Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na rabatę

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na rabatę

helloomarcin 14:01, 29 cze 2020

Dołączył: 26 sty 2020
Posty: 10
cześć wszystkim,

Nie należę do osób która spojrzy na jakieś miejsce i od razu widzi jak coś można urządzić. Piszę do Was z prośbą o pomoc bo sam nie mam pomysłu na mała rabatę.
Rabata jest w pełnym słońcu. Jest to mała górka.
Rośliny jak widać.
- tawuły
- świerki conica
- perukowce (te mniejsze, zielony i czerwony)
- berberys czerwony (rośnie do 50 cm), ale ginie mi w tej trawie więc na jesień chce go przesadzić w inne miejsce
- 2 tuje
- trzmielina która nie chce mi już 4 lata rosnąć
- goździki które też robią wypad z tego rabaty (swoją drogą nie wiem kiedy jest najlepszy czas na przesadzanie takich bylin?)
- w tle 2 klon "esk sundet"

Efekt jest jak widzicie. Mógłbym startować w konkursie, jak nie projektować rabat
W tle rośnie mały sad i warzywnik, więc nie chce obsadzać rabaty wielkimi drzewami (cień).

Proszę Was o jakieś komenatarze/sugestie/podpowiedzi.
Jako że bardzo lubię różne zakamarki w ogrodzie (których u mnie brakuje) pomyślałem żeby w środku tej rabaty wywieść ziemie i zrobić coś w rodzaju przejścia (może jakiejś pergoli). No ale nie chce się za to zabierać bez Waszej zgody

SylwiaBe 21:31, 29 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Witaj Marcinie,
Z zaprojetkowaniem rabaty nie pomogę, bo sama zaczynam i mam z tym problem ale chętnie będę zaglądać - ktoś na pewno pomoże
Pozdrawiam
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies