Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Oprysk na nasiona w glebie

Pokaż wątki Pokaż posty

Oprysk na nasiona w glebie

zewis 23:16, 03 wrz 2020

Dołączył: 03 wrz 2020
Posty: 3
Witam,

Mam ladny i duzy trawnik (ponad 2200m2). Udalo sie go utrzymac przez caly sezon, choc mialem wiele problemow w marcu z chwastami (glownie wiechlina roczna i chwastnica). O ile udalo sie wiekszosc wytepic, o tylke wiechlina jeszcze jest i caly czas wypuszcza nasionka.
Zeby uniknac problemu w przyszlym roku chcialbym zastosowac srodek do oprysku na nasiona chwastow w glebie. Niestety nic nie znajduje w polskim google. Na angielskich stronach takie preparaty wystepuja pod nazwa np. „ pre emergent weed and grass killer”.

Czy ktos zna taki preparat dostepny u nas? Chcialbym go zastosowac na jesien i moze potem na wiosne.

Z gory dziekuje za pomoc.
Olezia 13:04, 30 wrz 2020

Dołączył: 03 mar 2020
Posty: 24
zewis napisał(a)
Witam,

Mam ladny i duzy trawnik (ponad 2200m2). Udalo sie go utrzymac przez caly sezon, choc mialem wiele problemow w marcu z chwastami (glownie wiechlina roczna i chwastnica). O ile udalo sie wiekszosc wytepic, o tylke wiechlina jeszcze jest i caly czas wypuszcza nasionka.
Zeby uniknac problemu w przyszlym roku chcialbym zastosowac srodek do oprysku na nasiona chwastow w glebie. Niestety nic nie znajduje w polskim google. Na angielskich stronach takie preparaty wystepuja pod nazwa np. „ pre emergent weed and grass killer”.

Czy ktos zna taki preparat dostepny u nas? Chcialbym go zastosowac na jesien i moze potem na wiosne.

Z gory dziekuje za pomoc.




Hej, my używamy Stomp aqua na nasiona. Jednak używamy go na plantacji truskawki na glebie wolnej od chwastów np po plewienia. Na zapobiegać kiełkowaniu nasion. Na trawniku nie testowałam, myślę, że wskazane byłoby zrobić test na małym fragmencie czy nie zaszkodzi trawie. Sądzę, że nie powinien szkodzić ponieważ truskawce krzywdy nie robi, również nie eliminuje chwastów które już wyrosły, chybaze są jeszcze na malutkie to je troszkę podpala
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies