Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Proszę o rady dot. rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Proszę o rady dot. rabaty

peter220 09:30, 06 maj 2020

Dołączył: 04 maj 2020
Posty: 24
Witam serdecznie, możecie mi pomóc? Chciałbym zrobić rabatę jednak nie bardzo mam pomysł czym ją obsadzić. Czytam państwa posty i próbuje poznać zasady tworzenia rabaty, jednak kompletnie nie mam pomysłów na rośliny. Na miejscu rabaty już rośnie klon drummondi, magnolia i śliwowiśnia i bambus rufa (klon, bambus i magnolia możliwa do przesadzenia – rosną od niedawna). Tłem rabaty będą tuje które rosną od zachodniej strony rabaty.
Rozmiar rabaty ok 12 m długości i ok 3,5 szerokości. Ścieżkę kamienną planuję przełożyć i dostosować do kształtu rabaty.
Będę wdzięczny za sugestie.

SylwiaBe 09:33, 06 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
peter220 napisał(a)
Witam serdecznie, możecie mi pomóc? Chciałbym zrobić rabatę jednak nie bardzo mam pomysł czym ją obsadzić. Czytam państwa posty i próbuje poznać zasady tworzenia rabaty, jednak kompletnie nie mam pomysłów na rośliny. Na miejscu rabaty już rośnie klon drummondi, magnolia i śliwowiśnia (klon i magnolia możliwa do przesadzenia – rosną od niedawna). Tłem rabaty będą tuje które rosną od zachodniej strony rabaty.
Rozmiar rabaty ok 12 m długości i ok 3,5 szerokości. Ścieżkę kamienną planuję przełożyć i dostosować do kształtu rabaty.
Będę wdzięczny za sugestie.

Witaj,
Najlepiej dołącz zdjęcie tej rabaty, będzie na pewno łatwiej
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
peter220 10:47, 06 maj 2020

Dołączył: 04 maj 2020
Posty: 24
Dla zobrazowania ogrodu dodam jeszcze, że po przeciwległej stronie rabaty jest tylko żywopłot z tui, a od północy jest wiata, żywopłot z ognika za którym uprawiam jabłonie. Ot i na razie cały mój ogród.
sylwia_slomc... 11:40, 06 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Witaj
Pierwsze co zabrałabym klona, magnolia i śliwowiśnia mogą zostać. Drumondi rośnie spory i nie bardzo mi pasuje tu do pozostałych. Całe szczęście masz go na środku, jego przesadź. Już doczytałam, że światło będzie od wschodu i południa pod drzewami zrobi się półcień, ale musisz napisać jaką masz tam glebę, jakie rośliny( byliny, krzewy zadarniające, wysokie, pachnące, jakie kolory) i ogrody Ci się podobają( w jakim stylu( patrząc na brzózki raczej nowoczesne, ale już na altanę rustykalne bardziej ) czego oczekujesz od tej rabaty( tzn . przebarwień, zapachu, kwiatu, koloru)No i jeszcze najważniejsze co planujesz na pozostałej części ogrodu, bo rabata powinna w jakiś sposób być spójna z resztą
taki tylko przykład podrzucam, a Tam możesz poszukać co Ci w duszy gra
https://pl.pinterest.com/pin/231231762096423234/
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
peter220 12:00, 06 maj 2020

Dołączył: 04 maj 2020
Posty: 24
Gleba zbita, gliniasta.
Klimat rustykalny to coś dla mnie. Myśląc chciałbym aby rabata wyglądała dziko,nieskładnie jakby nieuformowana przez człowieka. By była kolorowa ale niekoniecznie te kolory brały by się z kwiatów a z kolorowych krzewów i ich kwiatów. By była całkowicie zadarniona...
Brzozy posadziłem by troszkę zacieniły wiatę. W przysłodzi nie wykluczam zrobienie wokół nich rabaty - na pewno nie nowoczesnej.
Wdzięczny będę za każdą sugestię bo raczkuję w ogrodnictwie. Do tej pory tworzyłem z drugiej strony żywopłotu z ogników przydomowy sad
peter220 12:02, 06 maj 2020

Dołączył: 04 maj 2020
Posty: 24
Gleba zbita, gliniasta.
Klimat rustykalny to coś dla mnie. Myśląc chciałbym aby rabata wyglądała dziko,nieskładnie jakby nieuformowana przez człowieka. By była kolorowa ale niekoniecznie te kolory brały by się z kwiatów a z kolorowych krzewów i ich kwiatów. By była całkowicie zadarniona...
Brzozy posadziłem by troszkę zacieniły wiatę. W przysłodzi nie wykluczam zrobienie wokół nich rabaty - na pewno nie nowoczesnej.
Wdzięczny będę za każdą sugestię bo raczkuję w ogrodnictwie. Do tej pory tworzyłem z drugiej strony żywopłotu z ogników przydomowy sad
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies