Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawa żółta od spodu, środka.

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawa żółta od spodu, środka.

Ogrodnik83x 17:05, 15 cze 2020

Dołączył: 14 mar 2017
Posty: 13
Piszę do Was z prośbą o pomoc i poradę. Trawnik zakładałem dwa lata temu, nasiona Kiepenkerl Classic. Niestety od pewnego momentu zauważyłem że trawa żółknie od spodu, szczególnie odsłania się to po koszeniu. Nowy przyrost jest ładny zielony ale w po koszeniu w miejscach gdzie przejedzie traktorek widać żółte źdźbła trawy. Trawnik zasilany był w marcu saletrą wapniową Yara a następnie w maju nawozem Yara Complex. Trawnik koszony jest dwa razy w tygodniu na 4 cm.


Poniżej zamieszczam kilka zdjęć, proszę o Waszą pomoc. Jaka może być przyczyna?




Ogrodnik83x 13:57, 16 cze 2020

Dołączył: 14 mar 2017
Posty: 13
Witam,
czy nikt z Państwa nie ma takiego problemu?
mrtn 19:53, 16 cze 2020

Dołączył: 12 cze 2020
Posty: 1
Witam,

Mam bardzo podobny problem, trawnik z rolki zakładany ok 2 miesięcy temu, jakieś 2 tygodnie temu zasilony Yara Complex. Zaprzyjaźniona firma, która zakładała mi trawnik powiedziała, że to problem prawdopodobnie o podłożu grzybiczym a spotęgowany prawdopodobnie aurą ostatnio panującą. Widać nowe, nie porażone przyrosty, więc mam obserwować. Jednak zastanawiam się czy Polyversum z Targeta by nie pomogło w tym przypadku?

Pozdrawiam,
Marcin


czyzoo 11:12, 18 cze 2020

Dołączył: 22 maj 2019
Posty: 3
Mam to samo. 4 dni temu target na grzyby ale za wcześnie żeby było widać efekty. Chyba trzeba zdjąć te martwe źdźbła bo nie zniknie samo tak szybko. Podsyłam foto - widac w powiększeniu, że niektóre mają plamy. Może to żółta plamistość trawnika? Jeszcze 2 tygodnie temu trawnik był idealny...
czyzoo 11:13, 18 cze 2020

Dołączył: 22 maj 2019
Posty: 3
Bambo7 11:48, 21 cze 2020

Dołączył: 21 cze 2020
Posty: 4
Witam coś pomogło?
Ogrodnik83x 13:52, 22 cze 2020

Dołączył: 14 mar 2017
Posty: 13
W przypadku mojej trawy podejrzewam, że może być to spowodowane zbyt dużą ilością wody oraz za wysoko koszoną trawą i brakiem promieni słonecznych w dolnej części.

Zastanawiam się czy następnego koszenia nie wykonać niżej. Co o tym sądzicie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies