Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wierzba- przycinanie gałęzi

Pokaż wątki Pokaż posty

Wierzba- przycinanie gałęzi

yacup 10:00, 24 cze 2020


Dołączył: 21 wrz 2014
Posty: 6


Mam taką 3 letnia wierzbę jak na zdjęciu, w poprzednim i obecnym roku przyrost gałęzi jest taki że dotykają trawnika i utrudniają koszenie trawy.
Pytanie: Czy mogę przyciąć gałęzie tak żeby nie dotykały trawy? Jeżeli tak to mnie więcej ile nad powierzchnią ziemi?
sylwia_slomc... 12:23, 24 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Wszystko wskazuje na to, że to wierzba płacząca, one niesamowicie szybko rosną, i wiszą aż do ziemi, piękne drzewa, ale potrzebują bardzo dużo miejsca, Na chwile obecna już widać, ze te drzewka obok nie mają racji bytu przy niej. Podciąć możesz ile Ci pasuje, wierzby dobrze znoszą cięcie. Ja tnę kilka razy w sezonie podwórkową mandżurską i przynajmniej dwa razy hakuro. Wiosną ogławiam dziuplową i płaczące , ale moje rosną w miejscu gdzie nie przeszkadza mi ich długość później Musisz pamiętać, że wierzby szybko rosną, ale też szybko się starzeją. Wiec takie odmładzanie co pare lat jest wskazane dla dobrej kondycji tych drzew. Płacząca jest najwyższą wierzbą w naszym kraju i chyba najszerszą. Piękne majestatyczne drzewo urośnie, lubi dużo wody. Ładnie będzie wyglądała jeśli wszystkie końce gałązek podetniesz do jednej długości.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
yacup 18:53, 24 cze 2020


Dołączył: 21 wrz 2014
Posty: 6
Dziękuję, wierzba przycięta
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies