Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nasz misz masz na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz misz masz na wsi

ANIAP 16:52, 31 mar 2020

Dołączył: 29 mar 2020
Posty: 8
Witam
Kupiliśmy stary domek na wsi, póki co skupiliśmy się na remoncie, wywożeniu gruzu, wycięciu niepotrzebnych drzew i względnym wyrównaniu podwórka. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak jak na zdjęciach. Na zdjęciu projektu podwórka kolorem niebieskim zaznaczyłam to co już mamy i chcemy by to zostało (ewentualnie pozbyć się starego krzewu bzu), a na czarno to co chciałabym aby się pojawiło.
Na pewno nigdzie nie będziemy kłaść kostki brukowej, idziemy w trawę
Chciałabym aby przed domem były kwiaty a po lewej stronie jakieś fajne krzewy ozdobne, ale nie iglaki. Jedyne iglaki jakie chciałabym aby znalazły się na działce to te co mam w doniczce (dostaliśmy na parapetówkę), formowane są w kule. Chciałabym aby ogród wpisywał się w taki wiejski klimat
Nie znam się na krzakach i chciałabym abyście mi coś doradzili w tym temacie.
Podobają mi się trawy ozdobne, budleje, Ismena, drzewko szczęścia - Paulownia Puszysta,bzy. Ogólnie ma być zielono i kolorowo
Działka jest dosyć mocno nasłoneczniona.
A mamy dwójkę dzieci i na pewno musimy umiejscowić gdzieś zjeżdżalnie, huśtawki i te sprawy
Trawę będziemy siać samozagęszczającą - czytałam o niej wiele pozytywnych opinii.

Zdjęcie od frontu



Zdjęcia sadu


Pozostałe części, wejście do domu będzie od podwórka, nie od strony szosy
ANIAP 16:55, 31 mar 2020

Dołączył: 29 mar 2020
Posty: 8
Wstępny projekt
antracyt 16:55, 31 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Witaj na forum
Wstaw jakieś zdjęcia i plan działki dla zobrazowania tego o czym piszesz, łatwiej będzie coś doradzić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ANIAP 16:57, 31 mar 2020

Dołączył: 29 mar 2020
Posty: 8
antracyt napisał(a)
Witaj na forum
Wstaw jakieś zdjęcia i plan działki dla zobrazowania tego o czym piszesz, łatwiej będzie coś doradzić.


Próbuje, ale coś mi nie wychodzi
ANIAP 17:15, 31 mar 2020

Dołączył: 29 mar 2020
Posty: 8
Udało się
Wstępny projekt a zdjęcia działki w pierwszym poście
makadamia 22:49, 31 mar 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
piękna działeczka na ogród w stylu wiejskim
takie mam inspiracje u siebie:
https://pl.pinterest.com/pin/285486063867869069/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063867823471/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063853151727/
jak wejdziesz w linki źródłowe to będziesz miała więcej zdjęć z tych ogrodów.

dla odmiany, z wysokiej półki, mam coś takiego:
https://marcusbarnett.com/projects/kent/
ale te powierzchnie koszone i niekoszone, te rabaty z bardzo prostych kwiatków można by zaadaptować u Was.

Najpierw bym jednak pomyślała o rozkładzie funkcjonalnym: czy strefa wejściowa ma być jakoś oddzielona od prywatnej części czy nie? gdzie jakaś altanka? warzywnik? ognisko? jakaś osłona od ulicy?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
ANIAP 23:09, 31 mar 2020

Dołączył: 29 mar 2020
Posty: 8
Dziękuję za inspiracje
Działka łącznie ma 1500m2, więc raczej spora
Im więcej oglądam zdjęć Waszych ogrodów tym stwierdzam, ze faktycznie chyba waro oddzielić część zewnetrzna od prywatnej. I chyba zrobilabym to w tym miejscu

Taras ma być przy domu od strony podworka - tak poki co mąż wymyslil. Miejsce na ognisko też jest fajnym pomyslem i moze dobrze umiejscowic je na srodku podworka?

Warzywnik ma byc za garazem po prawej stronie.

A czym, jakimi roslinami oddzielic czesci? Nadawaloby sie takie polaczenie?
Basieksp 23:11, 31 mar 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Witaj,
Macie fajne duże drzewa owocowe, ja osobiście poczekałabym do wiosny aż wszystko zakwitnie, wtedy zdecydowałabym co mi się podoba, co zostawić Pozdrawiam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
ANIAP 00:14, 01 kwi 2020

Dołączył: 29 mar 2020
Posty: 8
Witaj Basieksp to co bylo do wyciecia już wycielismy. Teraz mamy to co chcemy by zostało. Ewentualnie dosadzimy jakaś dobrą odmianę wisni i krzewy typu borowka, jeżyny itp
EwaIgi 21:26, 03 kwi 2020

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 87
Hejka, już wiesz jakie kwiaty chciałabyś w swoim ogrodzie? Spróbuj skupić się na początku na konkretnym miejscu np. tylko na tym wydzielonym miejscu przed domem i z boku domu? Jaki kształt rabat byś tam chciała?
____________________
Ewa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies