Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Donice na tarasie zamiast balustrady

Pokaż wątki Pokaż posty

Donice na tarasie zamiast balustrady

aishabg 15:46, 11 paź 2019

Dołączył: 11 paź 2019
Posty: 3
Dzień dobry,

chciałabym posadzić coś w donicach, aby utworzyły ogrodzenie tarasu na dachu garażu. Dodatkowo, żeby nie zaglądać do okien sąsiadom.
Mam zrobione drewniane donice na obwodzie o wys. 70 cm i szerokości 50 cm. Ocieplone styropianem, worek i drenaż.
Chciałabym efekt niewysokiego ogrodzenia, bez konieczności cięcia, raczej o stożkowym pokroju a nie równej linii i żeby finalnie nie był bardzo wysoki.
Tuje? Ale wszyscy mają tuje .
Podoba mi się tuja Kórnik, ale chyba jest za gruba ale generalnie o taki charakter mi chodzi.
Taras jest od południowej strony, także 100% ekspozycji na słońce i wiatr.
Donice są na 3 bokach garażu 6mx6m. Od strony sąsiadów i drogi myślałam o czymś jednolitym, żeby utworzył się taki parawan.
Od strony ogrodu myślałam może o jakichś trawach.


Będę wdzięczna za podpowiedź.
JanieKK22 18:32, 26 sie 2022

Dołączył: 27 kwi 2022
Posty: 17
Z ciekawości - donice masz kupne czy robione? Z jakiego materiału? Ja ostatnio zrobiłem z płyt MPB i bardzo dobrze prezentują się z klasycznymi bratkami. Wybraliśmy nietypowy bo jasny kolor materiału, ale łatwo się je czyści więc nawet przy zwykłym podlewaniu możemy odzyskać pierwotny wygląd płyty. Planuję udekorować kolejny balkon i pewnie też pójdę w MPB ale szukam inspiracji.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies