ogrodzie kupiłam stacjonarnie, tylko strzępiastokory nie był dostępny, więc wyjścia nie miałam i przez internet kupowałam buziaczki
Zacisze Alicji 15:14, 17 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Wyszło słońce i pomimo mrozu jest pięknie!
Ogród Basi i Romka 15:12, 17 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13736
Do góry
Mały spacer nad jeziorem







Cały czas mrozi już jest - 14
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies