Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarpa przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarpa przed domem

Magara 22:29, 14 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
jak zobaczysz to napisz, żebym zdążyła zdjęcie usunąć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
kaspi1104 22:09, 15 sty 2020

Dołączył: 20 cze 2019
Posty: 17
Magara napisał(a)
jak zobaczysz to napisz, żebym zdążyła zdjęcie usunąć


Tak widziałam Dziękuję
kaspi1104 22:09, 15 sty 2020

Dołączył: 20 cze 2019
Posty: 17
Magara napisał(a)
jak zobaczysz to napisz, żebym zdążyła zdjęcie usunąć

a jak jest teraz?
Magara 23:22, 15 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
nie mam aktualnych zdjęć bo nie ma mnie teraz na działce, ale zapewniam Cię, że jest lepiej, rośliny rosną bez szmaty, chwasty da się wyrywać choć czasem noga się omsknie, no ale coś za coś
kiedyś zarośnie ładnie i nie będzie problemu, a skarpy też są dla ludzi
działaj zgodnie z wytycznymi Danusi, nie pożałujesz
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gardenarium 19:15, 16 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
kaspi1104 napisał(a)

Zdążyłam zapoznać się z tekturą, nie sprawdzi się u mnie, jest strome zbocze.


Tektura falista, jest sprężysta i ma pofalowaną jedną stronę. Chyba myslisz nie o takiej tekturze. Z kartonów się nie nadaje, bo jest sztywna i gładka na obie strony To namocz gazety kilka warstw, albo nic nie syp, tylko korę na gołą ziemię.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaspi1104 12:30, 17 sty 2020

Dołączył: 20 cze 2019
Posty: 17
Gardenarium napisał(a)


Tektura falista, jest sprężysta i ma pofalowaną jedną stronę. Chyba myslisz nie o takiej tekturze. Z kartonów się nie nadaje, bo jest sztywna i gładka na obie strony To namocz gazety kilka warstw, albo nic nie syp, tylko korę na gołą ziemię.


Chyba właśnie inaczej sobie to wyobrażałam. Dziękuję za wskzaówkę
kaspi1104 17:55, 09 mar 2020

Dołączył: 20 cze 2019
Posty: 17
No więc, zabrałam się za projekt naszej skarpy. Oto on (na zdjęciu). Czekamy teraz na pogodę i można rozpoczynać prace.

Może ktoś dorzuci jakąś radę? Tak jak pisałam, z lotu ptaka ta skarpa jest zdecydowanie większa aniżeli wydaje się z perspektywy w początkowych postach.
kaspi1104 20:21, 09 kwi 2020

Dołączył: 20 cze 2019
Posty: 17
No więc prace ruszyły... Może ktoś kiedyś odgrzebie te wpisy i może okażą się inspiracją dla innych

No więc na początek - zdjęta została szmata. Tak, poczytałam powyższe wpisy, polecane inne wątki i wyrzuciłam agrowłókninę. Następnie pozbyłam się chwastów, na szczęście agrowłóknina dobrze przyległa i było zaledwie kilka sztuk. Trochę się wtedy rozczarowałam, że jednak nie było jak u innych po zdjęciu szmaty. Jednak korzenie tujek okazały się szukać powietrza i torowały drogę po ziemi, zaraz pod agrowłókniną.

Część roślinek dojechała już, więc mogłam rozpocząć sadzenie.

Poniżej zdjęcia rozpoczęcia prac.


Zdjęcie od góry to tuż po zdjęciu agro a u dołu po skończeniu prac pierwszego dnia.


Tutaj wejście do domu. Wzdłuż schodków po obu stronach został posadzony bukszpan, jednak trochę trzeba poczekać na jego wzrost



Niestety sporo roślinek jest jeszcze malutkich więc nie są widoczne z daleka. Niebawem pojawi się ich więcej oraz planuję wyścielić karton falisty więc będą lepiej widoczne.

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających ten wątek
kaspi1104 10:20, 11 kwi 2020

Dołączył: 20 cze 2019
Posty: 17
Wczoraj pojawiły się nowe roślinki, dopełniają kolorkami



Planujemy obsypać skarpę korą. Obawiamy się jednak, że zsunie się ona. Może ktoś podpowie w jaki sposób zabezpieczyć się przed zsuwaniem kory ze skarp? Myślimy o większych kamieniach.
Mile widziane inspiracje
kaspi1104 19:42, 04 maj 2020

Dołączył: 20 cze 2019
Posty: 17
Dzien dobry wszystkim ponownie
U nas ciąg dalszy prac, dzisiaj wyścieliliśmy tekturę przeciw chwastom, zmoczone obficie wodą i przyczepione do podłoża kamieniami. Musimy zainwestować w większe głazy jeszcze, dla lepszego efektu - niestety do najtańszych nie należą

A tutaj zdjęcie:
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies