Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabaty z trawami w odcieniach zieleni

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty z trawami w odcieniach zieleni

Anjia_J 11:34, 29 cze 2020

Dołączył: 28 cze 2020
Posty: 40
Tak wyglądają przestawione rośliny wg propozycji Juzi widok z ogrodu i z salonu. Mam tylko obawy bo hakonka to All Gold a przy takim układzie nasadzeń słonko jest od rana do 16 czy mi jej nie przypali? Kulki są na razie dwie kiedyś zakupione bez docelowego miejsca jak na razie

____________________
Ania Rabaty z trawami w odcieniach zieleni
Juzia 11:52, 29 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
CHodziło mi o to wyższe okno

Myślałam, że to drzwi balkonowe.

To jak to jest okno... to dwie kulki pod te wyższe okno i jedna kulka pod to drugie. Podsadzić hakone. A na ścianę bym dała jednak miskanty. Molinie jakieś za małe mi się wydają.

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Agi2006 16:57, 29 cze 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
A ja bym zaczęła od miskantow przy dużym oknie i pociagnelabym je do końca. Kulki i hakone bym stąd wzięła. Za mało miejsca i nie ma co kombinować. A widok z salonu na falujace trawy wysokie nie do zastapienia
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Juzia 18:26, 29 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Agi2006 napisał(a)
A ja bym zaczęła od miskantow przy dużym oknie i pociagnelabym je do końca. Kulki i hakone bym stąd wzięła. Za mało miejsca i nie ma co kombinować. A widok z salonu na falujace trawy wysokie nie do zastapienia


Miskanty to zasłonią CAŁY widok na ogród
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Anjia_J 19:02, 29 cze 2020

Dołączył: 28 cze 2020
Posty: 40
Z falujących traw to tylko stipa by wysokością pasowała.Od okna jest 30 cm także bardziej się skłaniam ku wersji z kulkami a na środku to bym zostawiła te moliny,
a za nimi szałwię caradonna? Jest dość wysoka i ładnie by się prezentowała na tle tej białej ściany.
____________________
Ania Rabaty z trawami w odcieniach zieleni
SylwiaBe 20:14, 29 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Cześć Aniu, zapowiada się interesująco, załóż swój wątek w projektowaniu i dodaj podpis z linkiem, żeby można było łatwo do Ciebie trafić
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Juzia 20:15, 29 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Nie chciało mi się nad tym siedzieć... to nabazgrane


Kulki wiadomo. Ale je trzeba posadzić na samym środku rabaty.
Przed kulkami i pomiędzy hakone (albo stipa tylko pomiędzy bo ona wysoka!).
Molinia przy ścianie.
Caradona (dwie od lewej) przy samej ścianie.
Niska szałwia fioletowa (np. Deep Blue) przed moliniami i tak bardziej pomiędzy - wiadomo o co chodzi

Fioletowy z żółtym pasuje

A jaka ta molinia miała być? Bo zapomniałam

No i jaka to strona świata, bo może w ogóle nie te rośliny próbujemy tam wcisnąć
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Anjia_J 08:12, 30 cze 2020

Dołączył: 28 cze 2020
Posty: 40
dzięki że nad tym popracowalaś.Jeżeli chodzi o stronę to południowa od rana do 15.30 słonko.w godzinach 10-13 środek rabaty (tam gdzie szałwia i molina) cień od dużej czereśni
Molina ED.Cześć Sylwia wątek mogę przenieść i linkować ale nie wiem jak to zrobić...
____________________
Ania Rabaty z trawami w odcieniach zieleni
Juzia 08:35, 30 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
To rośliny ok
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Anjia_J 08:46, 30 cze 2020

Dołączył: 28 cze 2020
Posty: 40
Zajrzałam na Wasze wątki Juzi to ogrodu można pozazdrościć pięknie wszystko dopracowane i przemyślane Z Sylwia jesteśmy na początku drogi ...no Sylwia kilka kroków przede mną ..dużych krokow
____________________
Ania Rabaty z trawami w odcieniach zieleni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies