Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabaty z trawami w odcieniach zieleni

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty z trawami w odcieniach zieleni

Anjia_J 15:52, 28 cze 2020

Dołączył: 28 cze 2020
Posty: 40
Witam.
Zajrzałam na Ogrodowisko rok temu i oczarowało mnie. Wasza pasja, pomysły, zaangażowanie jest dla mnie inspiracją. Nigdy nie miałam zacięcia do prac ogrodowych jak sadzenie, pielenie ale to się zmieniło. Przejrzałam wiele wątków mam swoje ulubione ogrody, rabaty. Różnorodność roślin , nasadzeń mnie oszołomiła wszystko chciałabym przenieść do swojego ogrodu . Od początku wiedziałam, że chce mieć trawy w ogrodzie i na tym chcę bazować więc z czasem nauczyłam się weryfikować co może być dla mnie źródłem inspiracji.
To co będę tworzyć "wciskam"w ramy starego ogrodu muszę wpasować się w istniejące miejsca. Liczę na Wasze wsparcie na to , że podzielicie się Waszą wiedzą, doświadczeni i pomysłami
____________________
Ania Rabaty z trawami w odcieniach zieleni
Juzia 16:19, 28 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Witaj!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
A_gawa 16:24, 28 cze 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Piękna nazwa wątku.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Anjia_J 17:04, 28 cze 2020

Dołączył: 28 cze 2020
Posty: 40
Dziękuję
____________________
Ania Rabaty z trawami w odcieniach zieleni
Anjia_J 18:05, 28 cze 2020

Dołączył: 28 cze 2020
Posty: 40
Na początek pokaże moje wczorajsze zakupy dzięki Wam na liście zakupowej pojawiły się modlimy, hakonki znajduje się tam jeszcze selseria niestety wczoraj nie udało mi się jej zdobyć.
To dopiero początek, dość niespodziewany bo ogrodem miałam się zająć za rok a tu niespodziankę zrobił mi em
____________________
Ania Rabaty z trawami w odcieniach zieleni
Anjia_J 18:49, 28 cze 2020

Dołączył: 28 cze 2020
Posty: 40
Zakupione roślinki pałuje posadzić w ten sposób
Tam gdzie kamienie na zewnętrznej stronie planuje posadzić selserie jesienną a pomiędzy hakonkami (2 a 3) miłorząb Troll czy jakieś inne propozycje?
____________________
Ania Rabaty z trawami w odcieniach zieleni
Juzia 22:46, 28 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Tam jest ciut wąsko na seslerie i hakone.

Kulki bym dała pod okno (i oddal je trochę od ściany, bo przecież urosną ) i pomiędzy kulki hakone. Dobrze też żeby były trzy kulki, bo dwie to jakoś tak głupio
A tu na ścianę jakieś wyższe trawy. Miskanty lub trzcinniki.

Seslerie zostaną na jakieś inne rabaty

Ale to tylko propozycja

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Anjia_J 23:05, 28 cze 2020

Dołączył: 28 cze 2020
Posty: 40
____________________
Ania Rabaty z trawami w odcieniach zieleni
Anjia_J 23:14, 28 cze 2020

Dołączył: 28 cze 2020
Posty: 40
Dziękuję za odwiedziny i podpowiedź.To prawda troche wąsko ok 75cm pod ścianą chciałam umieścić moline Ed ona tworzy raczej wąskie kępy ale wysokie?
____________________
Ania Rabaty z trawami w odcieniach zieleni
Anjia_J 23:37, 28 cze 2020

Dołączył: 28 cze 2020
Posty: 40
Długa rabata przy płocie tu też jest wąsko ale żeby wykorzystać ten kawałek przestrzeni chce posadzić trawy i berberysy erecta. Tuj nie sadzimy bo tym się zajął sąsiad



____________________
Ania Rabaty z trawami w odcieniach zieleni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies