Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Dorota123 20:01, 18 lis 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Bardzo romantyczny Twój ogród i masz sporo ciekawych zakątków. W takim ogrodzie nigdy nie jest nudno.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
basia3012 00:25, 20 lis 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9449
Aniu, piękne te prace plastyczne wykonane z wnukami. My też ususzyliśmy już listki i jutro może coś będziemy z nich kleić. Trzeba coś robić.
A Twój ogród o każdej porze jest piękny. Cudne kolory. Lubię taką jesień.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
gogo 23:30, 22 lis 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Aniu, dobrze, że już znasz sprawców masakry trawnika.
Podpisuję się pod zachwytami obiema rękami
Cudna chryzantema, ciekawe, czy moje zakwitły /jeszcze jestem u Mamy/, bo wszystkie przezimowały.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
anpi 23:34, 23 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
anabuko1 napisał(a)

Aniu cieszę się, że jeszcze ten twój piękny ogród zobaczyłam w tych późno jesiennych barwach.
Trawy już masz zjawiskowe.
a jak te nowe się rozrosną, to będzie na drugi rok bardziej trawiasto, zwiezie i cudnie.
Lilie wciąż ci pięknie kwitną.
Warto było je nawet w lipcu kupować i sadzić.

Aniu fajnie, że mogłyśmy się znów spotkać i pogadać o zielonym i nie tylko
Trawy urozmaicają jesienny ogród. Na różne drzewa i krzewy nie mam już miejsca, to chociaż one... Ogród już znowu do ogarnięcia. Resztę liści do pograbienia, rojników w doniczkach i wszelkich dekoracji nie zabrałam jeszcze z ogrodu na taras, znów nie wyrabiam na zakrętach życiowych. Nawet nie byłam sprawdzić jakie skutki pozostawił po sobie przymrozek. Lilie które nie zakwitły pewnie już nie rozkwitną. Nawet te zabrane do domu kilka dni temu do domu do wazonu, nie dały rady...Ale cieszy, że większość jednak zdążyła zakwitnąć
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 19:24, 24 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
Rumianka napisał(a)
Wiedziałam, że jak wejdę do ogrodu przez te cudne drzwi, to przepadnę na amen. No i tak się stało, warto było... nacieszyć oczy kolorowymi roślinami i przysiąść na tarasie niezwykłej urody. Masz Anuś ten niesamowity dar tworzenia nietuzinkowych dekoracji, czego się dotkniesz zamieniasz w cudeńko. Nie kazdy tak potrafi...

Aż tyle komplemetów...-Dziękuję!
U Ciebie Rumianko nie mniej różnych pomysłowych arcydzieł z naturalnych materiałów Mnie ostatnio ogarnia jakieś lenistwo do tworzenia, wynikające pewnie z różnych życiowych przeżyć i różnorodnych obowiązków. A sytuacja w kraju i na świecie (nie tylko epidemiczna) też nie napawa optymizmem.
W głowie chęci i pomysły są, tylko jakaś niemoc...Ale cóż, może z wiosną będzie lepiej!???
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 19:35, 24 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
Agania napisał(a)
Kolorki super, piękne kadry, ale ogród masz klimatyczny i lubię do niego zaglądać
Kiwi dorodny krzak, ładne złapał barwy, owocuje?
Całuski

Aga cieszę się, że chętnie u mnie gościsz, mam nadzieję, że kiedyś nie tylko wirtualnie...!
Kiwi mam posadzone trzy męskie i jeden obojnaki, miałam też jeden damską sadzonkę, ale się nie przyjeła. Męskie nie owocują, a są potrzebne tym damskim do zapylenia. Ale ten obojnaki -samopylny mi owocuje, w tym roku po raz pierwszy, jeszcze nie wiele. W kolejnych latach liczę na lepszy plon, gdy się bardziej rozrośnie, bo on póniej posadzony niż tamte.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 19:46, 24 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
KasiaBawaria napisał(a)

A co tu za trawki?

Po lewej z etykietki wynika, że rozplenica Moudry, ale na nią nie wygląda i jeszcze w ogóle nie kwitła. A po prawej stronie Miskant Sioux, należy do miniatur. Polecam długo jest kolorowy.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 19:52, 24 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
Dorota123 napisał(a)
Bardzo romantyczny Twój ogród i masz sporo ciekawych zakątków. W takim ogrodzie nigdy nie jest nudno.

Dzięki różnym inspiracjom i moim zachciankom, jest w nim różnorodnie, ale ja tak lubię. Właśnie by nie wiało tą nudą, którą czuję trochę w przedogródku
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 19:57, 24 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
basia3012 napisał(a)
Aniu, piękne te prace plastyczne wykonane z wnukami. My też ususzyliśmy już listki i jutro może coś będziemy z nich kleić. Trzeba coś robić.
A Twój ogród o każdej porze jest piękny. Cudne kolory. Lubię taką jesień.

Ciekawe jak Wam wyszły liściowe wyklejanki, trochę mam tyły na forum, może jutro pozaglądam i odezwę się do zaglądających do mnie. Na razie pozdrawiam i dziękuję za miłe słowa!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 20:31, 24 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
gogo napisał(a)
Aniu, dobrze, że już znasz sprawców masakry trawnika.
Podpisuję się pod zachwytami obiema rękami
Cudna chryzantema, ciekawe, czy moje zakwitły /jeszcze jestem u Mamy/, bo wszystkie przezimowały.

Znów miałam nalot na trawnik. Zryty tak samo.
I dodatkowo niezły podkop pod białą furtką tej samej nocy. Wygląda mi to na psią robotę( jakiś obcy,bo ja nie mam) Muszę tam położyć jakieś płytki lub wkopać niski krawężnik " w progu " furtki, bo widzę ślady na tej wykopanej ziemi że co noc się przedziera i wraca z powrotem. Czego on szuka w ogrodzie?
Chryzantemy na pewno Ci Grażynko zakwitły skoro widziałaś, że rosną po zimie.
Ja jeszcze nie wysadziłam do gruntu tegorocznych

Twoje i innych zachwyty bardzo mnie cieszą! A ostatnio zostałam doceniona, a raczej mój ogród w konkursie magazynu Mój Piękny Ogród "Ogrodnik doskonały 2020-Lato!" Szczegółami niebawem się pochwalę Bo przecież to wielka zasługa też Ogrodowiska, jego pośredni wpływ na wygląd mojego ogrodu

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies