Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitanie z ogrodu społecznościowego :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitanie z ogrodu społecznościowego :)

Margot79 11:56, 26 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2020
Posty: 2
Dzień dobry wszystkim ogrodnikom!

Przede mną i kilkoma nieznanymi mi wcześniej sąsiadami z osiedla stanęła szansa na rozpoczęcie pracy nad ogrodem społecznościowym - udało nam się dostać wstępną zgodę na zagospodarowanie terenu przyszkolnego. Całkiem duży - około 1300 m2, ale ponad 500 m2 to są skarpy

Jesteśmy chętni do pracy, marzymy o własnych ziołach, warzywach i kwiatach i jesteśmy całkowicie zieloni jeśli chodzi o planowanie ogrodu ze skarpami. Mam nadzieję, że znajdą się tutaj pomocne dusze, które podzielą się swoim doświadczeniem i podpowiedzą, co i jak

Pozdrawiam Was serdecznie i idę szukać inspiracji


____________________
Przez trudy do gwiazd! :)
sylwia_slomc... 12:16, 26 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81794
Witaj Świetna akcjaMam jedno pytanie czy ten teren będzie jakoś ogrodzony?Bo jeśli to teren w osiedlu to mam dwie obawy, jeden to akty wandalizmu, drugi psy i koty. Szkoda by było Waszej ciężkiej pracy, a super, że zebrało się grono zapaleńców ogrodowych
A i jeszcze jedno, jak tam macie z dostępem do wody bo to sprawa kluczowa przy zakładaniu ogrodu.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margot79 12:35, 26 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2020
Posty: 2
cześć Sylwio!

Duża część jest ogrodzona
- płotem szkolnym
- piłkochwytaczami od boisk

Do ogrodzenia zostaje nam "raptem" około 30 mb. I oczywiście nie chcemy stawiać wielkiego płotu, tylko żywopłot lub płotek około 1 m - tak by była to bardziej bariera psychologiczna. Oczywiście, obawiamy się wandalizmu...

Z wodą jest temat do dużego przepracowania. Też sobie nie wyobrażamy ogrodu bez wody, więc kciuki potrzebne
____________________
Przez trudy do gwiazd! :)
sylwia_slomc... 12:39, 26 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81794
Trzymam kciuki i kibicuję Załóż ten wątek w dziale projektowanie to się sporo osób chętnych z radami znajdzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies