Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nasz misz masz na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz misz masz na wsi

ANIAP 00:22, 04 kwi 2020

Dołączył: 29 mar 2020
Posty: 8
Cześć Ewa
Miło mi Cię poznać.
Tak myślałam sobie o miejscu we wjeździe na podwórko.

Zrobiłabym rabatę przed budynkiem gospodarczym...kształt półokrągły lub prostokątny jako przedłużenie budynku.
A rośliny: myślałam o hortensji, trawa, bukszpan i żurawka, może tulipany lub inny kwiat zwiastujący wiosnę.
Tylko czy nie za dużo tego? Nie chciałabym rabaty bardzo dużej bo mniej więcej 1,2- 1,5m od ściany jest studzienka kanalizacyjna.

Myślałam też nad tym co pisała Makadamia. Czy rozdzielenie sadu od ogrodu a co za tym idzie części wewnętrznej od zewnętrznej (patrz wcześniejszy rys. - zielona kreska) można wykonać za pomocą LAUROWIŚNI ZIMNOZIELONEJ? Jak gęsto je posadzić?
EwaIgi 10:03, 16 kwi 2020

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 87
Aniu rozdzielenie sadu i ogrodu laurowiśnią to super pomysł.

Śliczna jest hortensja pnąca - kwitnie takimi małymi białymi kwiatkami. Ja kupiłam swoją w brico. Trawy (rozplenica lub stipa), żurawki, tulipany, bukszpan to bardzo dobry pomysł.

Zrób zdjęcie tego miejsca bliżej - tak aby nie było widać auta ale żeby było widać gdzie jest ta studzienka.

Pozdrawiam
Ewa
____________________
Ewa
Basieksp 10:43, 16 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9999
Na murze z czerwonej cegły jakieś pnącze będzie fajnie wyglądało Pozdrawiam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies