Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od czego zacząć? Nowy początek

Pokaż wątki Pokaż posty

Od czego zacząć? Nowy początek

Monika36 16:00, 28 kwi 2020


Dołączył: 28 kwi 2020
Posty: 12
Witajcie serdecznie ogrodomaniacy
Jak większość z nowicjuszy po dłuższym okresie regularnego podglądania pięknych ogrodów i podczytywania postów na forum postanowiłam i ja poprosić o pomoc. Jestem jeszcze świeżakiem i stoję przed bojowym zadaniem zagospodarowania rabat przy tarasie. Marzy mi się żeby cieszyły oko cały rok, ale kompletnie nie mam pomysłu jak się do tego zabrać. Uwielbiam:zimnozielone rośliny, byliny, kwiaty jednoroczne i najchętniej posadziłabym wszystko ale tak się nie da. Dlatego kompletnie nie mogę się zdecydować. Rabaty są dwie. Jedna ma 1m*5m, a druga 2m*3m. Na chwilę obecną na rabacie prostokątnej wsadziłam cyprysika i zakupiłam 3 Cisy. Jestem posiadaczka dosyć sporej juki i myślałam żeby właśnie posadzić pomiędzy cisami odnóżki juki. Na rogach przy schodach chciałam posadzić bukszpany. Jak myślicie czy to dobry pomysł? Z kolei na drugiej z rabat mam przesądzona budleje Dawida i schorowana róże i na nią kompletnie nie mam pomysłu. Czy moglibyście coś podpowiedziec?
Monika36 16:02, 28 kwi 2020


Dołączył: 28 kwi 2020
Posty: 12
a to juka o której pisałam. Ktoś polecił żeby ją rozsadzić bo zacznie zanikac
Kasya 16:04, 28 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41644
Pomiędzy cisami do zadarniania fajnie sprawdza się runianka, tez zimozielona
Można dosadzić ciemierniki
A nie chcesz czegoś pachnącego przy tarasie ? Kalina ? Lilak palibin ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Monika36 19:33, 28 kwi 2020


Dołączył: 28 kwi 2020
Posty: 12
Dziękuję za szybką odpowiedź zapomniałam dodać że rabaty są w pełnym słońcu tak do 15-16 więc nie wiem czy ciemierniki dadzą radę? Kalinę mam z przodu domu i rokrocznie walczę z mszyca także jestem trochę zniechęcona, ale o lilaku i rumiance pomyślę.
Monika36 19:36, 28 kwi 2020


Dołączył: 28 kwi 2020
Posty: 12
Dziękuję za szybką odpowiedź zapomniałam dodać że rabaty są w pełnym słońcu tak do 15-16 więc nie wiem czy ciemierniki dadzą radę? Kalinę mam z przodu domu i rokrocznie walczę z mszyca także jestem trochę zniechęcona, ale o lilaku i rumiance pomyślę.
Monika36 19:38, 30 kwi 2020


Dołączył: 28 kwi 2020
Posty: 12
Kasya mam pytanie odnośnie runianka-czy ona jest bardzo ekspansywna i czy mogę sądzić pod rododendronami? Dziś posadziłam to co miałam wcześniej zakupione i tak jak doradziłas chce puścić zamiast kory runianka tylko nie wiem czy ona nie udusi roślin? W rogu chce posadzić lilak na pniu
Monika36 19:40, 30 kwi 2020


Dołączył: 28 kwi 2020
Posty: 12

A to druga obecnie
sylwik69 19:56, 30 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Witaj masz przepiękną architekturę tarasu - moje marzenie wg.mnie juki fajnie wyglądają z miękkimi trawami np.stipami ,ale nie wiem co Tobie w duszy gra? nowoczesność czy styl bardziej romantyczny?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Monika36 20:29, 01 maj 2020


Dołączył: 28 kwi 2020
Posty: 12
Dziękuję serdecznie miło mi że ci się podoba stipy są piękne w ogóle trawy są super ale niestety jestem uczulona i nie mogę mieć ich w pobliżu chyba bardziej mi po drodze z nowoczesnością jednak . Dzisiaj po bokach juki dosadziłam bukszpany sędziwe ale niestety deszcz przeszkodził i nie zdążyłam zrobić zdjęcia. Wymyśliłam że jeszcze dosadzę róże pomarańczowa żeby pachniała i piela się po żaluzji. I już chyba nic więcej się nie zmieści. Chciałam żeby były i kwiaty i byliny i zimnozielone ale chyba się nie uda. Za mało miejsca. Zawsze chciałam mieć moje ulubione irysy
sylwik69 13:56, 02 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Teraz kompozycje z jukami tworzy w swoim nowoczesnym ogrodzie Rojodziejowa piękny ogród na skarpach,polecam do przejrzenia
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies