Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarpa przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarpa przed domem

kaspi1104 21:47, 12 maj 2020

Dołączył: 20 cze 2019
Posty: 17
Witam ponownie

Kolejny etap prac na skarpie wykonany. Pojawiła się kora i kamienie. I niestety tutaj pojawia się problem, brak pomysłu na rozmieszczenie kamieni. Mamy ich jeszcze trochę więcej, jednak kora przysłoniła roślinki i trzeba naszą skarpę będzie urozmaicić jeszcze jakimiś jasnymi.

Może ktoś podeśle inspirację lub poradę co do tej skarpy

Tutaj zdjęcie efektu, który udało się uzyskać:
A_gawa 15:49, 14 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Od kilku lat zmagam się ze skarpami w moim ogrodzie. Przypadkiem trafiłam na Twój wątek i szczerze, nieprzyzwoicie po prostu zazdroszczę Ci projektu od samej szefowej.
Taka porada, to wielkie wyróżnienie w moich oczach.
Pozdrawiam.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
kaspi1104 07:43, 15 maj 2020

Dołączył: 20 cze 2019
Posty: 17
A_gawa napisał(a)
Od kilku lat zmagam się ze skarpami w moim ogrodzie. Przypadkiem trafiłam na Twój wątek i szczerze, nieprzyzwoicie po prostu zazdroszczę Ci projektu od samej szefowej.
Taka porada, to wielkie wyróżnienie w moich oczach.
Pozdrawiam.


Dziękuję za odwiedzinki i zapraszam częściej
Projekt oczywiście też był dla mnie zaskoczeniem, jednak nie wszystkie roślinki znalazły się na naszej skarpie, które zaproponowała szefowa, być może za jakiś czas dosadzimy więcej, kto wie...

Na pewno jestem dumna, że dałam się przekonać do tektury, poczytałam o niej i zastosowałam u siebie
A_gawa 23:26, 21 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Super! Czekam co zrobisz dalej.

Obecnie też walczę z moją skarpą i... ona zdecydowanie mnie pokonuje. Co wymyślę, to uważam, że jest do bani i stoję w miejscu od kilku lat. Frustrujące.


____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
kaspi1104 21:27, 20 sie 2020

Dołączył: 20 cze 2019
Posty: 17
Odgrzebując ponownie mój wątek, przesyłam kolejną porcję zdjęć ze skarpy, którą udało mi się trochę zagospodarować

Tutaj efekty wiosenne, dodane zostały punktowe reflektory:


W wiosnę skarpy wyglądały już cudownie, jednak letni zakwit roślin przeszedł moje oczekiwania (niektóre takie jak wrzosy, dzwonki alpejskie czy też goździki zakwitły drugi raz!!). Tutaj relacja sprzed dwoch dni - zdjęcia po opadach deszczu:


Może nie jest idealna, ale własne wykonanie pracy cieszy, szczególnie gdy wszystko staje się kolorowe i pięknie kwitnie
Dabekbasia 21:07, 09 wrz 2022

Dołączył: 09 wrz 2022
Posty: 1
Witam wszystkich. Gorąca prośba o pomoc w doborze nasadzeń na tą skarpę pod domem. Póki co zasadzilam tam trawy, szkoda było mi ich wyrzucac a miejsce było porośnięte chwastami i bardzo brzydkie. Chciałabym by było minimalistycznie ... Załączam też zdjęcie tego co jest zrobione równolegle wzdłuż podjazdu. Skarpa na pierwszym i ostatnim zdjęciu powinna być jako spójna ale ja nie mam pomysłu a trawa rośnie tam bardzo brzydka. Za wszystkie pomysły z góry dzięki. Pozdrawiam i liczę na odzew
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies