Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Podpory pod winogrona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Podpory pod winogrona.

Szym3k 08:36, 19 cze 2020

Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 15
Witam,
Szukam inspiracji. Wymyśliłem sobie, że po jednej stronie tarasu posadzę winogrona, żeby dawały trochę cienia i przy okazji intymności. Wiadomo, jak winogrona to i podpory. Z racji tego, że jest to miejsce zaraz przy domu chciałbym, żeby takie podpory były ładne, ale niczego nie znalazłem i nic poza linkami stalowymi nie przychodzi mi do głowy. Nad tarasem znajduje się zadaszenie podobne do tego https://www.domoweklimaty.pl/pl/czytelnia/otoczenie/zadaszenie-tarasu-poradnik .
Pomożecie?
Pozdrawiam,
Sz.
bialydomek 15:08, 23 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 187
w kwietniu robilismy nowe podpory, poprzednie wytrzymały 8lat,- to i tak super, a były 2 cm cieńsze,

obecnie są takie 8x8 kwadratowe jak na krokwie, tylko były jeszcze przecinane wzdłuż,
obsadzone są w metalowe kotwy 75x75 mm, musielismy po kilka mm sciąć na samym dole te krokwie aby obsadzić w kotwy, kotwy poprostu wbite w utwardzoną ziemię a raczej trawnik, jesli byłaby to użytkowana gleba to napewno trzeba trochę ubić aby utrzymała, to kostrukcja trochę waży, i u góry coś na wzór konstrukcji pod "szope" dachu 1 spadowego,

zrobię zdjecia w weekend postaram się wrzucić, choć jakoś zapomniałam jak się to robiło....,

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies