Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problem ze świerkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Problem ze świerkiem

elmiko 20:04, 05 cze 2020

Dołączył: 01 cze 2012
Posty: 5
Czołem Ogrodnicy

Mam problem z jednym świerkiem. Własnoręcznie go zasadziłem, pielęgnowałem przez kilka ładnych lat a ostatnio zobaczyłem, że zrobił się cały brązowy. Poza tegorocznymi przyrostami. Widać to na zdjęciach.

W zeszłym roku sąsiadka podsypała jakiś nawóz. Pod drzewkiem było prawie biało - granulki. Wybrałem ile się dało, ale pomimo tego sporo zostało.

Teraz wygląda jak wygląda.
Czy jest szansa na 'zazielenienie' go w całości czy już to co jest brązowe zostanie brązowe lub w przyszłości łyse z zielonymi końcówkami?

Miłego weekendu

____________________
SylwiaBe 21:32, 05 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Hej, wstaw zdjęcie to może ktoś będzie w stanie pomóc
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 21:33, 05 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Hej, wstaw zdjęcie to może ktoś będzie w stanie pomóc
Wskazówka: jak wgrasz zdjęcie, kliknij na nie i dopiero kliknij "wyślij"
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
elmiko 22:27, 05 cze 2020

Dołączył: 01 cze 2012
Posty: 5
W sumie racja - bez zdjęć post nie ma sensu
Sprawdza się stare porzekadło - nie wystarczy chcieć, trzeba umieć.
W tym przypadku wstawiać zdjęcia
____________________
Niszka 10:15, 09 cze 2020

Dołączył: 09 cze 2020
Posty: 1
Cześć, nawozu nie winiłabym. Czy rośnie gdzieś obok modrzew? Ja w tym roku mam podobny problem, moje piękne, gęste świerki zaczęły niszczeć od środka, tegoroczne przyrosty pozostały zielone. Choć nie znalazłam galasów na nich, to na modrzewiach widzę spustoszenie, które sieją ochojniki. Te ochojniki potrzebują do rozwoju świerku i modrzewia. Mam też w tym roku nalot mszyc, które również niszczą iglaki. Jestem po pierwszym oprysku Mospilanem i też chciałabym wiedzieć, czy jest szansa, że drzewka się zregenerują. W kolejce czeka Previcur, bo widzę, że wdał się już grzyb sadzakowy.
elmiko 12:34, 09 cze 2020

Dołączył: 01 cze 2012
Posty: 5
Modrzewie są - ale około 50 metrów od świerku.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies