Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Żywopłot iglasty na wysokość 5-6 metrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot iglasty na wysokość 5-6 metrów

monis22 21:04, 21 maj 2020

Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 10
Witam,
dopiero zaczynam przygodę z ogrodem, a już od początku mam mnóstwo wątpliwości.. Chciałam stworzyć żywopłot z iglaków na boku południowo-zachodnim działki o długości około 40m.
Dla mnie najważniejsze funkcje żywopłotu to:
- zasłona przed wiatrem przez cały rok (za ogrodzeniem są pola warzywne i często mocno wieje, zabudowania dopiero w oddali, więc jest to miejsce słoneczne)
- moim marzeniem jest też widzieć chociaż czubki drzew z okien pierwszego piętra mojego domu, jednocześnie nie zasłaniając dachu (planujemy fotowoltaikę na dachu).
Stąd te 5-6 metrów w tytule.
Myślałam o tujach Szmaragdowych, Picea abies "Cupressina" i Picea omorica w dłuższych szpalerach.
Czy z P.omorica jest możliwe stworzenie części żywopłotu tej wysokości? Czy będą wtedy wylądać 'sztucznie'? Jak blisko siebie sadzić świerki (kupiłam już kilka, ale wyglądają dość mizernie.. Czy coś z nich będzie?)? A może macie inne propozycje drzewek dla niedoświadczonego ogrodnika?
Z góry dziękuję za pomoc.
Załączam też kilka zdjęć.
monis22 11:06, 22 maj 2020

Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 10

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies