Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marlandia :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marlandia :)

mar_pla 17:34, 10 kwi 2020

Dołączył: 10 kwi 2020
Posty: 7
Witam wszystkich,
jestem Marcin i z przyjemnością dołączam do forumowiczów. Nie będę ukrywał, że przychodzę po naukę. Zamierzam wykorzystywać i czerpać garściami z Waszego doświadczenia.. Mojego brak

Zakupiłem 1,5 roku temu działkę budowlaną wielkości 2600 m2. Zeszły rok poświęciłem na to, żeby usunąć wszystkie drzewa, krzaki, budynki i inne zaniedbania (działka była pewnego rodzaju nieużytkiem od kilkunastu lat). Sporadycznie zamieszkiwała tu poprzednia właścicielka.

mar_pla 17:38, 10 kwi 2020

Dołączył: 10 kwi 2020
Posty: 7
Ze stanu, który na zdjęciach (tych co mi się ostały), doprowadziłem ją do wersji, w której zacznę budować dom (może w przyszłym roku).
mar_pla 17:43, 10 kwi 2020

Dołączył: 10 kwi 2020
Posty: 7
Nawiozłem na nią 70 samochodów ziemi (niestety piach)..



mar_pla 17:48, 10 kwi 2020

Dołączył: 10 kwi 2020
Posty: 7
Zburzyłem wszystkie budynki, dom i zostały na niej 2 kasztany (mają po kilkadziesiąt lat) i 2 orzechy (kilkunastu letnie). Reszta to wysiana na jesieni trawa, która i tak ucierpi. Obecnie działka wygląda tak jak na zdjęciach

mar_pla 17:48, 10 kwi 2020

Dołączył: 10 kwi 2020
Posty: 7
Zanim powstanie dom, chciałbym zacząć zagospodarowywać część działki. Czytałem o tym, że Danusia zaleca nie robić tego przed budową. Ale. Działka jest po sąsiedzku (100 m) od domu rodzinnego, więc i tak codziennie tam jestem (dzieciak lubi się tam bawić). A że jest spora, to wydaje się, że część można by już zagospodarować.
mar_pla 17:56, 10 kwi 2020

Dołączył: 10 kwi 2020
Posty: 7
Zamieszczam teraz mapkę sytuacyjną tej działki:




Jest ona zrobiona wg. stron świata. Od południa i zachodu graniczę z drogą. Częściowo na północy również (to po lewej 32 m). Od wchodu i częściowo północy (23 metry z prawej) - zaznaczone grubą czerwoną linią to granice z sąsiadami. Widać to też na na zdjęciach powyżej (te wszystkie zabudowania w tle - stodoły, budynki gospodarcze etc.)

Czerwonymi kółkami zaznaczyłem również 2 kasztany (ten z lewej zostanie, ten z prawej.. jeszcze nie wiem), orzech w lewej dolnej części działki. I potencjalny dom.

Wracając do czerwonej linii, właśnie tę linię, jako tło, szkielet całe ogrodu chciałbym już zacząć gospodarować.

Marzy mi się taki żywopłot, kilku rzędowy. Zacznę od pierwszego, najwyższego rzędu, chciałbym żeby to były iglaki. I tu pomocy! Nie wiem co, jak i gdzie.. Podobają mi się świerki serbskie i sosny czarne. Nie wiem czy łączyć. I czy odmiany powinny być takie kolumnowe?
ewsyg 21:14, 10 kwi 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj
My zaczęliśmy urządzać ogród przed budową. Oczywiście w bezpiecznej odległości. Trzymam kciuki.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies