Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomocy - tworzenie ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomocy - tworzenie ogrodu

Annulla01 09:11, 04 wrz 2020

Dołączył: 04 wrz 2020
Posty: 2
Witam wszystkich,
Śliczne zdjęcia waszych ogrodów. Widzę, że znacie się na rzeczy i liczę na Waszą pomoc.
Od tego roku jestem szczęśliwą posiadaczką ogrodu. Jednak nie mam na niego pomysłu. A właściwie jest ich tyle, że sama nie wiem co mam robić. Kilka zakupów juz poczynionych, roślinek tez troche jest, jednak na razie są posadzone na zasadzie przechowania w gruncie, bo nie wiem gdzie je finalnie posadzic.
Na początek mam dwie rabatki, które finalnie chciałabym dokończyć.
Zacznijmy od pierwszej - to wąska rabatka (widok z okna i tarasu). Jest tam 5 klonów red royal i miedzy nimi 4 rozplenice japońskie red head.
Chciałabym aby to cieszyło oko caly rok, a trawe trzeba śćiąć na wiosne...
Lubię takie naturalne ogrody, które kwitną caly rok.
Myslalam o jeżówkach (czy je też trzeba jakoś przycinać na wiosnę?) lub żurawkach. A może tulipany, tylko co pozniej przykryje liście po przekwitnięciu?
Przepraszam za banalne pytania, ale jestem totalnie zielona i dopiero się uczę.
Z góry dziękuje za pomysły, porady i pomoc.
Pozdrawiam Annulla
sylwia_slomc... 12:14, 04 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Witaj Proponuję by na początek przestudiować artykuły Danusi na forum na temat zakładania ogrodu, potem przeglądnąć watki, wybrać te które się najbardziej spodobają, poczytać na temat roślin choc troszkę i wrócimy do tematu. BO często stosujemy tu na forum różne skróty myślowe dotyczące roślin i możemy się przez to nie zrozumieć w planowaniu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Annulla01 12:55, 04 wrz 2020

Dołączył: 04 wrz 2020
Posty: 2
Forum śledzę juz od dłuższego czasu. Ale dopiero odważyłam się zarejestrować
sylwia_slomc... 22:13, 04 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
No to fotki poprosimy i szkic coby się rozeznać w terenie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies